Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 10:10:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Reći ili ne ~ večita dilema?  (Pročitano 3642 puta)
07. Sep 2008, 23:45:02
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Nedavno sam naišla na temu u kojoj se elaborira pitanje da li je potrebno, odnosno neophodno reći svom bliskom prijatelju da ga partner vara...
Ta tema je veoma slična ovoj koju sada postavljam. Veoma je realistična, a postavljena je u ime jednog člana koji me je zamolio da ja to uradim... Smiley

Situacija: znate da se dete vašeg prijatelja drogira. Sigurni ste u to, ali tu nastaje problem: kako i da li uopšte to reći roditeljima?
Sa njima razgovarati, ili se praviti da ništa ne znamo, te ne gurati nos u tuđe stvari....
Da li ste vi imate pravo, odnosno obavezu da to saopštite svojim prijateljima, roditeljima tog deteta?
Situacija vremenom svakako postaje dve ozbiljnija i zahteva što brže reagovanje....

Kako biste se vi postavili u toj situaciji?
« Poslednja izmena: 08. Sep 2008, 01:50:38 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Reci, naravno.
Ne postoji lak ili pravi nacin kako to uraditi, jednostavno kazes, podupres nekim dokazima, argumentima, sta li i spremiti se na to da ce njihova reakcija biti  Smile

Cak ne znam po kom to kriterijumu neko misli da ne treba svojim prijateljima reci da im se dijete drogira  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Zavisi... ako mi je ta osoba moj drug, dvaput bi razmislio...

elem nema pravila, nekad bi rekao, nekad ne... ako imam nekog 'vaginopacenika' za druga koga devojka vara, verovatno mu ne bi to ni rekao ako sam u sumnji da ce joj on to oprostiti a posle cu ja imati problem sa zatrovan odnos sa nekim od njih...

dakle, spontano i u skladu sa situacijom... ako imas konkretan primer iznesi pa da odgovorim drugacije...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Reci, naravno.
Ne postoji lak ili pravi nacin kako to uraditi, jednostavno kazes, podupres nekim dokazima, argumentima, sta li i spremiti se na to da ce njihova reakcija biti Smile


   Nravno reci!

 Samo kako naci ''dokaze''...Roditelj ume da slepo veruje detetu, i da ne vidi ono shto svi vide.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Citat
Situacija: znate da se dete vašeg prijatelja drogira. Sigurni ste u to, ali tu nastaje problem: kako i da li uopšte to reći roditeljima?
Sa njima razgovarati, il ise praviti da ništa ne znamo, te ne gurati nos u tuđe stvari....
Da li ste vi imate pravo, odnosno obavezu da to saopštite svojim prijateljima, roditeljima tog deteta?

Roditeljima je neophodno reći. Nije to trač da se viđa sa gospođa-raspuštenicom. To je pitanje života i smrti. S tim što se uz pravovremenu reakciju roditelja pre nego što je narkomanija preuzela svu kontrolu može pomoći, a kasnije je kasno.

E kako reći to stvarno zavisi od onoga kome treba reći. Nekom može da se donese gomila literature na sto i tresne u brk. Nekog treba pripremati prefinjenije da ne napravi zlo.


YTP čitaj bre pitanje do kraja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Citat
Roditeljima je neophodno reći. Nije to trač da se viđa sa gospođa-raspuštenicom. To je pitanje života i smrti

ne bas, kao sto rekoh, treba znati konkretan primer.. nikad ne bih ocinkario ortaka koji rabi marihuanu...

Citat
YTP čitaj bre pitanje do kraja.

no need ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Ako je ortak koji je nekad poduvao treba uticati na njega. Najbolje je naći nekog farmaceuta koji može da mu objasni kako će od sebe napraviti alchajmeriovca u 30. Ali nemam utisak da je reč o džoki nego mislim da je to o čemu pričamo igla.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
..ne bih pretpostavljao i davao neki savet ako ne znam konkretno detalje... pri tom, ne mislim samo na te suptance nego i vise o tim osobama o kojima pricamo i samom okruzenju...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 

 Ako se sacheka igla..onda je vec kasno...

Recimo klinac koristi ''ekesere''LSD pushi travu...(mislim da ga se ti klinci zovu ''vikendashi") Roditelji to ne vide, rade puno..i previshe veruju detetu...
  To shto klinac ne spava, povezuju sa uchenjem...Njihovo je dete najbolje, jer mali ume da smisli prichu..itd...
« Poslednja izmena: 08. Sep 2008, 00:52:32 od _enigma_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


^^

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 17395
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.2.149.29
mob
Samsung Galaxy Note 4
Ako znaš da se klinac tvog prijatelja drogira najpoštenije je da se nađe način da se to prijatelju i kaže. To je valjda najmoralnije, šta ako dete pređe na neke teške droge, srlja u smrt,  a ti si znao i ćutao. Sa tim posle treba živeti.   Bolje je da se izgubi prijatelj nego da se ne uradi ništa.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 10:10:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.