Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 06:40:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Religija i bliskoistocni terorizam  (Pročitano 6087 puta)
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Mitsubishi 111
Jel rat na bliskom istoku zloupotreba religije ili pokusaj da se ocuva mir po svaku cenu.

Ni jedno ni drugo vec religija na delu. Smile

Ja takođe nailazim na jedan paradoks meni nerazumljiv , što je čovek više religozan TREBALO BI da bude tolerantniji , širi u svakom pogledu , i što dalje od nasilja , često je situacija suprotna , neznam o čemu se radi ?

Dali je u pitanju pogrešno shvatanje vjere ili su u pitanju lažni vjernici ?

Nijedno ni drugo vec religija na delu. Smile
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Na ovom svetu se nikad nije ratovalo zbog religije, vec zbog strateskih, politickih ili ekonomskih interesa. Religija je sluzila samo kao faktor za mobilizaciju, mada i to vuce na netoleranciju prema razlicitosti a ne na religiju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Mitsubishi 111
Na ovom svetu se nikad nije ratovalo zbog religije, vec zbog strateskih, politickih ili ekonomskih interesa. Religija je sluzila samo kao faktor za mobilizaciju, mada i to vuce na netoleranciju prema razlicitosti a ne na religiju.


Ti si svasta naprico ali sve pogresno.
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.18
Ne postoji Al-Kaida... Smiley
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Na ovom svetu se nikad nije ratovalo zbog religije, vec zbog strateskih, politickih ili ekonomskih interesa. Religija je sluzila samo kao faktor za mobilizaciju, mada i to vuce na netoleranciju prema razlicitosti a ne na religiju.

Čuj kontam ja da smo mi dugo bili na liniji drugova Marksa , Engelsa , bla , bal Mašinbravara ... Slobe... Babaroge....  I jeste nekada religija bude opijum za narod  , i jeste da se religija upotrebi da se ovce motivišu da napadnu druge ovce da bi se čobani dočepali plena  , ali ovo nije uvjek pravilo , i nije jedini mogući scenario  , religija sama po sebi ima strašnu moć i fenomen upotrebe tj. zloupotrebe te moći je mnogo kompleksinji od te jadne i vulgarne komunističke definicije , svesti religiju samo na ovaj momenat je banalizacija i pretarano uprošćavanje njenih kapaciteta .
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Na ovom svetu se nikad nije ratovalo zbog religije, vec zbog strateskih, politickih ili ekonomskih interesa. Religija je sluzila samo kao faktor za mobilizaciju, mada i to vuce na netoleranciju prema razlicitosti a ne na religiju.

Čuj kontam ja da smo mi dugo bili na liniji drugova Marksa , Engelsa , bla , bal Mašinbravara ... Slobe... Babaroge....  I jeste nekada religija bude opijum za narod  , i jeste da se religija upotrebi da se ovce motivišu da napadnu druge ovce da bi se čobani dočepali plena  , ali ovo nije uvjek pravilo , i nije jedini mogući scenario  , religija sama po sebi ima strašnu moć i fenomen upotrebe tj. zloupotrebe te moći je mnogo kompleksinji od te jadne i vulgarne komunističke definicije , svesti religiju samo na ovaj momenat je banalizacija i pretarano uprošćavanje njenih kapaciteta .



Ne potcenjujem ja kapacitete religije, ali treba da imas u vidu da ratove pokrece i vodi vlast a ne crkva. Vlast kao svaka vlast, suvise je namazana da se ne prepusta emocijama vec sve radi smisljeno u svoju (licnu) korist.
Sto se tice Al-kaide, to su teroristicki napadi jedne organizacije, a ne rat izmedju drzava / naroda. Njihov poziv na sveti rat niko normalan ne ferma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Na ovom svetu se nikad nije ratovalo zbog religije, vec zbog strateskih, politickih ili ekonomskih interesa. Religija je sluzila samo kao faktor za mobilizaciju, mada i to vuce na netoleranciju prema razlicitosti a ne na religiju.

Čuj kontam ja da smo mi dugo bili na liniji drugova Marksa , Engelsa , bla , bal Mašinbravara ... Slobe... Babaroge....  I jeste nekada religija bude opijum za narod  , i jeste da se religija upotrebi da se ovce motivišu da napadnu druge ovce da bi se čobani dočepali plena  , ali ovo nije uvjek pravilo , i nije jedini mogući scenario  , religija sama po sebi ima strašnu moć i fenomen upotrebe tj. zloupotrebe te moći je mnogo kompleksinji od te jadne i vulgarne komunističke definicije , svesti religiju samo na ovaj momenat je banalizacija i pretarano uprošćavanje njenih kapaciteta .



Ne potcenjujem ja kapacitete religije, ali treba da imas u vidu da ratove pokrece i vodi vlast a ne crkva. Vlast kao svaka vlast, suvise je namazana da se ne prepusta emocijama vec sve radi smisljeno u svoju (licnu) korist.
Sto se tice Al-kaide, to su teroristicki napadi jedne organizacije, a ne rat izmedju drzava / naroda. Njihov poziv na sveti rat niko normalan ne ferma.

Upravo je problem svih problema što je nemoguće povući , crtu , liniju , granicu između vlasti i crkve  , naprotiv historija europe je historija konglomerata crkve i njenih eksponenata na vlasti  , sjetimo se najbliže historije kad  je upravo Ronald Regan sa Jovanom Pavlom  ( a ne nekim europskim presednikom , premijerom ...) sklopio savez o uništenju komunističkog bloka . Krstaške pohode kao jednu od najmasovnijih vojnih ekspedicija u historiji čovječanstva je pokrenula crkva tj. papa Urban a ne neko od prestavnika "vlasti".  Odnosno vlast je bila u stvari crkva odnosno crkva je bila vlast . Znam da zatim sledi doba tzv. sekularizma kada se navodno crkva odvaja od vlasti ali šta onda ima gosp. Regan sa papom da se dogovara ako je europa sekularna i ako se papa brine samo zato dali je neka ovčica ubacila onu stvar u pravu ili " krivu" rupu. 

Kod muslimana je stvar možda još katastrofalnija , s obzirom da je kod nas " koljektivnaja raspaljotka " i da nepostoji nikakav zvanični institucionalni autoritet  , svaka budala može da izdaje nekakve fetve  , Gadafi na primer, (njegovo tumačenje nekog problema) i onda izazove konfuziju kod ovaca koje jadne neznaju šta će sa sobom.
Zato  su muslimani i danas u kurcu , kao muhe bez glava  , a svako im sa strane tumači njihovu vjeru u skladu saq vlastitim potrebama.

Što se tzv. Al Kaide tiče to je za mene misterija  , pre svega ko su ti ljudi  , šta doista žele , i na koncu postoji li doista ta Al Kaide negde drugde osim u propagandnom svetu zapadnih medija . Nebih se iznenadio kad nebi uopće postojala  , a možda i nešto u tom smislu i postoji !

Što se tiče njenog ideološkog uporišta tiče tu je islam vrlo jasan i Kuran doslovce kaže :

Ko ubije jednog nevinog čovjeka kao da je pobio cio svijet !

I nema nikakvo ali  , nema nikakav uslov , nikakva ekskluzija , inkluzija  , nikakav cilj makar bio velik kao cio svjemir nemože biti opravdanje ili uzrok smrti  niti jedne nevine osobe.


 Odnosno ako ovo prevedemo na dnevno politički  rečnik , nemože se u ime bilo kakvog cilja baciti atomska bomba ( ili 2 i slovima dve) bombe , i hladnokrvno pobiti stotine hiljada nevine djece i to pravdati nekim višim ciljem.

Idelogija koja ovakve zločine opravdava je zločinačka pa zvala se ona Islam , Hrišćanstvo , Judaizam , Sekularizam , Demokrazija , Globalizam  , Pederizam ili kako god već hoćete.
« Poslednja izmena: 20. Mar 2010, 22:58:13 od konankos »
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Opet, Rusija nije smetala Americi zbog komunizma, vec se vodila borba ko ce preuzeti primat na globalnom nivou, u politickom, vojnom i tehnoloskom smislu najvise.  Sama Amerika vrvi od ateista i agnostika, tako da je religija tu sluzila samo za paljenje mase.  A Vatikan odavno nije samo verska institucija, vec i mocan politicki cinilac. Pakt Regana i Vatikana vidim kao pokusaj da se katolicke zemlje tipa Poljska i Ceska otrgnu od ruskog uticaja.

Sto se krstaskih ratova tice, to je bar poznato, cilj im je bio osvajanje boljih puteva za promet i eksploatisanje robe, a usput i pokrice za nevidjeno bogacenje i pljackanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
LG G2
Ja takođe nailazim na jedan paradoks meni nerazumljiv , što je čovek više religozan TREBALO BI da bude tolerantniji , širi u svakom pogledu , i što dalje od nasilja , često je situacija suprotna , neznam o čemu se radi ?

Dali je u pitanju pogrešno shvatanje vjere ili su u pitanju lažni vjernici ?

I meni nije jasno.
Islamski svet je u periodu od 800 do 1100 godine bio popriste ucenog sveta, svi naucnici, mislioci, skeptici su se skupljali u Bagdadu(Islamska renesansa)
http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_Golden_Age
http://www.youtube.com/my_playlists?p=99E0407B3D5668FB

Od Arapa smo dobili koncept nule, dobili smo arapske brojeve, Algoritam je rec arapskog porekla i jos mnogo toga dolazi iz tog 300 godisnjeg perioda.

Tom razvitku dolazi kraj posle invazije mongola 1256 godine i ne samo to nego i delo ovog filozofa The Incoherence of the Philosophers
Citat
Summary

The late 11th century book brings out contradictions in the thoughts of philosophers about God and the universe, favoring faith instead.
Al-Ghazali wrote that when fire and cotton are placed in contact, the cotton is burned directly by God rather than by the fire, a claim which he defended using logic.
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Mitsubishi 111
Ja takođe nailazim na jedan paradoks meni nerazumljiv , što je čovek više religozan TREBALO BI da bude tolerantniji , širi u svakom pogledu , i što dalje od nasilja , često je situacija suprotna , neznam o čemu se radi ?

Dali je u pitanju pogrešno shvatanje vjere ili su u pitanju lažni vjernici ?

I meni nije jasno.
Islamski svet je u periodu od 800 do 1100 godine bio popriste ucenog sveta, svi naucnici, mislioci, skeptici su se skupljali u Bagdadu(Islamska renesansa)
http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_Golden_Age
http://www.youtube.com/my_playlists?p=99E0407B3D5668FB

Od Arapa smo dobili koncept nule, dobili smo arapske brojeve, Algoritam je rec arapskog porekla i jos mnogo toga dolazi iz tog 300 godisnjeg perioda.

Tom razvitku dolazi kraj posle invazije mongola 1256 godine i ne samo to nego i delo ovog filozofa The Incoherence of the Philosophers
Citat
Summary

The late 11th century book brings out contradictions in the thoughts of philosophers about God and the universe, favoring faith instead.
Al-Ghazali wrote that when fire and cotton are placed in contact, the cotton is burned directly by God rather than by the fire, a claim which he defended using logic.


Cim nema religije odma sve cveta njih je religija i upropastila muhamed genije, rijad, zabradjene zene, ne saradnja sa nevernicima.......... samo su malo od bezbroj religiskih stvari koje su unistile muslimane
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 06:40:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.