Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 22:07:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Relativnost istine  (Pročitano 9070 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Joco, ima li tu negde TEBE?
Cesto i ja koristim citate, al` ti stvarno preterujes... Svaki put, kada citam sta ti napises, bukvalno unapred znam, sta cu naci...
Pa, daj malko individualnije...
Nemoj da se  Smile
Nadala sam se da smo sa humanizmom i renesansom, uplovili u malo svetlije vekove. Srednji vek je dugo trajao...
poz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu

Хммм... ако ти је нирвана судбина Smile
Али зар нирваном не бежиш од судбине, тачније карме?
Оно као раскидање ланца узрочно-последичних веза...

Или да прочитам мала ону тему о будизму... Smile

Prvo nirvana nije bezanje od karme nego put razumevanja karme. Pocetak tog puta lezi u prihvatanju onoga sto ti se desava kao neku vrstu blagoslova. To je prvi korak razbijanja vezanisti za karmicki krug - zasto - jer ti time govris sebi "ja znam da ovo sto mi se desava ima razlog da se desi jer je to posledica necega sto sam uradio" - znaci postajes svestan da nema vishe dualnosti tipa "zlo i dobro" ili "imam srece ili nemam srece" - sve sto se desava se desava jer treba da se desi - u tome nema ni zla, ni dobra - to je jednostavno TO - zakon karme. Prvo korak za odvajanje od karnickog kruga je postojanje svesnosti o njemu.

Samim tim - ono sto si napisao ranije - ljubav prema sudbini - znaci drugim recima voljno prihvatanje karme - ali postoji razlika izmedju voljnog i bespomocnog (treba na to paziti). Znaci nema ocajavanja i tuge - vec radosti i ljubavi jer  shvatas da sta kod dolazi pred tebe dolazi sa razlogom da te nauci necemu i unapredi tvoj duh i razumevanje istog.

Bezanja od karme nema - nirvana je zivot ne VAN uzrocno-posledicnih krugova - vec put ka centru spirale. Tamo gde se karma desava brzinom svetlosti - to je put koji tezi razumevanju uzrocno-posledicnih veza. Nirvana nije - ja sedim u sobi meditiram i time bezim od sveta. Ona je upravo susta suprotnost tome - ali je prava razlika u misaonom stavu i svesnom odnosu prema sebi, drugima i sopstvenim postupcima

IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
Nemoj da se Smile
Nadala sam se da smo sa humanizmom i renesansom, uplovili u malo svetlije vekove. Srednji vek je dugo trajao...
poz
Не разумем.Може обљашљење.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Pa, srednji vek nosi svoj sinonim- mracni vek. Procitala sam super knjigu, na tu temu "Misliti u srednjem veku" Alen de Libera, mislim da je Plato izdavac.
Crkva, religija- primarno.
Individualnost- sekundarno.
Mracan...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0

Хммм... ако ти је нирвана судбина Smile
Али зар нирваном не бежиш од судбине, тачније карме?
Оно као раскидање ланца узрочно-последичних веза...

Или да прочитам мала ону тему о будизму... Smile

Prvo nirvana nije bezanje od karme nego put razumevanja karme. Pocetak tog puta lezi u prihvatanju onoga sto ti se desava kao neku vrstu blagoslova. To je prvi korak razbijanja vezanisti za karmicki krug - zasto - jer ti time govris sebi "ja znam da ovo sto mi se desava ima razlog da se desi jer je to posledica necega sto sam uradio" - znaci postajes svestan da nema vishe dualnosti tipa "zlo i dobro" ili "imam srece ili nemam srece" - sve sto se desava se desava jer treba da se desi - u tome nema ni zla, ni dobra - to je jednostavno TO - zakon karme. Prvo korak za odvajanje od karnickog kruga je postojanje svesnosti o njemu.

Samim tim - ono sto si napisao ranije - ljubav prema sudbini - znaci drugim recima voljno prihvatanje karme - ali postoji razlika izmedju voljnog i bespomocnog (treba na to paziti). Znaci nema ocajavanja i tuge - vec radosti i ljubavi jer shvatas da sta kod dolazi pred tebe dolazi sa razlogom da te nauci necemu i unapredi tvoj duh i razumevanje istog.

Bezanja od karme nema - nirvana je zivot ne VAN uzrocno-posledicnih krugova - vec put ka centru spirale. Tamo gde se karma desava brzinom svetlosti - to je put koji tezi razumevanju uzrocno-posledicnih veza. Nirvana nije - ja sedim u sobi meditiram i time bezim od sveta. Ona je upravo susta suprotnost tome - ali je prava razlika u misaonom stavu i svesnom odnosu prema sebi, drugima i sopstvenim postupcima


Схватам сад боље... Човече нисам ни знао да сам у ствари будиста Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Nemoj da budes budista - budi buda !!

Smile

Ziv bio!
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
Nemoj da budes budista - budi buda !!

 Smile

Ziv bio!
A zaso ne bi bio Hristos ili njemu slicni.Sta je to Buda ucinio a Hristoj nije.Zar je Buda vaskrsao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
PA da si razumeo ono sto sam pisao ranije i da znas da osetis sustinu Budinog ucenja shvatio bi da su i Hrist i Buda pricali isto, ucili isto i vaskrsli isto. Ako uspes da vidids razliku izmedju dva ucenja to samo znaci da ne shvatas Hristovo ucenje kako treba.

cvetic i tebi  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
PA da si razumeo ono sto sam pisao ranije i da znas da osetis sustinu Budinog ucenja shvatio bi da su i Hrist i Buda pricali isto, ucili isto i vaskrsli isto. 
cvetic i tebi Smile
Smile Како буда васкрсао.Буда је колико ја знам био пре Христа и река о он није таје већ је сам најаво Христа.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Uh!!! Sporo kucam, jer lakiram nokte...

Hajde, za Jocu, jedna slicnost izmedju budizma i hriscanstva- NEGIRAJU spasenje u ovom zivotu...

Hajde, razumnije otkucaj poruku...

Ja vise ne bih trebalo da komentarisem Jocine poruke... Sve su bukvalno iste i iste i iste...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 22:07:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.