Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:32:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Religija ili vera - crkva ili sloboda  (Pročitano 6657 puta)
30. Jun 2006, 04:27:05
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Unapred da se isvinim svima koji na bilo koji nacin mogu da budu uvredjeni ovim postom zbog bilo kog razloga.

Sustinsko pitanje je - da li ljudima potrebna crkva da bi bili vernici - da li je potrebna intitucionalizovana religija da bi verovali u boga - da li su potrebni svestenici da pretstavljaju Boga na zemlji. Sve te slike tipa: mi ovde a ON tamo negde; mi na zemlji a raj na nebu a pakao pod zemljom - su stvorene od strane crkava (svih) da bi kontrolisali ljude. Razlog - jer zele moc - kao i sve druge ljudske organizacije bilo kog tipa. Pitam ja vas kakve to veze ima sa dubokim osecajem religioznosti i spiritualnosti koji svaki covek ima u sebi.

Moje misljenje je: Bog je u nama i oko nas - svi (ljudi) zivimo povezani na visem energetskom planu - ne vezano za to ko je koje religije, da li je neko hrist ili antihrist. Sve te stvari su tupave ljudske definicije necega sto ne razumemo i nije nam dato da razumemo sve dok se ne povucemo od spoljasnjosti, mrznje i dualnosti nasih zivota i pogledamo u sebe. Ko sto rece pesnik: nije vazno koga volis nega DA Li volis.

Pitanje je koliko ljudi koji sebe zovu vernicima zaista vole sebe i Boga u sebi. Koliko ljudi zaista iskreno prepoznaje da su svi ostali ljudi oko njih isti kao i oni bez obzira koje su rase, religije, obrazovanja ili bilo cega drugoga.

Da li vam se cini (kao i meni) da je crkva bas najveci faktor ljudskog stradanja na zemlji a ne naseg uzvisenja ka Bogu. Nadasve izvor mrznje i razdora a ne ljubavi.

Jedino sto nam je dato tokom nasih zivota je da verujemo u sebe i svog Boga i da sve ostalo bude po strani. Ta vera radja ljubav - ljubav koja spaja. Tada prestaju price o antihristima sotonama andjelima ili ne znam ni ja vise cemu.

Okrenimo se sebi jer je to put ka jedinom Bogu koga poznajemo.

Pozdrav svima  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Jedino sto nam je dato tokom nasih zivota je da verujemo u sebe i svog Boga i da sve ostalo bude po strani. Ta vera radja ljubav - ljubav koja spaja.
Pozdrav svima  Smile
једини је проблем што је тај мој бог управо онај који ми најмање треба,а то сам управо ја. А из вере у себе се рађа љубав према себи,а то је штетно и за друге а камо ли за мене.С друге стране,веровање у некакву нејасну енергију која промиче туда,свуда, одовуда је пресуда самом себи,немогућност да се човек истргне из овоземаљског и ововременског оквира и да се запути ка есхатону.С треће стране,шарена лажа хилијазма обавијеног у разне обланде добропознатих нам идеологија је пут супротан од оног на који се кренуло-пут у свеопште уништење.Додуше,творци хилијастичких идеологија су у суштини и вођени духом мржње на човека,па и несвесно и полусвесно воде своје следбенике у пропаст.С четврте стране,отпали од православног учења о Створитељу и створеноме ,неизоставно,угађајући себи,тумаче сваки на свој начин појамно и непојамно.Како год да окренеш-свеопшти кркљанац разјарених ега који би да обликују свет по сопственој пропадљивости.Држимо се зато Христа (у номинативу-Христос) јер је Њега Господ-кога нико није видео- потврдио за оног кога треба послушати:
"...9. И у то време дође Исус из Назарета галилејског, и крсти Га Јован у Јордану,
Мат. 3:13  Лука 3:21 

10. И одмах излазећи из воде виде небо где се отвори, и Дух као голуб сиђе на Њега.
Мат. 3:16  Јован 1:32 

11. И глас дође с неба: Ти си Син мој љубазни који је по мојој вољи.
Псал. 2:7  Мат. 3:17  2 Пет. 1:17 ..."

 Док је сам Син за себе рекао:"Ја сам Пут,Истина и Живот".
Дакле..."Ми пут свој знамо,пут богочовјека..."

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
NAjzad malo akcije - bas odgovor koji sam ocekivao. Da ne ulazim u detalje - ali par stvari da razjasnimo:

- Ono o cemu ja pricam je upravo odbacivanje ega i prihvatanje svih ljudi i bozijih bica - ne razumem zasto je ljubav bilo koje vrste stetna. Ako sam ne volis sebe (ne egoisticno volis sebe kao fizicko bice nego kao dusevno Bozije stvorenje) kako ocekujes da te bilo ko, pa i Hrist na koga se pozivas, voli. Kako ti mozes da volis iskreno bilo koga ako samog sebe mrzis

- Po tebi svako ko nije pravoslavac ne moze da bude spasen i proklet je od kad se rodio - pod uslovom da tokom zivota prihvati pravoslavlje spasenje mu ne gine - COVECE pa to je cist spritualni genocid, sta ces da radis sa 3 milijarde Kineza koji su ili ateisti(citaj komunisti) ili konfucijansko/budistickog opredeljenja.

- Drugo vidim da ne volis sebe ovozemaljskog - pa zasto te je Bog stvorio onda? Da li si se ikada pitao kako si onda dospeo na zemlju i sta radis ovde u materiajlnom svetu onda. Zar ne mislis da postoji razlog - VEOMA dobar razlog - zasto smo ovde.

- I na kraju sta je za tebe spasenje a sta propast (koristis oba termina) - odlazak u nebo - spajanjem sa Hristom ili nesto trece. Sta ti zaista RADIS da bi spasao svoju dusu - na stranu verovanje da treba da bude spasena jer si pravoslavac -

- Na kraju krajeva - Hristov put je bio Hristov put - ne moj tvoj ili bilo ciji put. Ni ti, niti bilo ko drugi moze da ide Hristovim putem. Svako ima svoj put, svoj cilj, svoje spasenje i svog Boga a paradoksalno, svi smo u isto vreme jedan veliki Boziji organizam, povezan i neraskidiv i savrsen.

PS. Molim te objasni mi reci: eshaton i pridev hijalisticki - izgleda da sam pobegao sa tog casa srpskog kad se to ucilo (a i zaboravilo se dosta toga posle svih ovih godina).

pozdrav i hvala na odgovoru!
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
NAjzad malo akcije - bas odgovor koji sam ocekivao. Da ne ulazim u detalje - ali par stvari da razjasnimo:

С обзиром да си жељан акције-нећу ти је пружити.

Citat
- Ono o cemu ja pricam je upravo odbacivanje ega i prihvatanje svih ljudi i bozijih bica - ne razumem zasto je ljubav bilo koje vrste stetna. Ako sam ne volis sebe (ne egoisticno volis sebe kao fizicko bice nego kao dusevno Bozije stvorenje) kako ocekujes da te bilo ko, pa i Hrist na koga se pozivas, voli. Kako ti mozes da volis iskreno bilo koga ako samog sebe mrzis
нисам рекао да мрзим себе али опет,то нема везе с тим да ли ће неко тебе да воли...

Citat
- Po tebi svako ko nije pravoslavac ne moze da bude spasen i proklet je od kad se rodio - pod uslovom da tokom zivota prihvati pravoslavlje spasenje mu ne gine - COVECE pa to je cist spritualni genocid, sta ces da radis sa 3 milijarde Kineza koji su ili ateisti(citaj komunisti) ili konfucijansko/budistickog opredeljenja.

нигде то нисам рекао а успут нисам задужен ни за једног,а камо ли за 3 млрд.

Citat
- Drugo vidim da ne volis sebe ovozemaljskog - pa zasto te je Bog stvorio onda? Da li si se ikada pitao kako si onda dospeo na zemlju i sta radis ovde u materiajlnom svetu onda. Zar ne mislis da postoji razlog - VEOMA dobar razlog - zasto smo ovde.
не знам како си то видео?А на земљу нисам доспео да би себе волео.  Smile

Citat
- I na kraju sta je za tebe spasenje a sta propast (koristis oba termina) - odlazak u nebo - spajanjem sa Hristom ili nesto trece. Sta ti zaista RADIS da bi spasao svoju dusu - na stranu verovanje da treba da bude spasena jer si pravoslavac -
Спасење је вечни живот са Богом.
Ја не верујем да треба да се спасим само зато јер сам православан,тачније-крштен у православној цркви,већ да се уподобим Богу живећи православљем.

Citat
- Na kraju krajeva - Hristov put je bio Hristov put - ne moj tvoj ili bilo ciji put. Ni ti, niti bilo ko drugi moze da ide Hristovim putem. Svako ima svoj put, svoj cilj, svoje spasenje i svog Boga a paradoksalno, svi smo u isto vreme jedan veliki Boziji organizam, povezan i neraskidiv i savrsen.
Христос није рекао "...ово је мој пут..." већ "..Ја сам пут...",према томе идимо тим путем-путем Христа да би били богови по благодати...

Citat
PS. Molim te objasni mi reci: eshaton i pridev hijalisticki - izgleda da sam pobegao sa tog casa srpskog kad se to ucilo (a i zaboravilo se dosta toga posle svih ovih godina).
кад сам ја ишао у школу то се није учило...мада ни ја нисам био редован баш на свим часовима (зато сам и био избачен из првог средње...)

Citat
pozdrav i hvala na odgovoru!
молим
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Nemas potrebe da se osecas uvredjenim jer te niko nije vredjao - i nemas potrebe da me citiras jer ja vrlo dobro znam sta i kako sam pisao.

Vidis kume u tome je problem - svako ko ima stavove slicnih tvome (a nacices vas u svakoj svetskoj organizovanoj religiji (od Judaozma do Islama i Budizma) osecaju se ugrozenim kada neko ima alternativno misljenje o stvarima u koje oni veruju.

Ja ti nisam rekao da to u sta ti verujes je pogresno. Samo tvrdim da ono sto je dobro za tebe ne moze (ili bolje - ne mora) da bude dobro za mene ili nekog drugog. Ja sam samo pokrenuo slobodno umnu diskusiju o vrlo bitnim temama kao sto su religija i crkva. Ako se osecas ugrozenim mojim komentarima i pitanjima bolje je da ne komentarises uopste nego da odgovaras na takav nacin.

I posle svega mi nisi odgovorio sta znace reci eshaton i hijalisticki. Bio bih zaista zahvalan ako bih dobio dato objasnjenje
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Зар си стварно помислио да сам увређен?Много си самоуверен...Поставио си питање очекујући одговор који сам ти дао да би могао да се препиреш
NAjzad malo akcije - bas odgovor koji sam ocekivao. Da ne ulazim u detalje - ali par stvari da razjasnimo:
и када ти нисам удовољио ти си то схватио као да си ми поставио претешка питања на која нема одговора.

П.С.
С обизиром да се претстављаш као трећи антихрист морао би да будеш у богословском дискурсу...по природи посла  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
 Smile  eto sad si me provalio tako da mi je identite razotkriven. Ako je antihrist neko ko se protivi ucenju koga ti i kao ti propagiras uvek cu sa ponosom stati iza tog imena.

Sa druge strane kada bi HristOS sada 'sisao na zemlju'  i on bi vrlo rado sebe zvao antihristom zboh istog razloga. On nikada svojim ucenjem nije definisao ono sto crkva propagira - najtuznije je za nas koji srcem verujemo u njegov put ljubavi kada cujemo ljude koji od njega prave idola, zovu ga Bogom i kite crkve njegovim likom. Sa kojim ciljem - da budu bolji i veci od njima jednakih - tuzno  Smile.

I ne nisam se prepirao niti sam trazio prepirku - trazio sam razuman diskurs (bas lepa ne-srpska rec) - razgovor sa ljudima koji misle drugacije od mene ali u isto vreme prihvataju moje misljenje kao i ja njihovo.

Nego kao strucnjaka u hriscanstvo i pravoslavlje cisto da te pitam - koja su bila prva dva antihrista (nisu me obavestili o mojim prethodnicima pre nego sto dojoh u ovo podneblje)
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Да не мисле они који ово читају да ја нешто говорим по сопственом нахођењу
Pa dozvolite da vam se predstavim: Pera Kojot, genije - i treci antihrist u slobodno vreme.  Smile
објасни ми како сам те ја провалио,када сам за себе кажеш ко си ?  Smile

trazio sam razuman diskurs (bas lepa ne-srpska rec)
У праву си,то није српска реч.И?

Nego kao strucnjaka u hriscanstvo i pravoslavlje cisto da te pitam - koja su bila prva dva antihrista (nisu me obavestili o mojim prethodnicima pre nego sto dojoh u ovo podneblje)
Синтакса-пар екселанс...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ah hvala hvala uvek sam imao 4+ iz srpskog  Smile

Nego i nije ti neka fora ja te lepo pitam pitanja jer me neke stvari zanimaju i zelim nesto vise da naucim a ti nista - to sto se ne slazemo u religioznim shvatanjima ne znaci da sad treba da ignorises moja dobronamerna pitanja. Niti hoces da me edukujes o novim srpskim recima niti o religiji. Ubacih u google 'prva dva antihrista' i nista...
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Give me some credit,please!Довољно сам срео људи у животу,и 'вак'их  и 'нак'их да могу да препознам какве су коме намере.Ти да си хтео нешто да сазнаш не би овако сугестивно насловио тему.И,свесно желећи да звучим нескромно,цитираћу рефрен једне песме Фионе Епл:
If there was a better way to go then it would find me
I can't help it, the road just rolls out behind me
Be kind to me or treat me mean
I'll make the most of it, I'm an extraordinary machine...  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 01. Jul 2006, 18:06:45 od iljushin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:32:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.