Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:20:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: reinkarnacija  (Pročitano 13428 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 184
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Preporucujem vam da procitate  knjigu trece oko od lampsang Rampe gde je lepo objasnjena reinkarnacija.Ili neku knjigu od Benedikta (pisac naseg porekla koji zivi u Kanadi)njegove knjge:Karma,Peti zivot,Reinkarnacija,Operater....itd.Dok sam citala njegove knjige imala sam osecaj vec-vidjeno.Razlog ne znam sto se to dogodilo.Kada procitate mozda i vi osetite isto to.Mada najbolje bi vam bilo da popricate sa ljudima koji su imali klinicku smrt oni ce vam dati odgovore na sve!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Benedikove knjige su samo uzbudljivi trileri. Posebno roman "Peti zivot" pisan u naucno fantasticnom konceptu. Neverujem da Benedikt ima jasan stav po pitanju zivota i smrti, jel mesa reinkaranciju, sa paralelnim svetovima, i skalapanjem pakta sa demonima. Znaci pomesao je hinduisticko-parapsiholosko-hriscansko tumacenje. Tako da ne treba shvatat ozbiljno njegove romane.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 184
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Slazem se sa time,ali nije on to pisao na pamet.On je od tudjih iskustava sastavio dobru knjigu.Kako objasnjavas budizam.da li si procitao ispovesti jednog lame Lobsang Rampa  Trece oko.Sta mislis o autoregresiji!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 131
Zastava Mostar, Islamska drzava BiH
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N90
To je sve zabluda kao sto sam objasnio u predhodnom postu.
IP sačuvana
social share
“Oni zele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo, a Allah zeli vidljivim uciniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima”. /At-Tawba; 32/
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@ljubopitljiva

Slusao sam o nekolicini Srba koji su se vratili razocarani sa Tibeta nenasavasi nikave istine u budizmu. Budizam je u konfliktu sa samim sobom. Buda je cini se jedini koji je  uspeo prosvetliti sebe, dostici Nirvanu. Dakle cilj budizma je kao i u hinduizmu dostici oslobadjanje od vecnog ciklusa radjanja i umiranja. Dalaj Lama vrhovni poglavar Tibetanskih budista i duhovni vodja kada bi doziveo prosvetljenje, onda bi narod ostao bez okosnice svoje vere, pa tako i sam budizam vise po sebi nije postojan. A najveci problem je sto niko jos nije doziveo prosvetljenje, sem Bude.

Sto se tice tih stvari oko regresije i treceg oka, postoje takve stvari. Ono sto rade Hindusi sa konopcem, kad se penju na njega a konopac je uzdignut u vazduh, ni za sta privezan. Pa budisti pomicu stvari snagom volje, levitiraju...Medjutim kome to treba? Jel moze budista svojom levitacijom izleciti meni neku bolest? Jel moze povratiti vid, izleciti hromost, gluvocu, ili neku drugu tesku bolest. Jel moze tako nesto uticati na nekoga da postane bolji covek, da se promeni? Koperfild cini takve stvari, samo sto nam je poznato da je to iluzija, ali to je samo zabava i nista drugo. Tako i ta njihova magijska cuda nisu nista drugo nego samo za pokazivanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@ ljubopitljiva

Vjerujes li ti u reinkarnaciju ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
moram da vas razocharam - lamaizam uopshte
nije deo mahajanskog budizma (tzv velika kola)
i predstavlja meshavinu nekih budinih uchenja
sa lokalnom pre-budistichkom religijom .
ne trazite budu ni na tibetu , ni u sebi,
samo prekinite tok misli i bicete buda .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 184
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Verujem da postoji nesto.Objasni mi onda kako se pojedina deca secaju proslih zivota sta su bili,gde su ziveli .......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Vjerovatno da je odgovor na ta pitanja reinkarnacija.

Dobro bi bilo procitati knjigu "Pomirite se sa sobom" Dragise Milovanovica u kojoj je detaljno objasnjena reinkarnacija. U knjizi se spominje regresoterapija kao nacin da se spozna prosli zivot. Ja se sa knjigom ne slazem u nekim djelovima, ali je reinkarnaciju dobro obradila.

Ja nikako ne mogu da shvatim ni pakao ni raj, ni vjecnu muku ni vjecnu srecu. Kako ljudski vijek koji je prosjecnan oko 70 godina, koji je tako kratak, moze biti uzrok koji za posljedicu donosi vjecnost. Zar ce samo odluke u par decenija zivota uzrokovati vjecnu srecu/muku u kojoj cemo veoma brzo i zaboraviti taj jedan jedini zivot. I zasto je Bog obezbjedio maloj djeci, koja poginu, kartu za raj kada ona nisu ni dosla u dodir sa zivotnim iskusenjima ?     
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
"Zanijele me, zanijele
tvoje magije
..." Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:20:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.