Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rebrača za B92: "Možda završim karijeru u Partizanu&  (Pročitano 930 puta)
16. Feb 2004, 18:53:49
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Rebrača za B92: "Možda završim karijeru u Partizanu"
 
Reuters

 
Od dopisnika B92 iz Dalasa Nikole Olića

Centar Detroita Željko Rebrača  promenio je četiri NBA tima pre nego što je odigrao svoju prvu NBA utakmicu. Karijeru u najjačoj ligi na svetu započeo je 1994-te u Sijetlu, ali je to bilo samo “na papiru”. U Evropi je igrao za Partizan, Beneton i Panatinaikos sve do 2001, i u tom periodu je postao jedan od najboljih centara Starog Kontinenta. Ovo mu je treća sezona sa Detroit Pistonsima, i kako je izjavio u razgovoru sa dopisnikom B92, nije siguran da li će biti i četvrte. Željko je počeo izjavom da su prošlogodišnji problemi sa neregularnim radom srca otklonjeni.

"Osećam se odlično, zdravstveno nemam problema. Pre neko veče sam igrao pola utakmice. Teško je uhvatiti ritam jer u jednoj utakmicu igram dvadeset minuta, a u sledećoj ništa. Takav ritam me iznervira pošto izgubim koncentraciju. Sad se osećam odlicno, pokusaću ove sezone da odigram najbolje što mogu pa ću sledeće godine da vidim koje su mogućnosti", izjavio je Rebrača.

Trener Detroita Leri Braun ove sezone još nije sasvim povratio poverenje  koje je ranije imao u Rebraču. Ovogodišnji prosek od 10 minuta po utakmici je znatno manji od proseka prošle sezone. Mada je sledeće godine 'Zi' , kako ga kolege Pistonsi zovu, slobodan da ode iz kluba, još uvek nije doneo konačnu odluku.

"Razmišljao sam o svim kombinacijama i naravno o tome da ostanem u Detroitu" rekao je Rebrača. "Možda bih voleo da se vratim u Evropu, mada sam ranije izjavio da želim u NBA-u da završim karijeru. Možda završim karijeru sa godinu dana u Partizanu. Videću kako stvari stoje na kraju ove sezone. Što se tiče tima i trenera u Detroitu, stvarno je sve super, samo je problem minutaža."

 
Reuters

 
Rebrača je bio član reprezentacije 1996-te u Atlanti kada je reprezentacija Jugoslavije osvojili srebro, i opet 2000-te kad smo u Sidneju ispod očekivanja završili na šestom mestu. Novi selektor Željko Obradović će voditi tim na predstojećim Olimpijskim Igrama u Atini. Rebrača smatra da će reprezentacija biti u dobrim rukama.

"Na poslednjim Olimpijskim igrama sam se malo razočarao. Mesecima sam se spremao pošto mi je puno značila ta Olimpijada i onda smo na glup način završili kao šesti. Sad mislim da možemo da popravimo taj rezultat.  Željko Obradović ima harizmu i može sve igrače da balansira i svu tu suvišnu energiju da usmeri u jednom pravcu. Poštujem šta je Svetislav Pesić uradio, ali mnogo sam saradjivao sa Obradovićem i mogao bi sa njim odlično da funkcionišem. Maksimalno sam motivisan za Olimpijadu u Atini".

Prošli susret sa američkom reprezentacijom bio je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva 2002 u Indijanapolisu. Našom pobedom SAD su bile eliminisane sa turnira, a njihov nacionalni košarkaški ponos vidno je povredjen. Ako se u Atini opet sretne sa našom reprezentacijom, američka selekcija će biti dodatno motivisana. Rebrača je za to spreman.

 "Želja mi je naravno da pokušamo da ih dobijemo. Prošli put smo ih dobili na njihovom terenu, sledeći put će možda biti u Atini blizu naše zemlje - tako nešto se uvek priželjkuje. Dug put je do toga, Amerika dovodi bolje igrače, neće biti lako. Uvek sam bio optimista i imao sam želju da dobijem velike utakmice, videćemo sta će biti." , rekao je Rebrača za B92.

(02. May 2007, 21:45:41)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.