Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:57:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Renault Twingo RS  (Pročitano 18185 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung i8510 innov8
Pa kakve to veze ima?!  Smile

Imash ti i Opel Corsu C sa 460 konja, pa?!  Smile

Imash i VW Polo-a koji ima 2 motora od GSXR1000...


Meni samo nije jasno zashto si ti zapeo za tu oznaku RS?!

Pa nije ovo Oktavija ili tako neshto, kod Twinga oznaka RS oznachava da je to (verovatno) najjachi model Twinga i to je to, ne mora on nishta da opravdava, jednostavno da ljudi mogu da prepoznaju i kad vidish RS znachi da znash da on ima sportsko ogibljenje,malo jachi motor itd itd....

I Corsa OPC ima skoro 200 konja pa ide oko 7.2 sec....


Rasprava je totalno glupa....





IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
HTC Tattoo
Ma ja sam naveo da bi trebao da bude jači motor,i to je sve.
Avijon je na prošloj strani napisao totalno kontra od tebe,kako nije normalno da takav auto ima 200 konja. Smile

I rs oznaka mora da se opravda ispod haube. Smile

IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N73 Music
gledao sam nesto po netu... nisam nigde nasao podatke o ubrzanju Twinga... (ne kazem da sam se nesto preterano trudio)
ali pogledaj drugu stranu u Renault-u... Clio 3 RS ima 197 konja, a Megane RS 250...
da ne mislis da bi Twingo sa 200 konja bio malo prevelika konkurencija Kliju? jeste manji, ali je i jeftiniji, a bio bi i brzi sa tolikim motorom.
po meni je to sasvim dovoljno za tako mali auto... pa 207 RC i Mini S imaju po 180 konja... a npr 207 RC SW do stotke ubrzava za 7.5 sekundi..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 179
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson k850
ala se ovde lupalo
pa koliko ti diletant ocekujes da ce pojacati  standardne motore 3-4 puta,u tako mali auto nije potrbno stavljati motor jaci od 150 ks
tebi 150 ks ne izgleda puno kad poredis sa m5 ali kad uporedis velicinu i masu twinga i m5 bice ti jasno da je twingo rs prilicno jak auto
bitan je odnos kg/ks
najbolje da su stavili  budzen v6 sa 1000 ks umesto zadnjih sedista pa bi onda verovatno i poleteo
nego aj malo da lupamo i zakeramo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
Twingo - 145 konja
Clio - 192 konja
Megane - 225 konja

mislim da je svaka rasprava suvišna, ovakav omjer snage osmišljen je da svaki auto ima odlične performanse za svoju klasu ada ne ugrožava auta u većoj klasi
 pa na šta bi ličilo da twingo ide bolje od Clia a košta manje

ovde je RS oznaka potpuno opravdana, to je Renoova oznaka za sprotske izvedbe svojih modela, nema to veze sa trkama Racing, jednostavno kao što VW ima GTI, pežo RC... tako i reno ima RS
« Poslednja izmena: 24. Dec 2007, 20:32:21 od blaCkie87 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N73 Music
bas tako... Smiley
problem je u poredjenju RS i RC sa M i AMG...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
HTC Tattoo
Twingo - 145 konja
Clio - 192 konja
Megane - 225 konja

mislim da je svaka rasprava suvišna, ovakav omjer snage osmišljen je da svaki auto ima odlične performanse za svoju klasu ada ne ugrožava auta u većoj klasi
 pa na šta bi ličilo da twingo ide bolje od Clia a košta manje

ovde je RS oznaka potpuno opravdana, to je Renoova oznaka za sprotske izvedbe svojih modela, nema to veze sa trkama Racing, jednostavno kao što VW ima GTI, pežo RC... tako i reno ima RS

I Audi ima rs model,i to je vrh ponude audija,ali on nema ispod 350-400 konja,i zato sam mislio da bi trebalo da twingo ima malo atraktivniji motor.

RS je oznaka za Rally Sport.Bar mi se tako čini.Jedino ako francuzima ta oznaka ne znači nešto drugo,ali mislim da je u pitanju ista oznaka.

I zar renault clio rs nema 3.0 motor sa 255 konja,sad sam nešto gledao na netu,oni su 2000 izbacili taj 3.0v6 sa 255 konja,a 2007 su izbacili rs sa 2.0 sa 196 konja,pa oni izbaciju slabije motore u poređenju sa predhodnicima.Imaju jedno 5 motora sa rs oznakama,mnogo smešno,znači kad hoće da dobro zarade,lupe nazad rs i divota. Smile

Nema ovaj twingo veze sa rs,samo šminka. Smile

Ali šo se tiče oznaka Zastava je najjača,imaju yugo GVX,skraćenica koja nema veze sa životom,jedino sam siguran da ono prvo slovo znači govno.
« Poslednja izmena: 25. Dec 2007, 20:22:02 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N73 Music
xaxa
ali Audi je i u serijskim verzijama vrh ponude u svim klasama... renault je prosek... kolko ja znam, ovaj novi klio ima samo 2.0 i bez turbine, i ima 200 konja... (mozda koji gore-dole), sto je za mali gradski extra... malo ispod 7 do 100...
inace, oznaka RS kod francuza je Renault Sport
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
HTC Tattoo
E onda je i logično da tako označavaju,samo ne označavaju svi francuzi,sumljam da bi peugeot dozvolio da mu na autu piše Renault sport.

Poenta je da sam kapirao da je to isto rs koje i audi označava,pa sam očekivao nešto drugo,malo su loše to rešilii,ja sam mislio da se te oznake zaštite,pa ne mogu dve iste da se koriste.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
E onda je i logično da tako označavaju,samo ne označavaju svi francuzi,sumljam da bi peugeot dozvolio da mu na autu piše Renault sport.

Poenta je da sam kapirao da je to isto rs koje i audi označava,pa sam očekivao nešto drugo,malo su loše to rešilii,ja sam mislio da se te oznake zaštite,pa ne mogu dve iste da se koriste.
jebiga tesko je zastiti jer uvijek možeš izvesti istu skraćenicu od različitih riječi, eto ti si mislio za RS potpuno različito od onoga što jeste.

Stari RS V6 jeste bio jači al je bio i puno skuplji, koliko si ih vidio do sada na cesti? On je rađen u ograničenoj seriji i to je egzotika čista.
Obični RS je imao 2.0 motor sa 170 konja tako da je s ovim naprvaljen značajan pomak, ovaj Clio je konkurentan ako ne i jači od konkurencije,
jedino Corsa ima konja koliko i Clio u toj klasi (oba imaju po 192)

« Poslednja izmena: 25. Dec 2007, 22:43:26 od blaCkie87 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:57:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.