Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: registracija ili ne ... start up ... saveti  (Pročitano 2998 puta)
10. Mar 2011, 20:07:05
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
LG Nexus 4
mozda sam spominjao ranije u drugoj temi ... nisam siguran ... al to je bilo vise tehnickog resenja radi ... sada mi trebaju saveti ... sve ostalo cu lako resiti ... design ... kodiranje i sve sto ide uz pokretanje sajta ... ali ne mogu da se odlucim da li da stavim registraciju ili ne ...

registracija bi isla za one koji ce content unositi ... a to ce biti nepoznati ljudi ... pravice svoju stranicu ... sa nekoliko slika i odredjenim sadrzajem ... sve ce biti predefinisano znaci ne neke licne strane o cemu hoce ... vec o temi sajta ... sajt ce biti radjen u wp-u i da bi sve bilo jednoobrazno bice preko custom fielda deo contenta upisivan ...

e sad "za i protiv" sa moje strane za registraciju ...
Za:
- svaki registrovani ce u profil upisati o sebi ili tome sto kaci na stranicu ... kao autor sto ce stajati na dnu stranice kao na svakom blogu
- olaksava posao jer cu onda te stranice morati samo da proverim pre objavljivanja a ne da ih formiram
- formiram bazu korisnika kojoj kasnije mogu slati obavestenja ili slicno
- kasnije bi mozda bile neke nagrade za one sa najboljim sadrzajem (najbolje ocenjenim) ili nesto slicno

Protiv:
- da li ljudima predstavlja problem ta registracija ... ne problem u smislu da ne znaju to sami da urade, stavio bih i neko kratko uputstvo kako to kratko i lako da urade sve ... vec da ih mrzi pa da odustanu zbog toga
- u tom slucaju bila bi neka forma ... a sadrzaj te forme bi morao da proveravam i zatim ja kopiram u clanak

mislim da nisam nista zaboravio ... ako jesam dodacu ... pa, da cujem vasa misljenja Smiley  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 193
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.127
mob
Nokia N73
mozda sam spominjao ranije u drugoj temi ... nisam siguran ... al to je bilo vise tehnickog resenja radi ... sada mi trebaju saveti ... sve ostalo cu lako resiti ... design ... kodiranje i sve sto ide uz pokretanje sajta ... ali ne mogu da se odlucim da li da stavim registraciju ili ne ...

registracija bi isla za one koji ce content unositi ... a to ce biti nepoznati ljudi ... pravice svoju stranicu ... sa nekoliko slika i odredjenim sadrzajem ... sve ce biti predefinisano znaci ne neke licne strane o cemu hoce ... vec o temi sajta ... sajt ce biti radjen u wp-u i da bi sve bilo jednoobrazno bice preko custom fielda deo contenta upisivan ...

e sad "za i protiv" sa moje strane za registraciju ...
Za:
- svaki registrovani ce u profil upisati o sebi ili tome sto kaci na stranicu ... kao autor sto ce stajati na dnu stranice kao na svakom blogu
- olaksava posao jer cu onda te stranice morati samo da proverim pre objavljivanja a ne da ih formiram
- formiram bazu korisnika kojoj kasnije mogu slati obavestenja ili slicno
- kasnije bi mozda bile neke nagrade za one sa najboljim sadrzajem (najbolje ocenjenim) ili nesto slicno

Protiv:
- da li ljudima predstavlja problem ta registracija ... ne problem u smislu da ne znaju to sami da urade, stavio bih i neko kratko uputstvo kako to kratko i lako da urade sve ... vec da ih mrzi pa da odustanu zbog toga
- u tom slucaju bila bi neka forma ... a sadrzaj te forme bi morao da proveravam i zatim ja kopiram u clanak

mislim da nisam nista zaboravio ... ako jesam dodacu ... pa, da cujem vasa misljenja Smiley  Smile

Sve ih mrzi.. Ograniceni su na facebook i sajtove tipa: "Lajkuj" i ostala ....
IP sačuvana
social share
Skupljam napisane lektire za osnovnu i srednju školu. Ako ih imate, rado bi mi dobro došle! Šaljite na PM , Hvala !

SF:
Citat
... Prikazi error ***#* @$ mater.
Smile
Pogledaj profil WWW Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
HTC Desire
Po meni, ove "protiv" razloge koje si naveo, smatram da i nisu neki razlozi, zbog kojih ne bi uveo registraciju. Mislim da bi ti bilo bolje da uvedes registraciju, zbog neke bolje kontrole. A ako hoces da im olaksas registraciju i kasnije prijavljivanje na tvoj sajt, probaj da ubacis da se loguju sa svojim Facebook nalogom, posto je vecina stalno tamo ulogovana, tako da ce biti ulogovan i na tvom sajtu i to ce im olaksati posao.
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Sto da ne... Pride omogucis logovanje sa FB, Twittera i Googlea i eto dobitne kombinacije. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
LG Nexus 4
ne dobijam nista implementacijom facebook login-a ... jer meni registracija treba u tom slucaju da prikupim info koji tamo nema Smiley pored unosenja stranica naravno ...

imate li da dodate jos nesot pod za i jos nesto za protiv?  Smile sta bi ste vi uradili?
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
LG Nexus 4
znam Smiley al kazem on onda opet mora svoj profil da popunjava cime treba ... tako da samo gubi deo user i pw ... sto je u tom slucaju ne bitno Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple iPhone 6s
Ako registraciju napravis dovoljno brzom i jednostavnom... to nije problem...
Koga to mrzi, ne treba ti.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
LG Nexus 4
generalno tako sam nesto i mislio ... al reko sta znam ... da cujem iskustva ...

prilagodicu sto je bolje moguce ... koristeci ono sto si mi ostavio na wp temi ranije ... za podesavanje mogucnosti usera ...

ipak je njima bitnije da se reg nego meni ... valjda ce ici sve svojim tokom ... za 10-15 dana nadam se krece u rad pa cemo videti

Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
SonyEricsson K750 on Linux
zanimljiva tema


do sada nisam radio na nekim vecim projektima na kojima sam ja mogao da biram da li ce biti registracije ili ne, uglavnom mi je to bilo dato kao zahtev pa sam se samo prilagodio. bilo je dva manja sajta i tu sam se odlucio za registraciju ali to je bilo relativno davno pre 2 god

medjutim posto sam konacno pri kraju jednog veceg projekta koji vec dugo planiram da realizujem, doslo je na red i ovo pitanje.
Mislim da sve zavisi konkretno od slucaja do slucaja.
Npr kod mene je sajt zabavnog karaktera, neka vrsta flash igre i sve bi funkcionisalo kroz obican html. Ipak odlucio sam se da odradim nesto jednostavno u joomli i dodam flash.

Prvo, sam mislio da stavim registraciju kao obavezno (da bi pokrenuli flash)  samo user name  pass i mail

bez ikakve aktivacije preko maila, stim sto bi motivisao ljude da daju validan mail tako sto cu ih jedino preko njega kontaktirati za eventualne nagrade. ko hoce moze i detaljno da popuni profil

Ipak za sada sam odustao tako da ce svi moci da pristupe,  i svi ce dobiti full opcije pa cu videti kako se situacija bude razvijala...

eto mozda nekom pomogne pri odluci
« Poslednja izmena: 14. Mar 2011, 11:58:08 od tagu »
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.