Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:51:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Republika Srpska će u budućnosti biti?

Glasanje završeno: 17. Feb 2011, 21:46:44

Samostalna
39.2%  (20)
Pripojena Srbiji
35.3%  (18)
U sastavu BiH
25.5%  (13)
Ukupno glasova: 51
Idi dole
Stranice:
1 ... 906 907 909 910 ... 928
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Republika Srpska će u budućnosti biti?  (Pročitano 879987 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
Sony xperia
Pritisak i zbog Dodika

Zapad i Rusija će odmeravati političke snage i preko referenduma u Srpskoj. Dačić: Želimo dobre odnose sa svima, ali smo uz srpski narod. Nećemo dozvoliti sebi da napravimo problem Srbiji - kaže predsednik RS



SRBIJA bi mogla ponovo da se nađe u spoljnopolitičkom klinču između Zapada i Rusije, ovoga puta povodom referenduma koji priprema Republika Srpska.

Naime, zvanična Moskva je javno, jasno i nedvosmisleno podržala potez Milorada Dodika da se narod izjasni o Sudu i Tužilaštvu u Bosni i Hercegovini dok su Brisel i zapadne sile izričito protiv toga.

Zvanični Beograd bi zato mogao da bude pod pritiskom SAD i EU da na neki način utiče na prekodrinsku braću da odustanu od namera.

U državnom vrhu Srbije pozdravljaju Dodikovu spremnost da kroz dijalog razmotri odluku o referendumu, ali tvrde da će Beograd uvek biti uz RS:

- Srbija će uvek braniti interese srpskog naroda. Naravno, važni su nam i dobri odnosi sa EU, Ruskom Federacijom i SAD - rekao je za "Novosti" Ivica Dačić, šef srpske diplomatije.

Milorad Dodik, predsednik RS kaže za "Novosti" da je referendum o neustavnim i antisrpskim pravosudnim institucijama u BiH neminovan, ako ne budu ispunjeni zahtevi Banjaluke:

- Neophodne su korenite reforme pravosuđa BiH. Naši argumenti su neoborivi, a veoma smo zahvalni Rusiji koja je otvoreno podržala referendum. Stav Moskve se mora poštovati! Ohrabruju nas ovakvi stavovi Rusije, koja je uvek otvoreno branila poziciju Srpske i, istovremeno, vodila objektivnu i principijelnu politiku prema BiH. Podrška Moskve je za nas veoma značajna i dolazi u pravom trenutku, jer je RS neopravdano izložena napadima međunarodne zajednice, zbog demokratske odluke o referendumu.

Predsednik RS kaže da će nastaviti intenzivne razgovore sa premijerom Srbije Aleksandrom Vučićem o referendumu u RS.

- Vučić mi je predočio svoj stav o ovom pitanju. Kazao mi je i šta su mu o svemu kazali svetski zvaničnici sa kojima je razgovarao. Srpska nikada neće dozvoliti sebi da napravi neki problem Srbiji. Takođe, očekujemo konstruktivan pristup Beograda i dalju podršku RS - poručio je Dodik.

BITKA OKO IZJAŠNjAVANjA NARODA - DO JESENI

VEĆE naroda RS trebalo bi 29. jula da razmatra veto Kluba Bošnjaka na odluku o referendumu o Sudu i Tužilaštvu BiH - potvrđeno je u petak "Novostima" u ovoj instituciji.

Ukoliko na ovoj sednici ne budu usaglašeni stavovi između srpskog, bošnjačkog i hrvatskog kluba u roku od sedam dana trebalo bi da zaseda i Zajednička komisija Veća naroda i Skupštine RS.

Ako ni tu ne bude saglasnosti, o vetu će odlučivati Ustavni sud RS. Ukoliko sudije odbace bošnjačku apelaciju, odluka parlamenta RS o referendumu objavljuje se u "Službenom glasniku" i da zvanično stupi na snagu. Međutim, očekuje se i da će Bakir Izetbegović, bošnjački član Predsedništva BiH, odluku o referendumu osporiti pred Ustavnim sudom BiH.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
sta bi dodik dao..da moze da se izvuce od referenduma...  Smile

samo da napomenem..ova vrsta referenduma nema nista sa referendumom o nekakvoj nezavisnosti.... Smile

edit... Smile

i u ambijentu kakav je bosna i hercegovina..ovo sto snsd trazi da se narod izjasni...
prepuno je rupcaga..i nemoguce ga je primjeniti...
koristi ce imati samo kriminalci...a najvise privredni... Smile

i naravno od toga nema nista... Smile

Smile
« Poslednja izmena: 26. Jul 2015, 10:48:52 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 39.0
Bice RS nezavisna, ili u sklopu Srbije, jer u sastavu BiH nema sta da trazi.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
hoce ... Smile

ali nece joj dodik doonijeti nezavisnost..niti ce on biti taj koji ce raspisati referebndum - bilo kakve vrste..

on je tu u sluzbi onih koji su ga i stvorili...mislim da nema potrebe da kazem da je on bio najveci projekat madjunarodne zajednice...stvoren i realizovan krajem 90tih g...
kada se vozao na transporterima ajfora.. kfora...sfora...i ostalih okupatorskih organizacija...
i pomagao stranim olosima da smjene..pa pohapse one koji su stvarali republiku srpsku i visili u rovovima
citav rat ..

dok je on bio opozicija ratnom predjsednistvu rs-a...i covjek koji je zivjeo u beogradu...
i naravno koji se bavio biznisom...tokom cijelog rata...
neki koji su zaradili penzije radeci za  pravosudnie organe.. to  nazivaju i svercom visokoakcizne robe..ali ajd...

i radi ono sto najbolje zna..zaludjuje tupave narodne mase...
uglavnom one koje ne zanima ziva  istina..pravda i zakon...
nego samo ona vrsta istine... koju oni  zele da cuju...
pa im on to kroz svoje lazi i obmane stalno i servira... Smile

posao mu je da laze(i krade) i talasa i stvara napetu situaciju..

to se moze i vidjeti... jer ka nezavisnosti srpske...on nije uradio konkretno - nista (a vec godinama samo sere o tome)
usustini on uopste ne tezi k tome..
jer u tom slucaju morao bi  neke (mnoge)  racune da  polozi-.....a ...on... pokrice za te neke racune nema...


njemu je jedini cilj..sto vise pokrasti para...da ima sa cime da se brani... kad mu bude sudio  narod..cijim pripadnikom se i on naziva...(mada nas krajisnike ni ustase nisu sjebale i unistile  kao dodik)
od kojeg bez imalo srama i zasicenosti...krade 14 zadnjih godina... Smile

treba za pocetak da nam svima objasni..zbog cega njegov kum - mile radisic...
koji je osudjen na na tri - cetiri godine zatvorske kazne..za najteza kriminalna djela iz oblasti privrednog kriminala...
nije na izdrzavanju zatvorske kazne u kaznenopopravnom zavodu -foca..
nego je na slobodi i zivi u beogradu u jednom od 10 tak visokoluksuznih -svojih stanova...
da napomenem da je taj covjek (valjda) po profesiji -sofer...(protiv te postene profesije stvarno nemam nista
i znam mnogo sofera ali ne znam nijednog koji ima 10 stanova)

pa i da nam objasni..-zasto njegov kum-inace gradjevionski guru-stankovic..jos uvijek nije porcesuian..
.kada je pre par godina uhvacen na granici sa hrvatskom..i sprecen pri iznosu pola miliona evra iz republike srpske..a dozvoljena kvota za iznosenje iz drzave u kesu - je-  do tri 3000 evra..
a dozvoljeni iznos..koji smije da se posjeduje u kesu je 30 000 km..
sve preko toga treba da bude obuhvacenom zakonom o porijeklu imovine...

te da nam pojasni zbog cega jos uvijek nije uhapsen njegov bivsi savjetnik..inace veliki strucnjak i stecajni direktor od povjerenja...koji je ojadio republiku srpsku za 20 miliona evra...
na taj nacin sto je otvorio u kelnu (cini mi se) firmu koja nosi isti naziv kao i firma koja se bavi izradom elektricnih automobila (koja je bila veliki projekat vlade republike srpske..koji je kao takav - kao i sve i jedan projekat pre njega - totalno propao..i sva ulozena sredstva u stotinama miliona km gradjana republike srpske....su otisla u nepovrat..)
i prebacio  desetine milona km sa racuna od firme iz republike srpske na fantomsku  firmu u kelnu..
i potpuno nestao...sa lica zemlje...

i kada su novinari pitali naseg predsjednika... gdje je taj covjek..koji ej pokrao tolike milione novca nasih gradjana...
dodik je odgovorio " znam da je on neki profesor..i da predaje na nekom sveucilistu - u kelnu..id'te tamo ga traz'te
sta mene pitate  Smile  Smile Smile Smile

a da ne govorimo o stotinama drugih stetnih ugovora po republiku srpsku..
kao sto su prodaja telekoma...i robne kuce -boska..
te ove pizdarije oko rafinerije brod..koja duguje drzavi pola milijarde maraka...
koje je dodik amnestirao rusima - zbog toboze stavljenog veta na rezoluciju o srebrenici  Smile Smile

i kada skine "strogo povjerljivo" sa svih sumnjivih ugovora i tendera u proteklih 14 godina...
pre svega mislim na izgradnju zgrade vlade...i opremanje iste..
gdje su pepeljare placane po 5 000 km..kao da su izradjene od lijevog testisa jednoroga...
a ne od jbn drveta i mesinga... Smile i stolice od 10 000 km..i tako dalje..

i naravno po kojem osnovu je od razvojne banke..dobio kredit u iznosu od 3 miliona maraka -njegov tek nedavno vjencani sin... Smile

e kad nam to sve prvo objasni ..onda moze da nas vodi u nezavisnost.. Smile
a do tada ...dok god postoji nada da ce ga sipa jednog jutra skembati  Smile..
i nada da ga tuzilastvo ..optuzi za sve moguce zloupotrebe polozaja i stotine kriminalnih djela iz oblasti privrednog kriminala... Smile
do tada... ne zelimo referendum o sudstvu..a niti o nezavisnosti.... Smile

u taj istoirijski trenutak..u bolje sutra.... treba da nas povede neko cist....
a ne covjek ogrezao u kriminal...i kome su ruke prljave da ih nijedna sveta voda ne moze oprati...
i  neko kome je vec jednom sudjeno za teska krivcina djela  iz oblasti priv.kriminala i zloupotrebe polozaja...


Smile
« Poslednja izmena: 26. Jul 2015, 13:43:40 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.107
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Bice RS nezavisna, ili u sklopu Srbije, jer u sastavu BiH nema sta da trazi.

Jaooo gde si to sad izgovorio...dobices jako dug post objasnjenja zasto to nije tako....
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 39.0
Bice RS nezavisna, ili u sklopu Srbije, jer u sastavu BiH nema sta da trazi.

Jaooo gde si to sad izgovorio...dobices jako dug post objasnjenja zasto to nije tako....
Pa da, oni mnogo vole Srbe to su pokazali tokom rata, i sada da budemo u zajednici sa njima, gde u Tuzli ili Sarajevu bi da te ubiju ako kazes da si Srbin. Plus ISIL je tu. BOlje Srbi da se sklone od ludaka na vreme.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.107
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Razumljiv je taj strah. Ko ga nije osetio, doziveo, nije vredan ni da prica.

Ali treba imati respekta prema kostima ostavljenim tamo ni za sta, prema generalima i drugim vojnicima, koji trunu u Hagu nepravedno osudjeni dok zlikovci izlaze ili dobijaju minimalne kazne.

Nece to moci ovog puta da prodje tako jeftino. Retke vrednosti za koje se neko borio treba da budu popisane i izblacene. Nece moci, ma koliko to zvucalo imaginarno.
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 39.0
Videcemo sta buducnost nosi, ali ne nosi RS u sastavu BiH, jer tu nema sta da trazi.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.107
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Sve sto je vestacka tvorevina je kratkog daha. Tako se bar do sada pokazalo.

Na silu i par obljuba prodje, rodi se i po koje nezeljeno dete ali se porodica nikad ne zasnuje.
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.4
Browser
Safari 600.7.12
mob
I-mate 30 Pro
VOĐA NAVIJAČA IZ BIJELJINE: Ja sam musliman, Srpska je moja zemlja i uvek ću braniti Mladića!

REGION19:50, 20.08.2015.Autor: EPK
 
Pošalji e-mail
Odštampaj tekst
A
Retko ko u Bijeljini zna ko je Edin Hadžihajdić. Ali, kada neko spomene Mađara, njegovi sugrađani znaju o kome se radi
edin foto Facebook
Foto: Facebook
Vođa navijača FK Radnik i strastveni navijač Crvene Zvezde u žižu šire javnosti Republike Srpske i BiH dospeo je 11. jula, kada je u Bijeljini lepio plakate podrške Ratku Mladiću.

Na plakatima su bile ispisane poruke "Đeneral, Junak bez mane, Srpski heroj" i "Predsedniče Dodik vreme je za istinu. Referendum!".

– Ustao sam kao i svaki drugi dan, došao do grada i počeo lepiti plakate, došla je policija, a kada su ustanovili da plakati nikoga ne vređaju, ipak su pozvali komandira stanice da se konsultuju. Potom sam priveden. Na plakatu sam ispisao parole podrške generalu Ratku Mladiću i parole podrške Miloradu Dodiku, predsedniku Republike Srpske. Ja ću uvek dati podršku predsedniku Srpske, ma kako se on zvao, ističe Hadžihajdić.

Foto: Facebook
Foto: Facebook
- Na svojim plakatima nisam uvredio nikoga, ni Hrvata, ni muslimana, ni Srbina. Ne plašim se ničega, jer nema osnove da mi bilo šta prikače. Ja sam musliman, rođen sam ovdje u Bijeljini i Srpska je moja zemlja. Uvek ću braniti Ratka Mladića, kaže Edin Hadžihajdić.

Protesti

Proteklih godina hapšen je više puta mada, kako tvrdi, nikad zbog kriminala. Nikad se nije bavio smunjivim poslovima niti imao dodira sa kriminalcima.

– Već 15 godina sam među prvima na svakom protestu. Kada su hapšeni Mladić, Karadžić i naši generali, ja sam bio tu. Uvjek sam bio među vodećim ljudima kada se organizovao protest. Ne znam zašto sam im taj dan zasmetao. Bolje da su hapsili one koji su pravili nerede u Srebrenici, kaže Edin za magazin Istina.

(Magazin Istina)


Izvor Kurir
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 906 907 909 910 ... 928
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:51:20
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.