Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Нови свјетски поредак и контрола прираштаја  (Pročitano 1146 puta)
18. Dec 2007, 14:21:46
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Светосавска омладинска заједница
српске православне цркве
епархије зворничко-тузланске
брчко



нови свјетски поредак и контрола прираштаја


      кад год почне да се говори о тзв. '' планираном смањењу рађања '', чуће се неко да вели :  '' да, наравно, бих то не треба. Нас је и тако и овако све мање и мање. Али, шта ћемо са кинезима и индијцима ? Ко ће њих да храни ? Гдје да се они смјесте ? Ко ће за њих да нађе посла ? Не смањивати број становника у тим земљама значи изазивати глад, злочине и ратове. ''
      пропагатори мита о пренасељености, поред конкретних манипулација, користе и једну, да тако кажемо, основну : они друштвено богатство приказују у виду '' медењака '' којих '' нема за све ''. При томе, медењаци су већ печени, спремни, и зато, што мање уста, то више медењака.
      то је типична тачка гледишта западног малограђанина – паразита. А у самој ствари све је обратно. Друштвено богатство, те '' медењаке '', неко стално треба да пече. То није манна са небеса, него производ људског рада. И што више пекара, то више '' медењака ''.  наравно, ако се производња нормално организује. Уз то, што више рођених, то већа шанса да се појаве таленти, генији, који ће открити нове начине исхране, изворе енергије и остало, што ће обезбједити живот и нове ресурсе за '' медењаке ''.
      лаж о пријетњи пренасељеношћу оповргло је на стотине научника. Један од најугледнијих је демограф – економиста колин кларк. Изучивши стање ствари у мноштву земаља у развоју, открио је да је темпо раста друштвеног производа већи управо тамо гдје брже расте број становника.
      године 1987. У јужној кореји густина насељености била је четвероструко већа него у кини, а на тајвану петероструко. У кореји је национални доходак по глави становника био седам пута већи него у кини, а на тајвану осам пута. Уз то, колин кларк је анализирао могучности исхране становништва планете на основу обрадиве земље. Високо технолошке методе обраде земље још прије десет година дозвољавале су да се на земљи прехрани 35,1 милијарди људи. То би било могуће ако би се људи хранили на '' амерички начин ''.  ако би се упражњавао јапански начин исхране, који је скромнији, било би могуче прехранити 105 милијарди уста.
      роџер ревел, бивши директор харвардског центра за демографска истраживања, слаже се са кларком. По његовим процјенама, сеоска привреда свијета могла би пуноврједно ( 2500 калорија дневно ) да храни 40 милијарди људи. Уопште, мит о глади као посљедици пренасељености не може да издржи никакву критику. Исто се може рећи и о миту о пренасељености као узроку злочина. Можемо навести мноштво примјера слабо насељених земаља у којима је стопа криминала висока с једне и густо насељених земаља, попут непала, гдје је криминал минималан. Тамо не само да не убијају и не краду, него се и не разводе. Иако је развод законски допуштен, развода нема – ниједног !
      уништење '' сувишних људи '' ( нарочито путем абортуса, контрацепције и стерилизације ) снажније од свега спроводи се у земљама чије слабљење одговара сад.  у '' меморандуму о националној безбједности сад '' озбиљно се разматрало колико је потребно смањити становништво египта да би израел ( а са њим и америка ) сачували кључне позиције на блиском истоку, с обзиром на све већи природни прираштај арапа. Било је изражено жаљење што је због сукоба у источном пакистану дошло до уласка мноштва избјеглица у индију. Шта је огорчило писце '' меморандума '' ? Ево : '' долазак нових девет милиона емиграната поништио је осмогодишње напоре асоцијације за планирање породице, захваљујући којима је успјело да се спријечи рађање девет милиона дјеце. ''
       читаш, и по ко зна који пут си запањен '' политичком коректношћу '' новог нацизма. У хитлеровој њемачкој масовно уништење људи називало се санацијом ( оздрављењем ). У данашњој колумбији убијање дјеце – бескућника називају '' социјалним чишћењем ''.  а у бразилу се тим '' племенитим послом '' баве тзв. '' комитети пажње ''.
      у књизи жаклин кејзун '' рат против становништва '', објављеној 1988. У сад, постоји поглавље '' међународна помоћ сад и контрола становништва ''. У њој пише да је од 1965. До тада америка уложила у смањење броја становника у разним земљама свјета двоструко више него све остале државе узете скупа. Управник агенције за међународни развој др рајмерт т. Равенхолт у свом интервјуу листу '' сент луис поуст диспеч '', од 22. Априла 1977. Изјавио је да је, зарад остварења економских интереса сад, потребно стерилисати четвртину жена свијета способних да рађају.
      међутим, у индији ( и у неким другим земљама ), стерилизовали су не само жене, него и мушкарце. Још 1966. Године, прије него што је америка развила широку кампању у области '' економије рађања '', предсједник џонсон је неколико пута одбио да пошаље зрно пшенице индусима који су умирали од глади. Захтјевао је претходно да индијска влада пристане на широко заснован програм ограничавања рађања. Када су, на крају, власти индије пристале, џонсон је извјесно вријеме оклијевао, чекајући да види да ли се програм спроводи. За то вријеме, индуси су наставили да умиру од глади. На другом мјесту, у књизи такође америчког аутора, едварда полмана, '' како убијати становништво '', описује се стерилизација индуса на најразличитијим јавним мјестима, све до аутобуских станица. На сваком стерилизацијском пункту вршено је по 20 вазектомија ( стерилизација мушкараца ) на сат !
      наравно, добровољност ове акције била је веома условна. У једном индуском селу сто посто брачних парова способних за рађање сагласило се да '' испланира породицу '' ( углавном путем вазектомије ) да би село добило – нови бунар ! У другим селима сиромашним сељацима давали су малу надокнаду за то што је 75 % мушкараца пристајало на то да буду стерилизовани.
      али американци су жељели да '' економисање дјецом '' буде брже, па је добровољно – принудна стерилизација постала принудна !  за шест мјесеци у индији је, 1976. Године, стерилисано три милиона људи. Многи су, послије примјене тог '' најпоузданијег начина контрацепције ''  постали инвалиди или умрли. Шта да се ради ?  нема реформи, као што ми у бих сада знамо, без жртава. Зато су урођеници захваљујући америчким парама добили бунар по највишим стандардима цивилизованог свијета.
      програм стерилизације у салвадору, који финансира агенција за међународни развој амп, подразумјева 20. 000 стерилизација годишње. А у бангладешу програм амп директно повезује смањење рађања са '' заштитом мајчинства и дјеце ''.  дјецу су лијечили од дијареје само под условом да њихове мајке пристану на стерилизацију. Рачуница је била прецизна : бирајући између живота и смрти већ рођеног дјетета, жене су биле спремне да више никад не рађају.
      а ево како су прошле '' развијене сеоске области '' у индонезији. Американци су тамо пробали такозвани сеоски систем ( '' village system '' ), покривши земљу мрежом са 30. 000 пунктова за планирање породице. ''центар'' ( влада индонезије ) је постављао циљ : у том и том року толики и толики проценат грађана обухватити контрацепцијом. Активисти који су то спроводили добијали су премије за испуњену норму. А села – додатну храну, медицинску помоћ и остала добра.
      најгрђе је америка дјецом '' економисала '' у кини. Мисли се да кинези све раде по својој вољи, али је то погрешно. Јавно се одричући кинеског програма '' једно дијете – једна породица '', који подразумјева насилне абортусе, принудну стерилизацију и убијање новорођенчади, агенција за међународни развој била је ипак главни покровитељ међународне федерације за планирање породице и фонда за становништво при уједињеним нацијама, који су финансирали кинески програм.
      уз то кинези и американци су активно размјењивали научнике – '' планере породице ''. Кина је постала прави полигон за таква '' истраживања ''.  новинар кристофер рен је у '' њујорк тајмсу '', од 16. Маја 1982. Године писао о хиљадама кинескиња које су хапшене и примораване да врше абортусе :  '' држали су их у затворским ћелијама или јавно срамотили, пред гомилама људи, приморавајући их да абортирају. Патроле су хватале жене на улицама и у марицама их одвозили у абортерске клинике ''.  мајкл винк је у '' вол стрит џурналу '' писао о женама '' везаним конопцима, које су у приколицама за стоку гонили на абортусе. ''  а стивен мошер у '' пипл рипаблик прес ''  је говорио о убијању новорођених дјевојчица у кини :  '' могу да их закољу, утопе или просто оставе да умру од глади и хладноће ''. Ето каквом цјеном је плаћено '' кинеско чудо '' којим се одушевљавају многи наши политичари – либерали и демократи !
       не скречемо пажњу на новац случајно. У '' меморандуму асоцијације за међународни развој '' ( 1987. )  јасно се указује да ће сви међународни програми за контролу раста становништва пропасти ако их сад не буду финансирале, и ако давање кредита одређеним земљама не ставе у директну зависност од испуњавања задатака у тој области !
       али нису сви пројекти америчких насљедника цара ирода ишли тако глатко. У индији су, као '' стерилизаторку '', убили индиру ганди и њеног сина раџива, јер су они били нарочито активни у подстицању принудне стерилизације.  индуси су нам причали како су представници власти долазили у села, хватали мушку дјецу од 15 до 17 година и у препуним камионима их возили на '' малу просту операцију '' ( како стерилизацију зове '' асоцијација за планирање породице ), заувјек лишавајући дјечаке права да постану мушкарци. Убиство раџива гандија није ријешило проблем, али је мало прикочило реформаторе.  због тога сад индија има преко милијарду становника.
      у никарагви ствар су ријешили радикално :  један од првих указа сандинистичке власти послије свргавања проамеричког диктатора сомозе био је затварање свих клиника за планирање породице које финансира амп.
      ни у ирану '' планери '' нису добро прошли. Ирански шах је био велики пријатељ сад. Уз помоћ амп, међународне федерације за планирање породице, сорошевог фонда и универзитета сјеверне каролине и чикага, он је развио снажну активност око планирања породице у својој земљи. Министарство образовања је у нове уџбенике убацило садржаје о сексологији и конрацепцији ( као сад у русији, србији и републици српској – оп. Прир. ), припремајући учитеље да се баве секс – просвјетом.  на хиљаде добро плачених љекара борило се против '' нежељене дјеце '' . . .  али, шах је свргнут, а хомеини је, чим је дошао на власт, растјерао '' планере '' и њихове америчке спонзоре ( за разлику од нас, гдје добијају сваки вид подршке).
      али, авај, то су појединачни случајеви. Треба признати да је, у цјелини гледано, амерички '' фашизам '' побједио. Кад неко запањено пита :  '' зашто ми ?  шта ће нама центри за планирање породице ?  ми изумиремо.  треба тада јавно признати : то је зато да, кад се опаметимо, буде прекасно, јер ће тачка повратка са границе демографске катастрофе бити пређена, и оних 3 милиона босанскохерцеговачких становника за које је господин буш млађи ономад рекао, да је њихово постојање '' економски оправдано '',  више никад не буду кадри да постану велика нација.






приредила инфо-служба покрета за живот
светосавске омладинске заједнице

[Edit by shone83: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
   



« Poslednja izmena: 18. Dec 2007, 14:28:11 od shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.