Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:58:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: da li verujete u reinkarnaciju
da
45.7%  (37)
ne
32.1%  (26)
ne znam
22.2%  (18)
Ukupno glasova: 81
Idi dole
Stranice:
1 ... 56 57 59
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Reinkarnacija Inkarnacija  (Pročitano 94019 puta)
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Aleks;
U Fizici na primer da bi se objedinio mikrokosmos i makrokosmos u jasnoj matematickoj formuli neophodno je imati najmanje deset prostornih dimenzija  I jednu vremensku i ta formula ima pet ispravnih resenja.

" Lightsoft ; Jedna ispravka. Ed Witten je '95 na kongresu fizicara pokazao da su tih 5 ustvari 5 razlicitih pogleda na istu stvar. Izveo je matematicke formule, objedinio ih i nastala je M teorija. Objedinio je teoriju struna.
Da dodam samo, Garet Lizi je izgleda uspeo ujediniti 4 sile u supersimetriji u Takozvanu Levu grupu E8 i pokazao da je to nemoguce uraditi u nama znanim prostornim dimenzijama."

Aleks;
Danas je dokazano na osnovu gustine Svemira da materija od koje se Ja i  Ti  i sve planete i sva Sunca sastoje cini samo 4% ovog Univerzuma 73% cini tamna energija a 23% cini tamna materija dakle mi smo u manjini in a osnovu brzine sirenja mi znamo da ce doci do kraja i raspada ovog Univerzuma do njegovog zadnjeg neutrona koji sadrzi informaciju ali covek ce nestati davno davno pre toga jer nam je vec u genima DNK zapisano koliko ce dugo nasa vrsta da postoji .
Dakle ovom Univerzumu kraj je neminovan i samo prelaz u drugi bi bio neophodan korak na tocku karme.

- Posto smo mi u velikoj manjini 4% Zar nije logicno i sasvim moguce da u velikoj vecini 76% onoga sto zovemo svemirom postoje i da su se razvile podjednako druge forme svesti kompletno suprotne od nase.

- Ako Svemir "napreduje "ili u njemu dodje do izmene kao sto si naveo zar nije logicno da se dogodi  jos vece smanjenje materjanog dela svemira u cilju napredovanja energetskog ili duhovnog.

-Oslobodjenje duse bi proisteklo od oslobodjenja tela to jest materije ,ali recimo i da nadjemo nacin da prirodnim putem produzimo kopiranje DNK nasoj vrsti,ili vestackim putem kroz manipulaciju gena  ili kroz upotrebu tehnologije i masine gde cemo moci da kopiramo nasu svest do zadnjeg detalja i na kraju  do samo cisto energetskog postojanja, U cemu bi se onda svrha ljudske egzistencije razlikovala od obicnog virusa koji zeli da prezivi i opstane.

-Da li je za sveti duh neophodno imati materjalno telo da bi doslo do njegove manifestacije

Prvo recimo da je Bog sveobuhvatna Celina koja se prozima vremenski i prostorno  ,
On je Pocetak i Kraj ili Alfa i Omega i on se nalazi istovremeno svuda i u svakom vremenu.
On je omnopotentan sveznajuci sveobuhvatan i sveprisutan i svemoguci. Dakle polazeci od teorije o Multiuniverzumu kao i  Paralelnim univerzumima svi smo mi samo jedan mali malecni deo jedne neprikosnovene celine koju zovemo Bogom.
I ako je nasa dusa neunistiva poput energije i samo menja oblik sasvim je moguce da ce da postoji u nekoj formi kao deo Boga u nekom drugom univerzumu gde vladaju drugi zakoni fizike.
Ali vecnosti ne moze biti tamo gde Vreme kao dimenzija postoji.
Zbog toga Ja smatram da postoji vise tockova karme , Na licnom nivou,na planetarnom nivou ,Solarnom ,Galaksijskom ,Kosmickom i Vise Univerzumskom i paralelno Univerzumskom ili vise dimenzionalnom.
I ako smo mi deo ciklusa svih njih mi imamo uticaja samo na onaj tocak karme na licnom nivou.
Sa nestankom coveka kao vrste za nekih milijardu godina ljudski doprinos nece nista puno znaciti ovom Univerzumu jer njegov kraj je vec preodredjen u vremenu 1 na 100 nula.
Sto znaci da bez obzira sta ti radio danas ,tesko da ce to imati bilo kakvog efekta na sudbinu Univerzuma .
Sudbina coveka je mozda preodredjena sa uzrokom i posledicama iz proslosti ,
Ali za uticaj na odluku postojanja Univerzuma mozemo reci da nas Ego radi prekovremeno ,






« Poslednja izmena: 27. Feb 2011, 21:54:31 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Izgleda si omasio temu. Trebalo je ovde:
http://forum.burek.com/o-miru-bozijem-i-miru-covecijem-t535255.msg9384001.html#msg9384001

Mozes iskopirati post pa tamo post-ovati a ovaj cu obrisati.
Nego ne razumem cemu ovaj post ? Sve sto si napisao mi je poznato.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Bosch ima centrifugu
Dusha nije vezana za telo nego telo za dushu - jedna dusha moze imati vishe tela vezanih za sebe u cilju postizanja maximalnog ucenja. Samim tim reinkarnacija dushe nije neumitno prezervacija samo nas (definisanih telom) nego mnogo vishe toga. Cilj je prezervacija iskustva i procesa ucenja  iskustva (u oba smera). A energija iskustva je uvek skupljena u emocijama. Telo samo po sebi kao i dnk i sve vezano za njega je alat iskustva, oridje koje je neophodno da bi se iskustvo prozivelo ali bez vece vaznosti po recikliranju prozivljenog.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 902
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ako je reinkarnacija stvarna, kako to da se broj ljudi na planeti povecava?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6220
Post iznad tebe, prva recenica  Smile
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 902
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Mislis ovo?
Dusha nije vezana za telo nego telo za dushu - jedna dusha moze imati vishe tela vezanih za sebe u cilju postizanja maximalnog ucenja.

Pa gde su ta druga tela moje duse, kad ja znam samo za ovo jedno?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Pa i ne treba da znaš, to za tebe ovde i sada nije bitno.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6220
Citat
Pa gde su ta druga tela moje duse, kad ja znam samo za ovo jedno?

Na diskusijama o determinizmu mozes da vidis, da i to jedno telo , zapravo ne kontrolises. Na drugim diskusijama si takodje mogao da procitas, da tvoj um utice na mnogo stvari koje su van tvog fizickog domasaja. Dakle, veliko je pitanje, nad cime nam je data vlast i koje su sve posledice delovanja nase duse.
« Poslednja izmena: 02. Mar 2011, 21:59:47 od Ilija Nis »
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.14
mob
Bosch ima centrifugu
data nam je moc nad svime jer smo deo svega - jer je pak, sve deo svega a- tacnije - nije nam data nikakva moc nju smo uvek imali jer smo uvek bili deo Jednog, nikada nismo prestali da budeo deo celine i celina sama po sebi. Moc, ako je tako mozemo nazvati, da uticemo na sve oko sebe je sustina naseg postojanja a neka specijalna magijska snaga. Svesnost jednog tela nam je data ili opet - mi smo je izabrali da bi naucili neke stvari koje se mogu nauciti samo na taj nacin. A da bi smo to dobro naucili izabrali smo da zaboravimo da smo deo Jednog. Otud konfuzija i strah ali tu lezi i put oslobodjenja - opet na nama je da izaberemo kuda cemo.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Ako je reinkarnacija stvarna, kako to da se broj ljudi na planeti povecava?

tako sto je broj Dusa u Kreaciji beskonacan (kao sto je i sama Kreacija beskonacna - a opet je sve to Jedno  Smile  ). u svakom slucaju, ljudi dolaze sa 3 glavna i sa jos 13 drugih planetarnih sfera; tu su i oni koji su sa Zemljinog Drugog denziteta a u koje je investirana Samo-Svest. moraces da proucavas malo Densitete da bi razumeo. primetices da ne diplomiraju svi 'iz cuga' tako da lekcije koje ucimo moramo da ponovimo na nekoj drugoj planeti koja je odgovarajuce vibracije. posle 2012 nam sledi (vecini) seoba ... Smile
« Poslednja izmena: 03. Mar 2011, 00:33:00 od 1deki »
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 56 57 59
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:58:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.