Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:55:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Restitucija, kolektivna odgovornost?  (Pročitano 8309 puta)
02. Okt 2011, 22:07:19
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
Browser
Chrome 14.0.835.187
[size=15t]Zbog restitucije Mađari prete EU kandidaturi[/size]
Potpredsednik mađarske vlade Žolt Šemjen izjavio je u Subotici da će Mađarska biti primorana da "ponovo razmotri status kandidata" za članstvo Srbije u Uniji.


Foto: hungarianambiance.com
Iako Mađarska u potpunosti podržava evropske integracije Srbije, pristup EU "nije realna opcija" ako država usvaja zakone koji kolektivno uskraćuju grupama u društvu određena prava, kao što je Zakon o restituciji, kazao je Šemjen na proslavi u organizaciji etničkog Mađarskog nacionalnog saveta.

Usvajanje takvog zakona koji nije u skladu sa principima EU, dodao je on, primorava Mađarsku da "ponovo razmotri status kandidata" za članstvo Srbije u EU, prenela je mađarska novinska agencija MTI.

Zakon o restituciji, kojim je predviđeno da se pripadnicima okupacionih snaga u periodu od 1941. do 1945. godine i njihovim naslednicima ne vraća oduzeta imovina, predstavlja meru koja diskriminiše Mađare koji žive u Srbiji, rekao je Šemjen.

On je istakao da Mađarska odbacuje ideju kolektivne krivice, koja je u suprotnosti sa principima EU, osnovnim ljudskim pravima i interesima nacije.

Šemjen je izrazio nadu da će srpski parlament izmeniti delove zakona o restituciji, koji Mađarska smatra neprihvatljivim za etničku mađarsku zajednicu.

"Mađarska ima obavezu da podrži one zajednice koje je istorija stavila u težu situaciju", rekao je Šemjen, misleći na Mađare u Vojvodini.

Izvor: Mondo

Otvorio sam temu zbog ovog konstantnog pominjanja kolektivne odgovornosti koju po njima nosi ovaj zakon. Kako mogu da nam prebacuju kolektivnu odgovornost kada je u zakonu stavljeno da restiticiju mogu dobiti oni koji nisu bili okupatori odnosno njihovi potomci. Da li to Nemci i Madjari traze da se aboliraju njihovi pretci koji su dozvolil i izvrsili pokolj milion i po Srba?
« Poslednja izmena: 02. Okt 2011, 22:07:36 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Ja se apsolutno slazem sa njima.

Samo mislim da treba da traze odstetu u Berlinu i u Budimpesti. Jer je odatle rat stigao u Vojvodinu a ne iz Beograda...
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.187
Nije uopste pitanje gde je poceo rat nego je pitanje u tome da oni hoce da mi vratimo imovinu onima koji su bili deo onoga sto je unakazilo srpski rod i srpsku drzavu. Ne razumem kako je uopste moguce da oni traze da se imovina vrati ljudima koji su bili deo zlocinacke armije u tom ratu? ;s
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
jbg ja im oprastam. Ali im ne dam pare! Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 6300
Швабе-фолксдојчери које су се повлачиле заједно са вермахтом пред црвеном армијом, палиле и минирале своја родна села, рушили своје куће да за њима остане само гареж, су у СР Немачкој и Аустрији своје губитке надокнадили од својих држава у које су избегли , имали су веома повољне кредите и сл. видове обештећења. И сад треба нешто као да им вратимо?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
SonyEricsson 
Nije uopste pitanje gde je poceo rat nego je pitanje u tome da oni hoce da mi vratimo imovinu onima koji su bili deo onoga sto je unakazilo srpski rod i srpsku drzavu. Ne razumem kako je uopste moguce da oni traze da se imovina vrati ljudima koji su bili deo zlocinacke armije u tom ratu? ;s
pa nisu svi mađari i nemci bili pripadnici bilo koje vojske...moj deda je izgubio levu nogu 1938, pa da je hteo, nije mogao biti vojnik...druga je stvar što od njega nisu oduzeli ništa jer je bio siromašan.

Citat
zakonu stavljeno da restiticiju mogu dobiti oni koji nisu bili okupatori odnosno njihovi potomci
vojvođanski mađari i nemci ne mogu biti okupatori u vojvodinu.

Citat
Швабе-фолксдојчери које су се повлачиле заједно са вермахтом пред црвеном армијом, палиле и минирале своја родна села, рушили своје куће да за њима остане само гареж, су у СР Немачкој и Аустрији своје губитке надокнадили од својих држава у које су избегли , имали су веома повољне кредите и сл. видове обештећења. И сад треба нешто као да им вратимо?
ostali su ovde švabe koji nisu se povlačili niti rušili niti dobili bilo šta od nemačke.
Citat
Da li to Nemci i Madjari traze da se aboliraju njihovi pretci koji su dozvolil i izvrsili pokolj milion i po Srba?
ne...to niko ne traži.
neka istraže koji su oni koji traže odštetu da li su njihovi preci bili pripadnici neke okupatorske vojske.
ali treba imati u vidu da nisu svi išli dobrovoljno nego dobili poziv...a mnogo njih već sutradan išao na ruski front, odakle se nikad nije vratio...zašto njihovi potomci ne bi imali pravo na restituciju?

kao drugo:
partizani koji su pobili nekoliko desetina hiljada srba, bili su lepo nagrađeni zemljom i kućama...da li su oni pripadnici zločninačke vojske ili nisu?
da li  potomci četnika, ljotićevaca i nedićevaca imaju pravo na restituciju? ljotićevci i nedićevci su tesno saradili sa okupatorima..
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.187
mob
Nokia 
Ko o cemu kurva o postenju. Neka Nemci plate ratnu odsetu bar za ovaj poslednji rat, ako su vec toliki pravdoljubci. A Madjari neka se ljute koliko hoce, takav je zivot. I mojima je oduzeta velika zemlja na Kosovu pa od toga nece biti nista, a Madjarska samo neka nastavi da podzava nezavisno Kosovo.
« Poslednja izmena: 02. Okt 2011, 23:26:28 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.187
Citat
pa nisu svi mađari i nemci bili pripadnici bilo koje vojske...moj deda je izgubio levu nogu 1938, pa da je hteo, nije mogao biti vojnik...druga je stvar što od njega nisu oduzeli ništa jer je bio siromašan.
Pa da je tvom dedi oduzeto onda bi moralo da mu bude vraceno po zakonu, jer nije bio u okupatorskoj vojsci. To je i poenta zakona, oni se bune sto ljudi koji su bili u okupatorskoj nacistickoj vojsci ne mogu da dobiju imovinu nazad.


Citat
vojvođanski mađari i nemci ne mogu biti okupatori u vojvodinu.
Ako kao pripadnici okupatorske vojske ubijaju lokalni zivalj naravno da moug.

Citat
kao drugo:
partizani koji su pobili nekoliko desetina hiljada srba, bili su lepo nagrađeni zemljom i kućama...da li su oni pripadnici zločninačke vojske ili nisu?
da li  potomci četnika, ljotićevaca i nedićevaca imaju pravo na restituciju? ljotićevci i nedićevci su tesno saradili sa okupatorima..
To su oslobodilacki pokreti takozvani gradjanski rat isto kao ovo sto se desavalo devedesetih. Tu nema okupacionih snaga.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
SonyEricsson 
Citat
vojvođanski mađari i nemci ne mogu biti okupatori u vojvodinu.
Ako kao pripadnici okupatorske vojske ubijaju lokalni zivalj naravno da moug.
Citat
ali treba imati u vidu da nisu svi išli dobrovoljno nego dobili poziv...a mnogo njih već sutradan išao na ruski front, odakle se nikad nije vratio...zašto njihovi potomci ne bi imali pravo na restituciju?
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.187
Iskreno ne znam sta zakon kaze o tim ljudima ali ako su regrutovani i odmah poslati na Istocni front sa koga se nisu vratili onda bi po nekom mom shvatanju morala da im bude vracena imovina. Mada sa druge strane oni su ratovali za naciste protiv nas, i to sto su bili na ruskom frontu je opet rat protiv nas u posrednom smislu. Ali ovde ti ljudi nisu neki bitan procenat niti su problem. Problem su oni koji su bili deo okupatorskih snaga u srpskim zemljama a sada traze restituciju.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:55:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.