Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:53:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rejnoova bolest ili sindrom  (Pročitano 35206 puta)
25. Nov 2007, 20:15:49
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Da li neko zna nesto o ovoj bolesti i kako je nejbolje lijeciti? :help:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
да не развијам теорију,а и ово је сасвим довољно:
-----------------------------
Raynaudov fenomen je vazospastički poremećaj malih krvnih žila koji se manifestira promjenom boje kože na prstima tijekom izlaganja hladnoći: prsti prvo poblijede, potom poplave, a na kraju se javlja crvenilo. Ukoliko izlaganje hladnoći dulje potraje, mogu se javiti nekrotične promjene, odnosno rane, kako ste vi to opisali. Ovaj fenomen može biti izolirani poremećaj, ali može biti i simptom neke od sistemskih bolesti vezivnog tkiva, najčešće sklerodermije. Da bi se utvrdilo o kojem tipu Raynaudova sindroma je riječ, potrebno je učiniti temeljitu imunološku obradu, a po potrebi i u određenim razmacima ponoviti jer Raynaudov fenomen može godinama prethoditi drugim simptomima sistemske bolesti.
Ukoliko je u pitanju izolirani poremećaj, bolest je relativno benigna, a liječenje se temelji na održavanju topline ekstremiteta (preventivno utopljavanja, nošenje toplih rukavica i čarapa, izbjegavanje hladne vode i rashlađenih prostora), a od pomoći mogu biti i blokatori kalcijskih kanala (nifedipin) ukoliko ih bolesnik podnosi.
Raynaudov fenomen u sklopu sistemskih bolesti vezivnog tkiva je vezano uz liječenje osnovne bolesti.

   mr. sc. Jasna Tekavec-Trkanjec, specijalist pulmolog
--------------------------------------------------------------------------------------------------
са ПливаЗдравље.хр
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
U pitanju je to da je internista konstatovao Rejnoovu bolest ali nisu izvrsene nikakve dodatne pretrage. Problem je u tome sto je sad ruka blijeda i hladna sa izrazenim bolom u prijedelu lakta ali i sake. U pocetku je povremeno blijedila i opet bi se sve vracalo u normalu ali sada je stalno blijeda i hladna. Simptomi su se pogorsali unazad mjesec dana.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
а терапија?
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 306
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 
Rejnoov fenomen je reumatološko oboljenje, uglavnom urođeno... nažalost, patim od istog pa znam prilično o tome, uzrok pojavi Rejnoovog fenomena jeste slaba cirkulacija, a najbolje (ukoliko patiš od toga) bi bilo da odeš na pregled kod nekog reumatologa, da odradiš sve analize krvi, hormona i slično, da bi ti mogao prepisati pravu terapiju.

nazivaju ga i "bolest današnjice", a nije baš naivan, tj može izazvati komplikacije ako se ne leči.

u kratkim crtama, neke osobe se radjaju sa tim a manifestuje se slabom cirkulacijom u perifernim delovima tela što kasnije tokom starenja dovodi do oticanja tih delova i može biti veoma neprijatno. pozitivna strana broj jedan: fenomen sam po sebi nije opasan ako se javlja solo (ume da se javi kao nus-pojava prilikom artritisa, težih reumatskih oboljenja i sl), zahteva podsticanje cirkulacije, zagrevanje, lekove u zimskom periodu, i tako dalje i tako bliže... negativnija strana istog: neizlečivo je, što će reći - osobe koje imaju ovaj problem, pate od njega čitavog života.

meni je prepisana Phlebodia - 600mg tablete (na bazi ruže, čini mi se, proizvođač je ja mislim iz Slovenije, ima ih u apotekama i izdaju se bez recepta), koje već dve godine pijem čim osetim prve znake povratka fenomena (kada krene hladnije vreme) - tablete se piju jedna na dan, a pakovanje je od 30 (terapija za jedan mesec), i treba ih piti sve dok vreme ne postane toplije, barem je to moj slučaj... druga alternativna terapija - može se piti Kupinovo Vino koje podstiče cirkulaciju, ali to je baš alternativa - popiješ čašu ujutru i uveče... sve zavisi od organizma do organizma, ali najviše bih IPAK preporučila prvo da odeš na pregled kod reumatologa i da potvrdiš da li je u pitanju samo Rejno ili artritis, reuma i slično.

Citat
- Raynaud's Phenomenon -

What Is It?

Raynaud's Phenomenon (ra-NODES fe-NOM-ah-non) is a condition in which poor blood flow results in discomfort and skin color changes in affected parts of the body. If left untreated or uncontrolled, it can affect fingers, toes, ears, nose, nipples and knees.There is no cure, but it can be controlled in most cases. Secondary Raynaud's may occur by itself or along with other diseases such as:


- Lupus
- Scleroderma
- Sjogren's syndrome
- Dermatomyositis
- Polymyositis
- Overlap syndrome (mixed connective tissue disease)


What Are the Symptoms?

Blood vessels in affected areas become narrower for a short time decreasing blood flow. It usually doesn't cause permanent damage. Episodes last an average of 15 minutes, and symptoms include:


- Swelling, tingling, aching and/or throbbing
- Change in skin color (blue)
- Numbness
- Pain
- Sores may develop.


What Causes It?

The exact cause is unknown, however, episodes are usually brought on by exposure to cold or as a reaction to stressful events.

How Is It Diagnosed?


- Physical exam and medical history
- Blood samples (rule out other diseases)
- Examination of blood vessels in fingers
- Follow your health status.


Treatment Options

Prevention is the goal. Treatments may include:


- Cold protection
- Medications: calcium channel blockers or nitrates, catecholamine deceptors, smooth muscle relaxers, vasodilators
- Skin protection
- Smoking cessation
- Surgery (rarely)
- Avoid emotional stress


If You Have An Episode Or Flare


- Stay calm and get warm
- Wiggle your fingers
- Swing arms around to increase circulation
- Run warm water (not hot) over affected cold area


Who Is At Risk?


- It can begin at any age, but it usually begins between the ages of 15 and 40.
- It is more common in women than men.


na lošu cirkulaciju naravno utiču i cigarete - ja sam pušač već 8 godina i prvo što mi je savetovano pored terapije jeste da batalim pušenje, da pojačam fizičku aktivnost, zdrav život i tako dalje...

IP sačuvana
social share
* Friendship is like peeing on yourself: everyone can see it, but only you get the warm feeling that it brings.
* Always do sober what you said you'd do drunk. That will teach you to keep your mouth shut.
* A woman's mind is cleaner than a man's. She changes it more often.
* People who drink light "beer" don't like the taste of beer; they just like to pee a lot.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 306
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 

i da, meni se Rejno prvi put pojavio 2004. godine, jer sam nekoliko godina aktivno bila šanker/barmen i ruke su mi bile često u hladnoj vodi i to je bio okidač da krene hronično da se pojavljuje od te prve upale, meni se manifestuje najviše na rukama - i veoma je neprijatno, tj desna ruka/šaka mi veoma otiče do skoro samog ukočenja i užasno boli kada krene da se vraća u normalu... radila sam proveru i krvnih sudova i hormona i svega ostalog (sve analize bile su skoro pa savršene), da bi mi na kraju pomogla jedino Phlebodia kao terapija za dijagnozu koja mi je postavljena nakon dve godine od prve krize: Rejnoov Fenomen.

srećno.
IP sačuvana
social share
* Friendship is like peeing on yourself: everyone can see it, but only you get the warm feeling that it brings.
* Always do sober what you said you'd do drunk. That will teach you to keep your mouth shut.
* A woman's mind is cleaner than a man's. She changes it more often.
* People who drink light "beer" don't like the taste of beer; they just like to pee a lot.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
@babylonbabe
Користиш ли дуван?
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 306
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 
@babylonbabe
Користиш ли дуван?

dabl-ju-ti-ef, mejt...
ovo je pretpostavljam trebalo biti duhovito,
ali nije mi do smeha trenutno...

IP sačuvana
social share
* Friendship is like peeing on yourself: everyone can see it, but only you get the warm feeling that it brings.
* Always do sober what you said you'd do drunk. That will teach you to keep your mouth shut.
* A woman's mind is cleaner than a man's. She changes it more often.
* People who drink light "beer" don't like the taste of beer; they just like to pee a lot.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Пошто ти у профилу пише да користиш редовно,а на послу си такође била изложена диму,ако хоћеш да оздравиш-Избаци Дуван!!!! који на још увек непознати начин помаже настајању Raynaud's феномена Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 306
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 
Пошто ти у профилу пише да користиш редовно,а на послу си такође била изложена диму,ако хоћеш да оздравиш-Избаци Дуван!!!! који на још увек непознати начин помаже настајању Raynaud's феномена Smile

u to ime zapaliću cigaretu  Smile Smile
ne brigaj za moje zdravlje, osećam se odlično  Smile
IP sačuvana
social share
* Friendship is like peeing on yourself: everyone can see it, but only you get the warm feeling that it brings.
* Always do sober what you said you'd do drunk. That will teach you to keep your mouth shut.
* A woman's mind is cleaner than a man's. She changes it more often.
* People who drink light "beer" don't like the taste of beer; they just like to pee a lot.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:53:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.