Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Riba i morski plodovi  (Pročitano 129810 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Brancin sa blitvom            
Potrebno je:

1 brancin (oko 800 g)
500 g blitve
1 kašičica seckanog peršuna
2 kašike dvopeka
1 jaje
3 kašike maslinovog ulja
20 g butera
1 čaša belog vina
1 glavica crnog luka
biber
so
Priprema:

Odvojiti dvadesetak lepših listova blitve, a ostatak stavite u kipuću vodu, izvadite i umutite u mikeser. Dodajte izmrvljen dvopek, istopljen puter, peršun, malo sli i bibera. Ribu dobro očistiti i njenu unutrašnjost popuniti pripremljenom masom. izdvojene listove samo potopite i odmah izvadite iz kipuće vode i staviti na tanjir da se malo prosuše. Sa njima prekrijte površine ribe, prelijte uljem i stavite u dobro nauljenu posudu za pečenje u koju ste sitno naseckali luk i prelili ga belim vinom. Tepsiju prekrijte aluminijumskom folijom da ivice budu dobro pokrivene i stavite u rernu zagrejanu na 200 stepeni. Peći pola sata.

recepti.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ribarski brodet            
Potrebno je:

1 kg razne morske ribe
50 g brašna
0,5 dl običnog ulja
0,5 dl maslinovog ulja
300 g crnog luka
250 g paradajza
1 glavica belog luka
vinsko sirće
1 kašika začina
peršun
biber
Priprema:

Ribu očistite i izrežite na deblje trake. Svaku pospite začinom, uvaljajte u brašno i naglo ispržite sa obe strane. Kad se sva riba isprži izvadite je na tanjir, a u istom ulju propržite seckani crni luk, beli luk, paradajz, biber, peršun i sirće po ukusu. U isti umak stavite ribu i pustite da se sve zajedno peče u rerni oko 50 minuta.

recepti.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Pastrmka na roštilju            
Potrebno je:

4 pastrmke
1 glavica crnog luka
1 paradajz
1 paprika
peršunovo lišće
ulje limun
so
biber
Priprema:

Svežu pastrmku dobro oprati u hladnoj vodi i ispeći je celu sa obe strane na roštilju. Pečenoj ribi nožem raseći leđa od glave do repa. Sad pažljivo odojite kost, izbacite utrobu pa ribu posoliti i pobiberiti.

Spremiti nadev na sledeći način: iseči sitno crni luk, paradajz, papriku i peršunovo lišće. Sve pomešati pa ovim nadevom napuniti mesto gde je bila utroba ribi. U tiganj stavite 1/4 l ulja i kad ovo provri, vrućim uljem prelite celu ribu. Zatim prelite limunovim sokom. Služiti hladno.

recepti.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Riblji paprikaš            
Potrebno je:

1 kg mešane ribe
1 kg crnog luka
10 zrna bibera
3 dl ulja
3 ljute papričice
2 dl belog vina
2 kašike paradajz pirea
2 lista lorbera
1 kašika aleve paprike
1 kašičica mlevenog bibera
so

Priprema:

U šernu pa zagrejano ulje, spustiti očišćen sitno iseckan crni luk i dinstati dok ne bude mekan. Dodati biber u zrnu, ljute papričice isečene na komade, lorberop list i dinstati još jedan čas, dolivajući po malo tople vode, dok luk ne postane kašast. Posoliti, promešati i propasirati. Potom dodati paradajz pire i belo vino, pa kuvati oko 15 minuta. Očistiti i iseći na krupnije komade mešanu ribu (smuđ, šaran, kečigu, som), spustiti je u propasiranu masu, po potrebi dodati malo vode i kuvati još dvadesetak minuta. Na kraju dodati mleveni biber, alevu papriku i kuvati još desetak minuta.

recepti.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Riba u ishrani čini nas pametnijim



Jedenje ribe bar jednom nedeljno je izuzetno korisno za mozak, ono usporava za najmanje četiri do pet godina oboljenja koja dolaze sa starošću, posebno čuva mentalnu svežinu - zaključak je iznet u jednoj američkoj studiji.

Najnovije istraživanje samo je dodalo nove dokaze da konzumiranje riba čuva i održava mentalnu svežinu a neka prethodna istraživanja pokazala su da osobe koje jedu ribu bar dva puta nedeljno značajno smanjuju rizik da obole od Alchajmerove bolesti ili da dožive moždani udar.

Ribe kao što su losos i tuna ali i takozvane "plave ribe" (skuša, sardela, haringa) bogate su omega-3 masnim kiselinama za koje je dokazano da sprečavaju srčana obolenja.

U najnovijem istraživanju naučnici su ispitivali s koliko uspeha je 3.718 dobrovoljaca u stanju da prođu najjednostavniji test poput, na primer, da se sete detalja neke priče.

Anketirani, žitelji Čikaga starih 65 i više godina, testirani su tri puta u toku šest godina. Takođe su popunjavali i upitnik u kome su bila i pitanja šta su jeli sa liste od 139 vrsta hrane.

"Ustanovili smo da osobe koje konzumiraju samo jedan riblji obrok nedeljno za 10 odsto godišnje sporije imaju teškoće sa pamćenjem i mentalnom svežinom dok je taj procenat viši od 13 kod onih koji ribu jedu dva puta nedeljno" - saopštila je neurolog dr. Marta Klere Moris, šef istraživačkog tima Medicinskog fakulteta Univerziteta Raš.

Istraživači ipak nisu uspeli da ustanove vezu između masne kiseline omega-3 i sprečavanja pogoršavanja funkcije mozga iako se tvrdi da su neka ranija istraživanja pronašla takvu vezu.

Profesorka Moris smatra da je moguće da prilikom konzumiranja riba nešto drugo mozak ljudi drži svežim i gipkim. Ili, kao što misli doktorka Paskal Barberže-Gato, koja je slična istraživanja obavljala na Univerzitetu u Bordou, u Francuskoj, moguće je da su pitanja u upitniku bila preširoka da bi omogućila istraživačima da precizno utvrde zasluge omega-3.

U upitniku, "uključene su samo četiri vrste morske hrane što nije omogućilo da se odredi pravi uticaj" - ocenila je dr. Gato.

U upitniku su uključene četiri najrasprostranjenije vrste morske hrane: sendviči od tunjevine, riblji štapići spremni za pohovanje, sendviči od paštete "plavih riba" i neki od morskih specijaliteta kao glavni obrok - jastog, kraba ili rakovi.

Testiranje krvi dobrovoljaca u istraživanju na omega-3 trebalo bi naučnicima da pruži meritornije pokazatelje - tvrdi dr. Vilijam Konor, klinički nutricionista sa Medicinskog fakulteta Univerziteta Oregon koji, inače, nije učestvovao u upravo završenom istraživanju.



Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Oslić s celerom



POTREBNO JE
1 kg oslića, 4 veća celera, glavica belog luka, limun, malo bibera, malo soli, 1 dl maslinovog ulja

PRIPREMA
Oslić očistite, operite i isecite na komade. Celer oljuštite, isecite na kolutove i obarite. Beli luk očistite, izgnječite i pospite po ribi. Komade ribe i celera poređajte u pleh, odozgo stavite kolutove limuna, pobiberite i posolite, nalijte uljem i ispecite u pećnici.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Oslić u pikantnom sosu



POTREBNO JE
 1/2 čaše belog vina, 4 fileta oslića, svežeg ili zamrznutog, sitno seckani peršun


ZA SOS: 3 kašike maslinovog ulja, kašičica šećera, glavica crnog luka, 2-3 čena belog luka, 1 kg svežeg zrelog paradajza, so

PRIPREMA
Za sos od paradajza, iseckajte luk i propržite ga na zagrejanom maslinovom ulju. Dodajte usitnjeni paradajz, kašičicu šećera, posolite i nastavite kuvanje 30 minuta dok sos ne postane gust i dok ne ispari sok koji je paradajz pustio. Sipajte pripremljeni sos na dno posude za pečenje i odozgo stavite filete oslića. Pecite na 180 stepeni. Na pola pečenja, zalijte s pola čaše belog vina i nastavite da pečete dok ne bude gotovo.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Skuša u marinadi



POTREBNO JE
4 manje skuše, 150 g kompota od ananasa, 2 ljute papričice, kašika senfa, kašika kečapa, 3 čena belog luka, začini za ribu, limun, so, biber

PRIPREMA
Kompot od ananasa umutite sa senfom, kečapom, propasiranim crnim lukom i sitno seckanom ljutom papričicom. Ribu posolite, pospite je začinima, stavite u marinadu i ostavite da odstoji 24 sata. Sledeći dan ispržite ribu zajedno s ostalom marinadom na ugrejanom ulju i podelite na četiri porcije. Servirajte sa svežim povrćem.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Pihtije od šarana



POTREBNO JE (za četiri osobe)
šaran od dva kila, čaša mešanog povrća, kesica želatina, sok od pola limuna, peršun,so, biber

PRIPREMA
Ribu kuvajte u kiseloj vodi, u koju ćete staviti so i biber. Meso izvadite, osušite i uklonite kosti. Skuvajte povrće u pola litre vode. U tu smesu dodajte želatin po uputstvu na kesici. Kada se zgusne, nalijte u pleh oko pola centimetra i ostavite da se zgusne. Preko toga stavite ribu i ostatak želatina s povrćem prelijte preko toga.

Priprema: 50 minuta



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Fiš paprikaš



POTREBNO JE
1 kg rečne ribe, 4 glavice crnog luka, 150 g slatke aleve paprike, nekoliko ljutih feferona, malo soli, 150 g paradajz pirea, posna testenina

PRIPREMA
Ribu dobro očistite, isecite na manje komade i stavite u lonac. Dodajte mleveni crni luk, paradajz pire, feferone i so. Kada fiš provri, dodajte alevu papriku i kuvajte na jačoj vatri još četrdesetak minuta. Po želji na kraju dodajte malo belog vina. Poslužite uz domaću ili kupovnu posnu testeninu.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.