Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Retro Flash - igre iz davnina!!! - sve o starim igrama za pamcenje  (Pročitano 158327 puta)
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
A музика у овој је одлична:

F-29 Retaliator

Game Details

Genre: Simulation
Sub Genre: Flight - Military
Developer: Digital Image Design (DID)
Publisher: OCEAN
Copyright: Digital Image Design (DID)
Year released: 1991
Multiplayer: Serial

It seem like only yesterday that DiD gave us EF2000, F-22 ADV and TAW.However, their roots date back to 1991, when DiD released F-29 Retaliator, one of the first attempts to model the F-22 and X-29 fighters.

Like most game released during the height of the Cold War, the aircraft model is based on speculation. The F-22, never seen at that time, was modeled like the artists' impressions on books about (then) future fighters. The F-29 looks more realistic, because the X-29, a technological demonstrator on which it is based, is widely known at that time.

The game takes you to 4 theaters of operations: Nevada, Europe, Pacific and the Middle East. You have a fixed number of missions to choose from from each theater. You fly air-to-air and air-to-ground missions in these fairly interesting (and challenging) scenarios.

Graphically, Retaliator was advanced for its time. It clearly showed the looks we will see in its sequel, TFX, with excellent graphics that depict cities, bridges, and even moving vehicles. The flight modelling is simple. The array of weaponry is quite bewildering, including the speculative AIM-9X backward-firing Sidewinder.

My biggest complaint for this game is the ridiculously small play area. The size of the map is perhaps comparable to the one in Falcon 1.0. In light of the super-cruise capable F-22, the size of the map quickly feels cramped.This is especially true because even F-19 Fighter, released 2 years before, already give us the whole Central Europe as our playground.

Still, Retaliator is one of the better action-sim game for its time. This game delivered what its designer wanted to do: fast-paced, hi-tech action. Good enough to pick up when you feel nostalgic for the good old days of gaming during the Cold War.

Извор: Home of the Underdogs

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

f29-c.gif
(31.92 KB, 150x170)
f29.jpg
(14.47 KB, 220x170)
« Poslednja izmena: 06. Apr 2009, 22:02:45 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 1.0.154.53
mob
Tel.Me Your.Number
Jedno pitanje... sorry ako je bilo

Jel može neko da me uputi gde da nađem POTPUNO ISTI Mario... kao onaj sa Sege, valjda je Super Mario Bros ili kako već... znači treba mi potpuno isti, verovatno i emulator ali to valjda nije problem Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 996
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
SonyEricsson k800i
E nemash Super Mario-a na Segi. Idi u Google kucaj Super Mario Bros 2 rom i nacicesh, a posle kucaj NES emulator.
IP sačuvana
social share
steta sto nema wipeout za pc,obozavam avionske simulacije kao sto rekoh
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 1.0.154.53
mob
Tel.Me Your.Number
Uh našao sam ali mi mnogo brzo ide i ne dozvoljava da držim 2 dugmeta u isto vreme... na primer kad treba da preskočim veću razdaljinu ne mogu da držim trčanje pa skok

a skinuo sam ovo http://www.plunder.com/Super-Mario-Bros-Nes-Rom-download-1064.htm
i VirtuaNES emulator
« Poslednja izmena: 07. Apr 2009, 09:02:48 od LaserXP »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Jedno pitanje... sorry ako je bilo

Jel može neko da me uputi gde da nađem POTPUNO ISTI Mario... kao onaj sa Sege, valjda je Super Mario Bros ili kako već... znači treba mi potpuno isti, verovatno i emulator ali to valjda nije problem Smile

Кликни на линк у мом потпису...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 1.0.154.53
mob
Tel.Me Your.Number
Gledao sam, i polovinu skidao... pročitaj još jednom moj post
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 996
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
SonyEricsson k800i
Potrazi drugi NES emulator onda
IP sačuvana
social share
steta sto nema wipeout za pc,obozavam avionske simulacije kao sto rekoh
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Gledao sam, i polovinu skidao... pročitaj još jednom moj post

Имаш игру Супер Марио Брос у пакету Ол Старс.

 
« Poslednja izmena: 08. Apr 2009, 19:47:05 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Apple Kineska kopija



Pinball Dreams

Igra za staru dobru amigu 500 koja je polako donosila nesto novo cega jos nismo bili svesni a to je umiranje klasicnih flipera i nekoj vrsti njihove reikarnacija u virtuelnom svetu.
Grafika vise nego dobra za ono vreme i sto je najvaznije otvaranje puta za nekoliko nastavak ove igre. Prvi put sam tu video 3D stolove te su se kasnije i na vasarima pojavili ti stolovi sa kompjuterskom podrskom, sa malim ekranima i sekvencama video igrica. Ujedno kao sto rekoh to je bio i pocetak kraja serijskoj proizvodnji flipera i pocetak ere flipera na PC-u.
Sto mi se najvise svidja kod flippera i igraca tih igrica je da pobedjuje jos uvek ideja dok je grafika i efekti na drugom mestu. Citah skoro da najpopularnija i najigraniji fliper je bas onaj koji besplatno dobijamo uz Windows...

IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
HTC Tattoo
Evo jedne legendarne igre koja je urađena za mnogE platforme(sega,c-64,amiga,zx spectrum,NES...)

Reč je o igri "Shinobi" iz 1987 godine.igra je odlična,to je jedna od igara koje sam obožavao kad sam bio klinac,a i  igra je bila dosta popularna u luna parkovima,na c-64 sam igrao,ali,nije to to,na aparatu je pravi doživljaj. Smile

Shinobi is about a ninja named Joe Musashi who has to stop a criminal organization called "Zeed" who are kidnapping the children of the Oboro clan. Through five missions of increasing difficulty, Musashi must make his way to Zeed's headquarters and free all the hostages before confronting Zeed's leaders known as "Ring of Five", which are formidable enemies on their own. "Ring of Five" are the bosses at the end of each level.



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Arcade-sega-shinobi1.png
(42.79 KB, 320x224)
Shin0000.png
(10.88 KB, 320x224)
« Poslednja izmena: 09. Apr 2009, 23:09:48 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.199 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.