Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:16:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rehabilitovan Dragiša Cvetković  (Pročitano 14311 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 396
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ajde, agresivnost je u nekim slučajevima pozitivna, a u nekim nije . Zavisi ko je upotrebi, jel da?Toćak možda ide i nizbrdo. U srpskom slučaju , sa rehabilitacijom Cvetkovića, točak ode niz brdo. Zašto se stalno današnji političari  optužuju da su  prodali  Kosovo, oni samo ne želi da se sukobljava sa zapadom. Tako rekoste za Cvetkovića, potpisao jer ne želi da se sukobi za Nemcima. naravno da je poređenje neumesno, ali to je rezon vas koji ste za rehabilitaciju Cvetkovića i sličnih.

To da agresija i ubijanje moze da bude pozitivno je najgora premisa ikada , medjutim kad je protivnik usvoji onda ti ne preostaje nista drugo nego da je i ti sledis . "Progresivne" snage su je usvojile jos u vreme Marksa ...

Ajd , da se manemo komunizma i antikomunizma za momenat , pa da se vratimo na Cvetkovica .
U pravu si sto se poredjenja Cvetkovica i danasnjih politicara tice .
Samo bih dodao sledece : Cvetkovic , Knez Pavle , a kasnije Nedic i ostali narodni neprijatelji su sa okupatorom i belosvetskim zavojevacima potpisali mnogo manje sporazuma i ostvarili  manju saradnju nego danasnji srpski politcari !
Doktrina udvaranja i odobrovljavanja u odnosu na zver po meni ne prolazi . U tom smislu ne bih glasao za Cvetkovica , a bogme ni za Dacica .
Medjutim , sankcija za politiku sa kojom se ne slazemo nije pravne prirode vec politicke .
U tom smislu i Cvetkovic treba da bude rehabilitovan - ukinuta je presuda koja svakako nije pravno valjana sto ne znaci da se mi sad slazemo sa Cvetkovicevom politikom .
Sto neko rece , valjalo bi rehabilitovati i ove danasnje , ali prvo treba neko da im sudi .
IP sačuvana
social share
Predsedniče Obama, okreni se ka nama.                    Mi smo se kuražili, sami k***c tražili.
Pogledaj nas, garavi, mi smo dobre naravi.                 Molimo te, leba ti, nemoj nas i ti j****i.  
Nas su Srbe jebali i kad nisu trebali.                           Vi ste, crnci, kurati, nećemo izdržati!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Što misliš da su liberalnokapitalističke knjige , vrednije od komunističkih? Tek je to smeće.
No vratimo se na temu. Jedno je neverovatno, da je sud doneo odluku o rehalibitaciji, a da ga sud nikada nije osudio. Postoji samo odluka ,čini mi se državne komisije o proglašenju Cvetkovića za državnog neprijatelja. Ko je mogao poništiti tu odluku, opet organ sličnog značenja, sud nikako. Još jedno pitanje , zar se ne veruje sudovima koji su sudili od 1945 do 2000 godine. Slažem se , ali onda treba preispitati ne samo presude političarima i pripadnicima vladajuće elite, već i presude, lopovima, ubicama, silovateljima i svim ostalima koji su osuđivani u tom periodu. Na pomolu je antikomunistička histerija, koju je započeo bivši komunista , a Dražin sledbenik, Vuk Drašković. Ljulja Vuk u ime srpstva Srbiju, pa rastura.Današnja politička elita, da sakrije krađe i svoju nemoć da vodi državu, tuče po Srbiji , ljulj i rastura. Samo ne znam kako će sa Dražom pred Medvedeva 20 oktobra. A da reče Gambi Ruski komunisti su bili bolji i pravedniji, od 20 miliona ljudi što ih pomoriše po gulazima  bilo je malo srba, a oni ti dođu kao kolateralna šteta.  
ako je u srbiji od 44 do 46. god. ubijeno izmedju 80 i 100 hiljada ljudi, a pri tome neka budala poveruje da se radi o ljudima koji na bilo koji nacin zasluzili smrt onda sa takvom budalom ne treba ni raspravljati.

komunizam=fasizam
normalnom coveku zdravih shvatanja je ovo vise nego jasno!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.2
mob
Alcatel 
Slažem se s tobom Kamro , samo po jednim uslovom da se prestane licitacija i da se tačno utvrdi  koji je broj ljudi streljan i zašto. Ja lično u mom gradu ne znam da su ta suđenja bila masovna, niti znam ikoga iz moje oklolini čiji je rođak streljan. Da li je moguće da se to dešavalo uglavnom južno od Save.
Inače normalnom čoveku zdravog shvatanja je takođe jasno i da paušalna brojka od 100.000 ide u korist samo antikomunističkoj histeriji. Lično sam uvek bio da se sve nazove pravim imenom , ali baš sve. Međutim ti si sklon histeričnom preterivanju. Za sve što je učinio Kralj imaš opravdanje ,a o Draži da nepričamo. Izdigao si čoveka na nivo bajke. Zašto radiš isto ono što i komunisti na kontra stranu, koja je razlika, samo u tome što je tvoj izbor bolji.Doša sam u situaciju da branim komuniste, iako to nisam nikada bio. Dok se nije desila ova antikomunistička histerija smatrao sam da je komunizam jedina zabluda srpskog naroda i da je bolje vratiti se u kapitalizam koji je pravedniji i efikasniji. Bio sam glavni pobornik rušenja Berlinskog zida. Međutim , neki su ljudi to shvatili kao šansu za osvetom, e takve ne želim da podržim. I tebe ću jednoga dana braniti , ako budeš predmet osvete i preuveličavanja.

Još jednom , dokažite da su bili masovni zločini, vaši ljudi, poreklom Četnici , su uglavnom na vlasti, ja ću vas prvi podržati i svima na forumu , koji misle da sam ih uvredio ću se izvinuti. Inače dotle je priča o Mirku i Slavku, samo su oni sada Četnici. Budimo relni, koj sve koga ubijao na ovim prostorima i zašto.
A ona jednakost Kamaro se zove antikomunistička histerija, to kažem ja koji nikada nisam bio za komunističke metode , jer sam ih osetio na sopstvenoj kožo. Ali nažalost osećam i metode novokapitalista na svojoj koži. Nisu mnogo nežniji od komunista.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Slažem se s tobom Kamro , samo po jednim uslovom da se prestane licitacija i da se tačno utvrdi  koji je broj ljudi streljan i zašto. Ja lično u mom gradu ne znam da su ta suđenja bila masovna, niti znam ikoga iz moje oklolini čiji je rođak streljan. Da li je moguće da se to dešavalo uglavnom južno od Save.
Inače normalnom čoveku zdravog shvatanja je takođe jasno i da paušalna brojka od 100.000 ide u korist samo antikomunističkoj histeriji. Lično sam uvek bio da se sve nazove pravim imenom , ali baš sve. Međutim ti si sklon histeričnom preterivanju. Za sve što je učinio Kralj imaš opravdanje ,a o Draži da nepričamo. Izdigao si čoveka na nivo bajke. Zašto radiš isto ono što i komunisti na kontra stranu, koja je razlika, samo u tome što je tvoj izbor bolji.Doša sam u situaciju da branim komuniste, iako to nisam nikada bio. Dok se nije desila ova antikomunistička histerija smatrao sam da je komunizam jedina zabluda srpskog naroda i da je bolje vratiti se u kapitalizam koji je pravedniji i efikasniji. Bio sam glavni pobornik rušenja Berlinskog zida. Međutim , neki su ljudi to shvatili kao šansu za osvetom, e takve ne želim da podržim. I tebe ću jednoga dana braniti , ako budeš predmet osvete i preuveličavanja.

Još jednom , dokažite da su bili masovni zločini, vaši ljudi, poreklom Četnici , su uglavnom na vlasti, ja ću vas prvi podržati i svima na forumu , koji misle da sam ih uvredio ću se izvinuti. Inače dotle je priča o Mirku i Slavku, samo su oni sada Četnici. Budimo relni, koj sve koga ubijao na ovim prostorima i zašto.
A ona jednakost Kamaro se zove antikomunistička histerija, to kažem ja koji nikada nisam bio za komunističke metode , jer sam ih osetio na sopstvenoj kožo. Ali nažalost osećam i metode novokapitalista na svojoj koži. Nisu mnogo nežniji od komunista.
ja i kralju i drazi zameram mnogo, ali su oni bili na pravoj strani - srpkoj strani. to je cinjenica.
prvo i osnovno sto im zameram jeste sto su izgubili od komunistickih kriminalaca i prepustili srbiju i srbe propasti!
na vlasti su ljudi, za koje ti kazes da su poreklom cetnici, neprimetna manjina. uglavnom su na vlasti unuci komunistickih hijena, a u obicnom narodu su vecina ovi drugi (poreklom cetnici).
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.2
mob
Alcatel 
Kako je onda u skupštini donet zakon o izjednačenju Ravnogorskog pokreta i Partizana, pomoću dece komunista?
 Smile Uostalom , videćemo kojim će tokom sve ovo ići, ali da je manje ostrašćeno, bilo bi sve poštenije. Neko ovde reče da su i Nemci rehabilitovali svoje generale, ali zaboravio je da su Francuzi posle rata streljali na hiljade građana , pod optužbom da su saradnici okupatora. Revanšizam, no preživećemo i ovaj. Mene se lično ne dotiče, nigde učestvovao , nikog pokrao u ničije se nisam uselio.
Za mene je tema zavrena, adio. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Kako je onda u skupštini donet zakon o izjednačenju Ravnogorskog pokreta i Partizana, pomoću dece komunista?
 Smile Uostalom , videćemo kojim će tokom sve ovo ići, ali da je manje ostrašćeno, bilo bi sve poštenije. Neko ovde reče da su i Nemci rehabilitovali svoje generale, ali zaboravio je da su Francuzi posle rata streljali na hiljade građana , pod optužbom da su saradnici okupatora. Revanšizam, no preživećemo i ovaj. Mene se lično ne dotiče, nigde učestvovao , nikog pokrao u ničije se nisam uselio.
Za mene je tema zavrena, adio. Smile
to su oni uradili zbog integracija u eu i da sprece eventualnu prozivku naroda i intelektualaca da i oni ucestvuju u zataskavanju prave istine! cisto sumnjam da bi gospodja ministarka pravde - po tebi cetnicka unuka, pristala svojevoljno na proces detoksikacije od zlocinackog komunistickog otrova!
a zaboravio si i da su ti isti francuzi protestvovali kod tita zbog njegovog ophodjenje prema jedinom legalnom antifasistickom pokretu otpora!
naravno da je zavrsena, jos pre nego sto si poceo na njoj da ucestvujes!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Истина и помирење на ex-YU просторима
Дачићево „никад робом“
   
Цвијетин Миливојевић   
уторак, 29. септембар 2009.

Колега ми Дачић, опијен првим борбеним учинцима пропагандне офанзиве на све десно од левог центра у Србији, успео је да надгорња чак и мог фаворита Ђиласа - означио је Цветковића као сметњу за хапшење „оних које јавност захтева да их полиција похапси, а тужилац тражи да се забране“!?

Цветковић, дакле, Драгиша (15. јануар 1893, Ниш - 18. фебруар 1969, Париз) - то је онај што је био за „Боље роб - него гроб“. Цветковић, елем, Мирко, разумем да је, као и сви остали левичари у Влади „Цветковић - Дачек“, био за оно друго, што је коштало живота најмање милион и осамсто хиљада Југословена.

Е, пошто такве одлуке (мислим, нишког суда који је рехабилитовао оног Цветковића) „постављају пред све нас питање како ће онда полиција да реагује кад највиши државни органи и политичари замењују тезе и ревидирају историју“, заменик премијера, потпредседник Владе Србије и министар полиције (мислим, Дачић) ће, тим поводом, поставити питање својим коалиционим партнерима са којима „има споразум да негује антифашизам“. Не знам за неки пример у демократском свету да први полицајац ниподаштава одлуке судске власти, али радујем се што ће Дачић, од старијих колега - Тадића, Вука, Кркобабића, Суље Угљанина, Палме, Љајића, Динкића, Верка, Чанка, Пастора и томе слично - тражити разјашњење и неких од следећих недоумица:

1. Зашто су, од септембра до децембра 1938, Велика Британија и Француска испотписивале и испарафирале минхенске споразуме са Немачком, директно аминујући Хитлеру анексију Судета и комадање Чехословачке?

2. Зашто је Чемберлен, по повратку из Баварске у Лондон, свечано обрадовао британске грађане: „Ја сам вам донео мир“?

3. Зашто су, 23. августа 1939, у Москви, министри Вјачеслав Молотов и Јоаким фон Рибентроп потписали Пакт о ненападању између Трећег рајха и Совјетског Савеза?

4. Зашто су браћа Румуни преспавали Други светски рат? Зашто су комшије Бугари, тих година, чинили што су чинили; зашто се нису јуначила ни словенска браћа Словаци или Украјинци; зашто су, да не идемо тако далеко, браћа Хрвати примили Хитлеров дар у виду територијално поприличне државе НДХ...?

5. Зашто су једино Срби, тек 27 година после прве, кренули у другу колективну изгибељ за, највећма, нечије туђе циљеве, енглеске или америчке, руске или интернационалистичке, свеједно?

Протокол о приступању Тројном пакту обавезивао је Немачку да поштује интегритет и суверенитет југословенске територије, да не захтева од Југославије никакву војничку помоћ нити пролаз своје војске кроз њену територију (за разлику од, рецимо, недавно потписаног споразума којим се војницима НАТО-а дозвољава несметано кретање путевима Србије!). Генерал Милан Недић говорио је да је Немачка од Срба тражила само да буду мирни, да гледају своја посла, да се не мешају у обрачуне великих сила, да буду неутрални.

Ни Совјетима, ни Енглезима, ни Французима ни осталим што су, доцније, пактовали с фирером (читај: легитимним председником немачке владе) није суђено као државним непријатељима. Оним државама и народима који су, или били на страни Хитлера, или гледали своја посла, нова Европа то није узела (нити данас узима) за зло. Дапаче!

Цветковић (Драгиша) није могао да буде ратни злочинац, све и да је хтео, јер у рату није ни учествовао; није хтео да потпише ни априлску капитулацију, иако је тим поводом привођен у Бели двор; одбио је да буде председник квислиншке владе...

Политичко слепило које је, протеклог викенда, зарад очекиваног поспешења утицаја у тзв. левом бирачком телу, промовисао Слобин наследник на трону социјалиста, још је једно ампутирање здраве државне ноге. Полиција на чијем је челу, ових дана има апсолутну подршку грађана у обрачуну са хулиганима, али беспризорно политизирање прети да девалвира целу акцију.

Уместо да се поноси, Србија, као да се стиди што је, једина у Европи, имала два (комунистички и ројалистички) антифашистичка покрета у Другом светском рату, од којих је један, на пенале, победио и у грађанском рату. То што су, у име једног и другог, чињени масовни злочини, нема везе са основним циљевима оба покрета, а поготово није посао Владе Србије, скоро шест деценија после, да још ратује по шумама и горама против имагинарних народних непријатеља. Уместо што туже све десно да је а приори ретроградно, наши министри би морали да се позабаве својим послом и оним што им Устав и закони налажу - да врате отето после ‘45. године, јер је проклето; да рехабилитују све жртве комунистичког режима и, једном за свагда, окончају Други светски рат у Србији.

Извор
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Генерал Милан Недић говорио је да је Немачка од Срба тражила само да буду мирни, да гледају своја посла, да се не мешају у обрачуне великих сила, да буду неутрални.

ovo je bio najveci greh milana nedica - shto je javno otkrio ciljeve onih koji izvrshili martovski puch. dakle , jugoslavija je zrtvovana da bi se britancima obezbedilo da josh mesec dana budu relativno mirni u severnoj africi - ni manje - ni vishe  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Sta je za Britance jedna balkanska drzava, za njih koji su do skoro imali "resursna polja" velicine pola sveta i vise robova nego Cezar u starom Rimu.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:16:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.