Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 17. Apr 2024, 01:07:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Religija i bliskoistocni terorizam  (Pročitano 6075 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Cim nema religije odma sve cveta njih je religija i upropastila muhamed genije, rijad, zabradjene zene, ne saradnja sa nevernicima.......... samo su malo od bezbroj religiskih stvari koje su unistile muslimane


Isto je i na ovim prostorima. Da se pravoslavna crkva pitala, danas ne bi imali cirilicu, zeleznicu, zene bi se i dalje pokrivale, itd..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Ja takođe nailazim na jedan paradoks meni nerazumljiv , što je čovek više religozan TREBALO BI da bude tolerantniji , širi u svakom pogledu , i što dalje od nasilja , često je situacija suprotna , neznam o čemu se radi ?

Dali je u pitanju pogrešno shvatanje vjere ili su u pitanju lažni vjernici ?

I meni nije jasno.
Islamski svet je u periodu od 800 do 1100 godine bio popriste ucenog sveta, svi naucnici, mislioci, skeptici su se skupljali u Bagdadu(Islamska renesansa)
http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_Golden_Age
http://www.youtube.com/my_playlists?p=99E0407B3D5668FB

Od Arapa smo dobili koncept nule, dobili smo arapske brojeve, Algoritam je rec arapskog porekla i jos mnogo toga dolazi iz tog 300 godisnjeg perioda.

Tom razvitku dolazi kraj posle invazije mongola 1256 godine i ne samo to nego i delo ovog filozofa The Incoherence of the Philosophers
Citat
Summary

The late 11th century book brings out contradictions in the thoughts of philosophers about God and the universe, favoring faith instead.
Al-Ghazali wrote that when fire and cotton are placed in contact, the cotton is burned directly by God rather than by the fire, a claim which he defended using logic.


Cim nema religije odma sve cveta njih je religija i upropastila muhamed genije, rijad, zabradjene zene, ne saradnja sa nevernicima.......... samo su malo od bezbroj religiskih stvari koje su unistile muslimane

Čovjek nemora uvjek da nešto napiše  , mislim napišeš nešto kad imaš šta da napišeš  , a kad nemaš onda šutiš i nedaviš druge ljude  , arapi su pre islama bili malo bolji od ljudoždera u africi , otac bi zakopao živi žensko dijete u zemlju zato što nije muško , krvna osvjeta i pljačka se smatrala vrlinom ... itd , islam je upravo doneo renesansu , a sunovrat počinje upravo onda kad su islam počeli shvatati otprilike kao ovi današnji vehabije , usko , debilično , fanatično i van konteksta. Islam je širina , tolerancija , razumjevanje , napredak i skromnost . Kad su počeli haremi , eksplatacija ovojenih teritorija ( umesto pomoći manje civiliziranim narodima da se obrazuju i ekonomski napreduju) dobili smo nakaznu manifestaciju islama koja se manje više odrazila skoro do današnjih dana .
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 339
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Cim nema religije odma sve cveta njih je religija i upropastila muhamed genije, rijad, zabradjene zene, ne saradnja sa nevernicima.......... samo su malo od bezbroj religiskih stvari koje su unistile muslimane


Isto je i na ovim prostorima. Da se pravoslavna crkva pitala, danas ne bi imali cirilicu, zeleznicu, zene bi se i dalje pokrivale, itd..
Umalo se ne ugusih Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Mitsubishi 111
Ja takođe nailazim na jedan paradoks meni nerazumljiv , što je čovek više religozan TREBALO BI da bude tolerantniji , širi u svakom pogledu , i što dalje od nasilja , često je situacija suprotna , neznam o čemu se radi ?

Dali je u pitanju pogrešno shvatanje vjere ili su u pitanju lažni vjernici ?

I meni nije jasno.
Islamski svet je u periodu od 800 do 1100 godine bio popriste ucenog sveta, svi naucnici, mislioci, skeptici su se skupljali u Bagdadu(Islamska renesansa)
http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_Golden_Age
http://www.youtube.com/my_playlists?p=99E0407B3D5668FB

Od Arapa smo dobili koncept nule, dobili smo arapske brojeve, Algoritam je rec arapskog porekla i jos mnogo toga dolazi iz tog 300 godisnjeg perioda.

Tom razvitku dolazi kraj posle invazije mongola 1256 godine i ne samo to nego i delo ovog filozofa The Incoherence of the Philosophers
Citat
Summary

The late 11th century book brings out contradictions in the thoughts of philosophers about God and the universe, favoring faith instead.
Al-Ghazali wrote that when fire and cotton are placed in contact, the cotton is burned directly by God rather than by the fire, a claim which he defended using logic.


Cim nema religije odma sve cveta njih je religija i upropastila muhamed genije, rijad, zabradjene zene, ne saradnja sa nevernicima.......... samo su malo od bezbroj religiskih stvari koje su unistile muslimane

Čovjek nemora uvjek da nešto napiše  , mislim napišeš nešto kad imaš šta da napišeš  , a kad nemaš onda šutiš i nedaviš druge ljude  , arapi su pre islama bili malo bolji od ljudoždera u africi , otac bi zakopao živi žensko dijete u zemlju zato što nije muško , krvna osvjeta i pljačka se smatrala vrlinom ... itd , islam je upravo doneo renesansu , a sunovrat počinje upravo onda kad su islam počeli shvatati otprilike kao ovi današnji vehabije , usko , debilično , fanatično i van konteksta. Islam je širina , tolerancija , razumjevanje , napredak i skromnost . Kad su počeli haremi , eksplatacija ovojenih teritorija ( umesto pomoći manje civiliziranim narodima da se obrazuju i ekonomski napreduju) dobili smo nakaznu manifestaciju islama koja se manje više odrazila skoro do današnjih dana .

Kod vere je sve kratkorocno prvo sve jedno 10 (max) godina cveta a onda treba nova religija, a sta mislis da niko od izmisljanja tolikih gluposti ne zaradjuje nesto je oces da kazes da islam donosi mir... pa ja sam pao sa stolice kad sam to procito  Smile Smile al to nije smestno bez uvrede ali za mene su tvoji stavovi zalosni.






Cim nema religije odma sve cveta njih je religija i upropastila muhamed genije, rijad, zabradjene zene, ne saradnja sa nevernicima.......... samo su malo od bezbroj religiskih stvari koje su unistile muslimane


Isto je i na ovim prostorima. Da se pravoslavna crkva pitala, danas ne bi imali cirilicu, zeleznicu, zene bi se i dalje pokrivale, itd..
Umalo se ne ugusih Smile

Sta se smejes pa ljud je upravu.
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
To su tvoji dometi shvatanja stvari , i ja tu ništa nemogu da promjenim , na koncu ako sam te i nasmijao i to nije loše , smijeh je korisna stvar.
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Mitsubishi 111
Na srecu pa ne mogu da promenim stav razum mi to ne dopusta.
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Na srecu pa ne mogu da promenim stav razum mi to ne dopusta.

Sretno ti bilo i hrabro u nove pobjede !
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 17. Apr 2024, 01:07:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.