Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 09:24:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Recepcije planeta  (Pročitano 12548 puta)
19. Dec 2006, 22:15:35
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Recepcije planeta

Nekada su recepcije izmedju planeta astrologu predstavljale jedan od osnovnih izvora informacija u horoskopu. Danas, medjutim, ta drevna tehnika prezivljava u nasem zanatu samo u tragovima - tek poneki astrolog ponekad uzima u obzir uzajamne recepcije planeta po znacima vladavine, ni ne sluteci koliko informacija bi mogao dobiti uzme li u obzir i recepcije po znacima egzaltacije, tripliciteta, izgona i pada.

 

Pozitivne recepcije

Dok se u modernoj astrologiji znak u kome se planeta nalazi posmatra kao nesto sto treba da opise tu planetu, u tradicionalnoj astrologiji se ta postavka prvenstveno posmatra kao izvor informacija o interesovanju i naklonosti te planete. Za sta je planeta u Ovnu zainteresovana? Prvenstveno za ono sto u horoskopu predstavlja Mars - planeta koja Ovnom vlada. Sekundarno, za ono sto u horoskopu predstavlja Sunce - koje je u Ovnu egzaltirano. I na trecem mestu, ako pred sobom imamo dnevni horoskop, planeta u Ovnu bice zainteresovana za Sunce, a ako imamo nocni horoskop, za Jupitera - posto su to dnevni i nocni vladari tripliciteta Ovna.(1)

Razlicita dostojanstva ukazace i na razlicitost interesovanja. Planeta ce istinski i cisto voleti planetu koja vlada znakom u kome se nadje.
Npr.Venera ce (u sinastriji) u Ovnu istinski voljeti Marsa,jer Mars vlada Ovnom.

Vladara egzaltacije tog znaka ce, medjutim, voleti slepom zaljubljenoscu, sagledavajuci ga kroz ruzicaste naocare, uzdizuci ga na nezasluzeni tron.
Npr,Venera u Raku u sinastriji ce slijepo voljeti Jupitera u Raku,jer je on u ovom znaku egzaltiran.

A ako posmatramo vladara tripliciteta, zainteresovanost planete za njega bice vise prijateljske i tople prirode, ali bez strasti prethodna dva vladarstva.

U slucaju da pred sobom imamo horoskop horarnog pitanja ljubavne tematike, jasno je koliko vredne informacije mozemo dobiti posmatrajuci samo uzajamna interesovanja planeta koje predstavljaju naseg klijenta i osobu za koju je emotivno zainteresovana. Ako je covek za koga je nasa klijentkinja emotivno zainteresovana u nocnom horoskopu predstavljen Suncem u Ovnu, znacemo da on istinski voli Marsa, slepo egzaltira i na nerealni tron uzdize samog sebe, a prijateljsku naklonost gaji prema Jupiteru.

U slucaju, pak, da ne baratamo ljubavnim horarnim pitanjem, vec pred sobom imamo neku mundaniju temu, postavku planete u znaku ne moramo posmatrati kroz prizmu ljubavi, vec pre kroz zavisnost. Ko upravlja planetom u Ovnu? Mars, vladar tog znaka. Dobar primer za to je slucaj jedne klijentkinje koja je, nakon nekoliko godina zivota u inostranstvu provedenih uz stalnu ceznju za povratkom u domovinu postavila pitanje: "Da li æu se ikada vratiti da zivim u domovini, ili cu ostati da zivim ovde?" Postavljajuæi to pitanje, ona prizeljkuje odgovor o povratku u domovinu.

U horoskopu pronalazimo vladara prve kuce, Mesec, u devetoj kuci - bukvalna slika nje u inostranstvu. Za sta je taj Mesec zainteresovan, sta voli? On se nalazi u Ribama, znaci on istinski voli Jupitera, vladara Riba. Jupiter, medjutim, u ovom horoskopu vlada upravo devetom kucom inostranstva. Da li nasa klijentkinja istinski voli inostranstvo??? Mi znamo da to ne odgovara realnom stanju, i da je upravo njena odbojnost prema toj sredini u kojoj je poslednjih nekoliko godina prinudjena da zivi iz finansijskih razloga navela da ovo pitanje i postavi. Dakle, mnogo bi tacnije ovde bilo reci da je Mesec (nasa klijentkinja) zavisna ili u vlasti Jupitera (inostranstvo), nego da ga istinski voli.

 
« Poslednja izmena: 19. Dec 2006, 22:21:39 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Negativne recepcije

Koliko u zivotu ima pozitivnih, ljubavnih osecanja, toliko ima i negativnih. A kako horoskop nije nista drugo do slika stvarnosti, on u sebi ima nacina da odslika i osecanja mrznje i neprijateljstva. Zato ne treba ispustati iz vida i negativne recepcije - recepcije planeta po znacima izgona i pada.

Planeta u Ovnu istinski ce voleti Marsa, egzaltirace Sunce i gajiti prijateljsku naklonost prema Jupiteru.(2) A koga ne voli, ili mrzi? Veneru (zato sto je to znak njenog izgona) i Saturna (zato sto je to znak njegovog pada).

Iako su neprijateljska osecanja zajednicka za izgon i pad, postojace razlika izmedju njih. Planeta ce vladara izgona mrzeti strasno, istinski i zasluzeno, a vladara pada nerealno, preterano i ne potpuno zasluzeno.

I bas kao i u slucaju pozitivnih recepcija, ove kljucne reci mrznje i neprijateljstva nece uvek odgovarati svim vrstama pitanja i situacijama s kojima cemo se sretati. Ponekad ce mnogo prikladnije biti prosto reci da planeta uvlaci u nevolju planetu u cijem je izgonu ili padu. Na primer, Mars u Ovnu uvlaci u izgon Veneru, a Saturna u pad. Najbukvalniji primeri koriscenja ovih kljucnih reci mogu biti pitanja o porocima: "Da li mogu da nastavim da pijem ovim tempom, ili ce me to odvesti u alkoholizam?" ili: "Da li da nastavim s paralelnim neobaveznim ljubavnim avanturama, ili da se skrasim?" Pronadjemo li vladara prve kuce (signifikator naseg klijenta) u znaku izgona ili pada vladara 12. kuce (signifikator licnih poroka i problema koje u zivotu sami izazivamo svojim glupim greskama) - odgovor ce biti jasan
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Uzajamne recepcije

Ne postoji nista lepse nego kad kod ljubavnih horarnih pitanja naidjemo na pozitivnu uzajamnu recepciju, tj. pronadjemo signifikatore ljubavnika u izmenjenim znacima. Uzmimo da je osoba koja postavlja pitanje o buducnosti neke emotivne veze u horarnom horoskopu predstavljena Venerom, a izabranik njenog srca Marsom. Pronadjemo li Veneru u Skorpiji, a Marsa u Biku, znacemo da se oni istinski uzajamno vole.
 Pronadjemo li Veneru u Jarcu, a Marsa u Ribama, znacemo da su njih dvoje trenutno u fazi slepe zaljubljenosti.

Pronadjemo li Veneru u Devici, a Marsa u Skorpiji,(3) znacemo da izmedju njih moze postojati tek prijateljstvo.

Lose vesti za nasu klijentkinju nailaze u slucaju neuzvracene recepcije. Recimo da je Venera u Ovnu, dakle istinski voli Marsa. Medjutim, Mars je Blizancima. Sta Mars u Blizancima  oseca za Veneru u Ovnu? U Blizancima Venera nema vaznijih dostojanstava, te moramo zakljuciti da Mars u Blizancima za Veneru ne oseca nista. Dakle, ovde imamo slucaj neuzvracene ljubavi. Ako je Mars slucajno izmedju 15-og i 21-og stepena Blizanca, bice u terminu Venere, i to ce ukazati tek mlaku zainteresovanost za nju - tek toliku da se kaze da nije potpuno ravnodusan. Ali to nikako nece biti osnov za kvalitetnu emotivnu vezu.

Jos goru situaciju imamo u slucaju mesane uzajamne recepcije. Venera u Ovnu voli Marsa, ali Marsa u horoskopu nalazimo na prvim stepenima skorpije, znaka u kome je Venera u izgonu. Sta Mars na prvim stepenima  Skorpije oseca za Veneru u Ovnu? Mrznja bi bila prejaka rec, ali odbojnost bi verovatno bila prikladna.

« Poslednja izmena: 23. Dec 2006, 20:59:00 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Primena recepcija
Nadam se da sam uspela demonstrirati kolicinu vrednih informacija koje se mogu dobiti proucavanjem recepcija. Zelela bih samo napomenuti da - iako je vecina primera data kroz horarne horoskope - primena recepcija svoju punu vrednost i validnost dobija tek u natalnoj astrologiji.

Kako u tradicionalnoj astrologiji proucavanje natalnog horoskopa nema za cilj proglasavanje nepromenljive sudbine same po sebi, vec traganje za nacinima poboljsanja kvaliteta osobe i resavanja problema koji se jasno identifikuju kroz natal, recepcije su kljuc za to. Planetu koja se u natalu nadje u problemu, iz tog problema moze iscupati planeta s kojom je u pozitivnoj uzajamnoj recepciji. Potrebno je samo identifikovati sta ta planeta predstavlja. Cesce - koga predstavlja, jer najdirektnija pomoc dolazi od nasih bliznjih. Potrebno je samo pogledati kojom kucom ona vlada. U slucaju da je rec o vladaru 7. kuce, oslonac na partnera i brak bice od velike pomoci; u slucaju 3. kuce, bice to brat ili sestra; u slucaju 11. kuce, prijatelj, itd.

Ponekad ce, medjutim, najhitije rezultate doneti korekcije koje cete u zivot uneti sledeci prirodno vladarstvo planete koja recepcijom spasava neku drugu problematicnu planetu. Ako je rec o Suncu, na primer, mozda vam odredjenu pomoc moze doneti vec i samo nosenje zlatnog nakita ili naglasavanjem zute boje u garderobi.

U svakom slucaju, recepcije su nezasluzeno nestale iz astroloske torbe s alatom tokom proteklih nekoliko vekova. S povecanjem interesovanja za tradicionalne tehnike u poslednjih par decenija, postoji nada da ce se one ipak vratiti u praksu i ostati sacuvane od zaborava.
Branka Stamnekovic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
Bok Anđela...čuli smo se prije kada si mi rekla da putuješ  i da si zauzeta  Smile

Htio bih reći nešto vrlo važno vezano za recepcije. Koliko one zapravo mogu pomoći loše postavljenoj planeti.
Moj Mars je u umetnutom znaku dakle teško se izražava, k tome je još peregriniran u Djevici, k tome je na kraju znaka ( 29 Djevice) i samim tim je slab što još više pojačava činjenica da se nalazi blizu Vage gdje je u izgonu. Da bi stvar bila katastrofalna do kraja...u konjunkciji je sa južnim čvorom.

No naprotiv, ja sam seksualni stroj....treba mi puno seksa...moj Mars radi u svim smjerovima? ZAŠTO ?
Merkur njegov dispozitor, kojega on "slijepo voli" je u Škorpionu, u znaku u kojem je Mars vladar. Čvrsto su povezani.
I ktome još Pluton je u konjunkciji sa tim Merkurom.

Da nema Merkura vjerojatno bih se rodio impotentan  Smile Smile
« Poslednja izmena: 19. Dec 2006, 22:53:14 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Hm Smile
Imam osjecaj da znam o kome se radi Smile
Ali brzo cesh ti ispucati ovih 20 postova,pa cu provjeriti na p.p.mada moze i na cafe...
Hvala ti na tvom iskustvu,bash nam mnogo znachi,tako se najbolje uchi,bash si ovo lijepo objasnio
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
anđela ne želim ići u off ali merkur u konjunkciji sa plutonom teško je zaustaviti...i to još u škorpionu.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 122
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Andjela hvala na otovrenoj temi , taman sam ti postavila pitanje o znacenju uzajamne recepcije jer si mi ti to prva i primetila (  na temi Uran ) Smile
Posto nije sinastrija, pomozi mi da razumem, Uran mi je u Vagi ( 8 kuca ) a Venera u Vodoliji (1.kuca) a ja uopste nemam potrebu da budem slobodna (naprotiv Smile) Ima li veze sto mi je Vodolija "ukljestena" izmedju Jarca i Riba u prvoj kuci?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Andjela hvala na otovrenoj temi , taman sam ti postavila pitanje o znacenju uzajamne recepcije jer si mi ti to prva i primetila (  na temi Uran ) Smile
Posto nije sinastrija, pomozi mi da razumem, Uran mi je u Vagi ( 8 kuca ) a Venera u Vodoliji (1.kuca) a ja uopste nemam potrebu da budem slobodna (naprotiv Smile) Ima li veze sto mi je Vodolija "ukljestena" izmedju Jarca i Riba u prvoj kuci?
Mozda su tvoje ljubavi uranijske,osobe koje idu ispred vremena,noobichni likovi,kako fizichki,tako i psihichki,jednostavno vanserijski likovi Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
Kada imamo uzajamnu recpeciju planeta po znakovima dakle jupiter u ovnu , mars u strijelcu pokazuje se da se te planete ponašaju kao da su u svom sjedištu, kao sjedištu, tj. kao da je Mars u Ovnu, a Jupiter u Strijelcu.

Kada se planeta nađe u određenom znaku, ona ima određenu startnu poziciju: ona je dobra ili loša ili neutralna. Dakle, to je inicjalna energija. Prvi potencijal. No to što ćemo mi učiniti sa tom energijom da li ćemo ju dobro iskoristiti ili ne ---> o tome govori naš dispozitor. On je najbitniji u cijeloj toj priči. Sudbina energija neke planete ovisi o stanju njezina dispozitora.

I tu počinju finese. Tu su recepcije jako bitno, tu planete odlično surađuju na jedan vrlo poseban način.
Pored ovih glavnih recepcija postoje i one manje važne no nisu zanemarive, takozvani termin i lice...
Mars je na primjer u izgonu u Vagi no od 18-24 stupnja on je na svom području. Dakle u svom terminu.

Evo vam slike pa pogledajte:

« Poslednja izmena: 20. Dec 2006, 23:29:01 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 09:24:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.