Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:32:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Resursi na hostu  (Pročitano 580 puta)
11. Jan 2007, 22:03:30
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
S obzirom da nije sve u protoku i memoriji koju dobijamo od provajdera ili koje  nam eventualno omogucava server imam par pitanja (ne odnose se konkretno na moj sajt posto jos on ima da guli dotle):
1. Koliko poseta je imao burek dnevno kada je prvi put sa hosta presao na samostalni sever. Pretpostavljam da su i drugi sajtovi slicno postupili kada su dosli  u slicnu situaciju sa posetama.
napomena: znam da sve zavisi od sajta do sajta, od hosta do hosta, i zbog toga bi mi vise znacio jedan konkretan primer nego da mi neko odgovori "zavisi od vise faktora" iako bi to bio najtacniji odgovor.
2. Da li moze neko da mi napise (progresivno) koje komponente (softwerske) na sajtu najvise trose resurse, a koje najmanje. Opet kazem da sve zavisi od elementa ili skripte ali uzmite prosecnu (ako tako moze da se kaze).

Na ova dva pitanja mi odgovorite filozofski, znaci ne trebaju mi precizne informacije, vec "od oka."

E, i jedno konkretno pitanje.
-Na sajtu cu imati neke proizvode. Koliko opcija, kojom posetilac izabere dva proizvoda za poredjenje, opterecuje host.
Uzmite za primer prosecan host.
- Programirao sam neke programe koji konvertuju doc u pdf i slike u .ico fomat i postavio sam ih na host da on line konvertuju posetiocima zeljena dokumenta.
Koliko prosecan host moze da izdrzi tako neke stvari. Na koliko posetilaca dnevno bih mogao da ocekujem da treba da predjem na samostalnu masinu.

Znam da sve zavisi od hosta i znam da imam da gulim i gulim, a mozda ni tada ne dostignem tu cifru, ali me interesuje iz teoretskog ugla za neki prosecan host.

Hvala. Nadam se da pitanja nisu teska, s obzirom da mi ne trebaju precizni odgovori vec okvirno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Citat
1. Koliko poseta je imao burek dnevno kada je prvi put sa hosta presao na samostalni sever. Pretpostavljam da su i drugi sajtovi slicno postupili kada su dosli  u slicnu situaciju sa posetama.
napomena: znam da sve zavisi od sajta do sajta, od hosta do hosta, i zbog toga bi mi vise znacio jedan konkretan primer nego da mi neko odgovori "zavisi od vise faktora" iako bi to bio najtacniji odgovor.
Zavisi od previse faktora.
Cini mi se da smo imali oko 10 000 unique dnevno kad smo prvi put bili sami na serveru, ili tako nesto...
Citat
2. Da li moze neko da mi napise (progresivno) koje komponente (softwerske) na sajtu najvise trose resurse, a koje najmanje. Opet kazem da sve zavisi od elementa ili skripte ali uzmite prosecnu (ako tako moze da se kaze).
Ne moze tako da se kaze...
I najsitnija rupa u skripti moze da predstavlja ogroman problem koji ce opteretiti server.. tipa rupa u formularu za slanje poste preko koje ce neko slati spam ili neki bot koga nisi zabranio koji ce ubijati sajt i sl.
Najmanje "trosi" cist html.
Najvise "trosi" ono sto zahteva neke ozbiljnije operacije sa bazom ili nekim drugim zahtevnim sistemom, tipa slanje mass mailova, php funkcije koje zahtevaju mnogo racunanja ili brojanja i sl..
Nemoguce je dati default odgovor.

Citat
-Na sajtu imam neke proizvode, koliko opcija, kojom posetilac izabere dva proizvoda za poredjenje, opterecuje host.
Uzmite za primer prosecan host.
- Programirao sam neke programe koji konvertuju doc u pdf i slike u .ico fomat i postavio sam ih na host da on line konvertuju posetiocima zeljena dokumenta.
Koliko prosecan host moze da izdrzi tako neke stvari. Na koliko posetilaca dnevno bih mogao da ocekujem da treba da predjem na samostalnu masinu.
Ali zasto bi ja gubio vreme na hipoteticke situacije i slobodno procenjivanje, kako si ti nesto isprogramirao, kakav ti je prosecan host, sa kime ga delis i sl...
Nije vredno truda...
Kada budes trebao da znas.. znaces.. i ja sam...
Do tad, ako te zanima da li preterano opterecujes host, pitaj host.
Ako te zanima kad ce ti trebati dedicated server za tvoj sajt, veruj mi znaces .. a i ako ne budes, hoster ce i reci da se teras.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:32:52
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Resursi hostu

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.