Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Reperi kojima hitno treba oduzeti mikrofone  (Pročitano 2555 puta)
04. Jun 2012, 22:39:04
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
HTC Smart
Izbor muzike veći je nego ikada. Novi "umetnici", izvođači i zabavljači iskaču na sve strane, a mi ih možemo poslušati preko kojeg god kanala hoćemo. Neki bi rekli da danas bilo ko može da postane pevač, ali retko ko uspe da bude loš kao ovi reperi s kojima ćemo vas upoznati.

Iz nekog razloga, mnogi misle da bi se, ako već ne znaju da pevaju, mogli bar okušati u repovanju i da im je hit zagarantovan ako rimuju "babe" i "žabe" i ubace desetak dobrih "ženski" u spot.

Bloger, kolumnista i novinar Hese Perez je na internet stranici sobadsogood.com pokazao šta znači biti antitalenat za rep i kako muzika može da izazove mučninu i poriv za nasiljem.

Prva na redu je pesma originalnog naslova Gym, a izvodi je veličanstvena trojka koja dolazi iz Velike Britanije. Neki misle da je ova pesma zezancija, a mi smo spremni poverovati u to da ne izgubimo veru u čovečanstvo.



Sledeći spot je horor-priča iz osamdesetih godina. Ne samo da je Super Broker Shuffle najneugodnija pesma veka, nego i traje pune četiri bolne minute.



Ako imate slab želudac ili osjetljive uši, savetujemo vam da preskočite ovaj video. Ovo "remek-delo moderne umetnosti" izvan je svih normi muzike, a i smisla, pa je gotovo nemoguće poslušati ga do kraja. Ostaje misterija radi li se o najvećem šaljivdžiji na svetu ili o najgorem reperu u svemiru.



Izvor: Vesti online
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Ovi likovi nisu nista gori od pedes' centa, adzabu rula, Kenj'o Vesta i ostale pogane balavurdije sa tonom lanaca oko vrata. Problem je, izgleda, to sto su belci.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
HTC Smart
ostale pogane balavurdije sa tonom lanaca oko vrata.

Прво, коментар ти није на месту... Да ли је расизам у питању или једноставно презиреш реп музику генерално? Smile

Problem je, izgleda, to sto su belci.

Нема то везе са бојом коже, очигледан је пример Еминема који је поприлично успешан и зарађује много више него већина његових колега.

Ovi likovi nisu nista gori od pedes' centa, adzabu rula, Kenj'o Vesta

Фифти и Кање су талентовани емсијеви и поредити њих са овим карикатурама је као да поредиш бабе и жабе.

То наравно не значи и да праве квалитетну музику. Ја лично их не слушам и мислим да траће свој таленат репујући и правећи песме које су хитови али без икакве вредности и пролазног су карактера.

Њих двојица и читава армија сличних ликова су гробари хип хоп музике.
« Poslednja izmena: 04. Jun 2012, 23:21:01 od monk13 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Otkud ti to da su talentovani? Da li je njihov talenat odala arogancija?
Nemam nista protiv ni repa ni crnaca. Imam mnogo stosta protiv crnjuga (nigger prim. aut.) i pristalica sam toga da je neophodno napraviti razliku izmedju crnaca i crnjuga. Sve crnjuge su crnci, ali nisu svi crnci cnjuge. Crnjuga je lik kog definise kolicina lanaca oko vrata, debilske zlatne proteze, okrecuce felne, "gangsta" nacin zivota i what not. Crnci su ljudi kao i svi drugi. Kao sto crnci imaju debilske "pokrete" kao gangsta sranje, tako isto i ostale rase (fenomen huligana, recimo). Sve pesme 50 centa su epski retardirane. Covek je svoju karijeru zasnovao na tome sto je nekad negde navodno dilov'o drogu (ne znam ni koju ni u kom obliku, ali to nije ni bitno). Sad, sta je ko radio u proslosti mene bas i ne interesuje. Igrom slucaja sam negde iz nekog razloga ovo procitao, a kasnije sam cuo to od stotine i stotine hiljada fanova pedes' centa, kojima je to ocigledno dovoljan argument da im 50 cent bude idol. Koliko sam ja upucen, veliki deo talenta za rep cini talenat za smisleno rimovanje i pisanje bilo-koliko inteligentnih tekstova. To kod ovog lika nije slucaj. Kanye kenja kao bolesna foka. Rime su mu prilicno osrednje i ta njegova prica o tome kako je on najbolji zivi muzicar jedino zivi u njegovoj glavi.
Kao klinac sam slusao Wu Tang clan, 2paca, Snoopa, Cypress Hill (nisu crnci, al su reperi) etc. i kasnije sam ispao iz te price, sto ne znaci da ne postujem to. Bas iz tog postovanja proizilazi moja odbojnost prema "modernom" repu. To je jednostavno ispod svakog nivoa, liseno smisla, bilo za humor ili za poetiku. To nije slucaj samo u repu, ali je prilicno ironicno to sto je bas u rep muzici totalno zapostavljen tekst, cije prezentovanje je (valjda) posao jednog repera.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.52
mob
Qtek 小米
Сви су они на почетку радили прави хип хоп, посебно Џеј Зи који је одличан емси.
Поједине репере је смрт сачувала од трагикомичне судбине која прати данашње најкомерцијалније репере, јер 90их и раније било је доста квалитета у самом меинстриму.

Можда најбољи пример је Др.Дре, легенда хипхопа, обележио је једно поглавље те музике највећим словима, а данас се прилагођава овом поп смећу правећи ђубре за нове младе фанове.

п.с. белци у Америци су најчешће део андерграунд сцене и раде квалитетан хипхоп.

Skiner_X, одрастао си на истом хипхопу 90их као ја и Монк, према томе требало би да препознаш таленат, без обзира што су ти ликови стварно арогантни ... на крају крајева можда су неки од њих на почетку каријере били квалитетни.
Citat
"gangsta" nacin zivota
Има репера који су стварно били уличари и живели тим генгста животом, али нису успели у репу били су лоши, као што има репера који потичу иу средње класе, али су одлични текстописци и емсији.
Мени то никада није сметало, добра песма је добра песма.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
HTC Smart
Otkud ti to da su talentovani? Da li je njihov talenat odala arogancija?
Nemam nista protiv ni repa ni crnaca. Imam mnogo stosta protiv crnjuga (nigger prim. aut.) i pristalica sam toga da je neophodno napraviti razliku izmedju crnaca i crnjuga. Sve crnjuge su crnci, ali nisu svi crnci cnjuge. Crnjuga je lik kog definise kolicina lanaca oko vrata, debilske zlatne proteze, okrecuce felne, "gangsta" nacin zivota i what not. Crnci su ljudi kao i svi drugi. Kao sto crnci imaju debilske "pokrete" kao gangsta sranje, tako isto i ostale rase (fenomen huligana, recimo). Sve pesme 50 centa su epski retardirane. Covek je svoju karijeru zasnovao na tome sto je nekad negde navodno dilov'o drogu (ne znam ni koju ni u kom obliku, ali to nije ni bitno). Sad, sta je ko radio u proslosti mene bas i ne interesuje. Igrom slucaja sam negde iz nekog razloga ovo procitao, a kasnije sam cuo to od stotine i stotine hiljada fanova pedes' centa, kojima je to ocigledno dovoljan argument da im 50 cent bude idol. Koliko sam ja upucen, veliki deo talenta za rep cini talenat za smisleno rimovanje i pisanje bilo-koliko inteligentnih tekstova. To kod ovog lika nije slucaj. Kanye kenja kao bolesna foka. Rime su mu prilicno osrednje i ta njegova prica o tome kako je on najbolji zivi muzicar jedino zivi u njegovoj glavi.
Kao klinac sam slusao Wu Tang clan, 2paca, Snoopa, Cypress Hill (nisu crnci, al su reperi) etc. i kasnije sam ispao iz te price, sto ne znaci da ne postujem to. Bas iz tog postovanja proizilazi moja odbojnost prema "modernom" repu. To je jednostavno ispod svakog nivoa, liseno smisla, bilo za humor ili za poetiku. To nije slucaj samo u repu, ali je prilicno ironicno to sto je bas u rep muzici totalno zapostavljen tekst, cije prezentovanje je (valjda) posao jednog repera.

Модни детаљи као што су златне навлаке за зубе, златни ланци, посебна обућа и одећа као и набуџени аутомобили саставни су део хип хоп културе малтене од самог настанка исте.

С' друге стране гангстерски реп је правац који је настао из незадовољства социјалним стањем и инспирисан је реалним животом у гету у тадашње време. Као што рече Гамби, део репера заиста је и живео у складу са својим римама а други су се једноставно фолирали јер је то било популарно и исплативо.

Управо Пак и Снуп су током деведесетих били типични представници гангста жанра.

Што се тиче Фифтија, његову каријеру обележили су и дефинисали сукоби са другим колегама. Он је своју каријеру градио управо на тим прозивкама. Уосталом чувена реченица коју је Џеј Зи изрекао на једном од својих концерата га је и гурнула у први план, до тада је мање-више био анонимни аутор ("I'm about a dollar, what the fuck is 50 Cents?"). Чак је и сам Фифти у документарцу "Beef" признао да му је захвалан на томе.

За модерну музику се слажемо... Јефтино срање. И није само проблем у томе што текстови реп нумера нису у првом плану, много већи проблем је шта ти текстови уопште представљајy, шта значе... У великом броју ништа, потпуно су безвредни.
Некада је постојало много различитих праваца у оквиру реп музике, од друштвено политичких тема, социјалних, па чак и хорор мотива све до нумера намењих за зезање, журке или песама инспирисаних сексом. Данас је то заступљено у много мањој мери, скоро да и не постоји. Оно мало што је преостало отишло је у "подземље", у алтернативу... Jедва долази до изражаја.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5741
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
SonyEricsson C 902
Zato ja najvise preferiram ''down south, Houston-Texas'' Smile Nema laziranja, ludaci na ulici, a fenomenalni na mikrofonu! Sad i tamo ima smeca, ali ja pricam o: Geto Boys (grupno i solo), 5th Ward Boyz, Ganksta Nip, Point Blank, Devin, K-Rino i tako dalje! Sto bi jedan drugar rekao kad je prvi put cuo ''Little Big Man'': -Iz ovog Hjustona nista veselo nije izaslo!  Smile Mozda sam malo odlutao od teme, al morao sam! Pozdrav vama, braco old schooleri! Malo nas je, al zivimo i dalje, a i pravi rap sa nama!!!!!!!!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.52
mob
Samsung GT-S7580
Мени је овај други снимак скроз симпатичан..  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
Zaboravili su ovog da ubace na listu:

http://forum.burek.com/trip-ex-zexy-t579017.html

 Smile
« Poslednja izmena: 05. Jun 2012, 20:58:19 od pleybeck »
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.52
mob
Samsung GT-S7580
Zaboravili su ovog da ubace na listu:

http://forum.burek.com/trip-ex-zexy-t579017.html

 Smile
Немој тако..  Smile Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.