Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:33:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Razvod roditelja  (Pročitano 4616 puta)
24. Dec 2012, 23:56:48
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Nisam citao ostale teme za razvod, pretrazio sam ali nisam nasao odgovarajucu.  Roditelji ce mi se uskoro razvesti, stanje u porodici je vec godinama pod tenzijom, svadje vidjam svaki dan, uzrok ovome jesu dugovi.  Cale mi se mnogo zaduzio kod kamatasa, e sad tu prica ima milion,jer svako gleda iz svog aspekta, i svako govori da nije kriv.  Kevini roditelji su ubijeni, nekoliko meseci pre nego sto sam se ja rodio.  Ukratko, ubio ih je psihopata, koji im je dugo godina bio porodicni prijatelj, a oni o tome nisu imali pojma.  Dugovi su toliko porasli, da ne moze vise da se placa, caletu su pretili njih nekoliko, naravno meni to niko nista nije govori jer sam bio klinac, sad imam 16 dina.  Tu su takodje krediti.  Cale je pobegao pre 2 godine, znamo gde je i sta je, u kontaktu smo.  Kad god nazove to budu svadje, a on je i sam poceo da preti kevi.  Baba i deda,sa caletove strane, nisu bas u nekim odnosima sa njihovom familijom, svi oni vise vole kevu i njoj mnogo daju podrsku.  Dosli su na ideju da se kuca proda, ne kao cela nego u 3 dela, posto ima 2 sprata i veliko dvoriste.  Cale je naporan da kad se proda 1 sprat i isplati veliki kredit i neki dug, taj dug nije od caleta, vec od babe i dede koji im je dao neki subotar ili vam takoreci protestant.  U pitanju je veliika suma novca.  Subotari su odlucili da kupe jedan deo kuce od nas satro da bi nam pomogli da otplatimo banku i njihov dug, ostalo bi nam par hiljada evra.  Naravno njima se ne zuri, oni gledaju sta da urade i kako ce.  Bitno je da su odlucili da ce kupiti jedan od 2 sprata.  Keva ima brata, tj moj ujak, on je ponudio da ja i keva predjemo kod njega, posto ima veliku stambenu kucu.  Kod njega bi ziveli lagodno, on bi nam placao troskove, a keva bi trosila na namirnice.  Ali naravno uvek ima ali, cale i ujak se ne podnose, a ujak je rekao kevi da ne sme vise da je laze.  Keva ga laze da ne zna gde je cale, da ne bi saznali naravno.  Cale je pretio kevi ako predjemo kod ujaka.  Naravno tu idu one price kako ce cale da se ubija vamo,tamo. . .  Mene boli, sto vredjaju kevu i vidim da je keva ima pravo u vecini slucajeva, jer me ona vec 2 godine dize bez pomoci caleta i gleda da mi nista ne fali, ali naravno ne zelim da mi se cale ubije, baba je za da predjemo kod ujaka jer nas opet tu niko nece dirati od kamatasa, cim znaju da ima nekog i baba nas podrzava, a i rekla je da ce pricati sa caletom ako bude pravio scene.  Naravno ovo se sve odrazava na moj zivot, a pogotovo na drugare i skolu.  Vise ne znam ko mi je pravi drugar jer me svi zovu kad im trebam.  Pre dok je bilo para i moglo da se ziv uvek sam imao sve i najbolje i bio sam najbolji u razredu sto se tice ucenja,sporta,stila oblacenja. . .  A kako su godine prolazile sve je to nestalo i tu mi se napravio kompleks, postao sam prefekcionista.  Ja nikog ne gledam kroz pare i greske, ali nzm zasto imam strah da pogresim i da ne budem obucen lepo sa markiranom garderobom, verovatno zato sto se bojim drugih prica i misljenja.  Kroz ceo moj zivot u skoli me niko nije zezao zbog mene licnog, jedino zbog mog tena i svi gledaju mrko na mene zbog ocena u skoli.  Ne razumem sta ima lose u tamnom tenu i odlicnim ocenama.  Plasim se da nadjem devojku, jer ne znam kako bih, u nasem gradu ima puno tatinih sinova, koji se loze da su nesto.  Mogao sam da budem sa nekoliko dobrih devojaka, ali nisam, jer su se vecito ortaci palili na njih pa da ih nebi povredi.  Zaboravio sam da me je najbolji ortak pljuno zbog ribe,jer je htela da bude sa mnom, a ja opet nisam bio sa njom zbog njega.  Medjutim kad sam se posvadjao sa ortakom i celo drustvo me je izbacilo iz njihovog okruzenja.  Sad smo samo na cao,cao.  Kako godine prolaze i moja generacija pocinje da prica sa roditeljima i saznaje sta je sa mnom i mojom porodicom.  Sad dolazi do mrznje i odbacenja, polako gubis ljude.  Imam strah da budem sa jednom devojkom, jer je ona bila sa jednim tatinim sinom, zato sto ce verovatno poceti on mene da smara, nebitno sad dal bi se mi tukli ili ne, ali ti kriminalci i njegova ekipa bi verovatno pocela da me maltretira, a ja sta da radim? Nemam nikog jer mi cale nije tu a i nema ko da me brani, sem ako mogu da ih nazovem drugarima, u koje nisam siguran dal su mi pravi, pa bi stali na moju stranu.  Do 8.  razreda sam bio okej sa celom mojom generacijom, a sad pocinje sve to da se gubi i pocinjem sa starijjima da izlazim i da se druzim, naravno gotive me i sve, i dosta njih mi je reklo ako imam problem ili me neko bude dirao da im se obratim, sad nisam siguran, dal bi stvarno pomogli.  Poceo sam da gubim drugove i mnozim grehove, a to je sve pocelo da proizilazi iz mog kompleksa.  Ne znam sta da radim, voleo bi da se vratim na staro, da budem sa svima okej i da mi nije vise toliko stalo do tudjeg misljenja, da mogu da budem sa ovom devojkom i ako sam u problemima.  Najveci strahovi su mi tuce,da ne dobijem batine pa da se blamiram,da pogresim,da se izblamiram na neki drugi nacin, a niceg vise se ne plasim, opet su mi strahovi verovatno protekli iz kompleksa.  Poceo sam da se ljutim na kevu u nekim situacijama kada nema da mi da dovoljno para ili nesto da mi ispuni , a ujak i ostali rodjaci su mi rekli da trazim od njih sve sto mi bude trebalo, a meni je opet glupo da trazim od njih.  Stvarno ne znam sta da radim ne znam kako da se vratim na staro.  Pre sam i trenirao fudbal pa je opet bilo drugacije, a kad je cale otisao, poceo sam da se plasim trenera sto se dere na mene i naravno da ne pogresim i izneverim drugare i da izgubimo.  U poslednje vreme su takoreci drugovi, poceli sve manje da me zovu da izadjemo, da odemo negde, uvek zovu kad nesto treba, a ja njih kad treba da izadjemo, pre je to bilo drugacije, uvek me je zvalo njih puno, a i ja sam zvao njih puno.  Poceo sam da se plasim da nazovem nekog sa kime se nisam cuo dugo ili nismo dugo izasli, iz istog razloga zbog para i njihovog odnosa prema meni, plasim se odgovora ne, tako se i kod devojaka plasim ispale. . .  Ne znam stvarno sta da radim, ovo je moja zivotna prica ukratko, kako sam izgubio zastitu, prijatelje, pare,oca,porodicu i kako sve krece da mi se rusi, jedino sto mi ostaje je skola, ali i tu pocinjem da pucam zbog drugara i zbog devojaka, sad sam trenutno zaljubljen do usiju, ali to manje vise, samo zelim da znam sta da radim u ovoj situaciji, i sta da radim, kad mi se roditelji razvedu, da keva ostane dobra sa svima njima, a cale da mi se ne  ubije zbog toga sto je izgubio kevu. . .  Molim vas pomozite mi, hvala unapre. . . .  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 101
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Samsung 
Uhh,zvuci jako komplikovano...ali jel mi mozes samo ukratko ispricati nesto o majci svojoj?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Drzi se majke i prihvati svaku pomoc od ljudi koji ti zele dobro.

Otac moze da besni i pravi haos, ali ako kuca nije njegova, vec tvojih babe i dede, on tu zaista nema sta da trazi. Na kraju, on vas je uvalio u sve to i nema ama bas nikakvo pravo glasa.

Nauci da skromnije zivis. Mozda ces imati manje prijatelja, ali ces bar imati iskrene prijatelje.
Isti slucaj je i sa devojkama.

Pocni ponovo da treniras, mozda ne fudbal... ali radi nesto sa sobom... bavi se bilo kojom fizickom aktivnoscu koja ce ti pruziti mogucnost da izbacis bes i stres, a da ne povredis druge.

To je moje vidjenje... mozda nisam u pravu...

Ako si u pravu, potrazi pomoc skolskog psihologa ili psihologa u domu zdravlja.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 59
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
Anea, jel ti smisljas ove price?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne, a ti slobodno mozes da se vratis na stari profil, posto je sedmodnevni ban prosao.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 59
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
Ne, a ti slobodno mozes da se vratis na stari profil, posto je sedmodnevni ban prosao.


 Smile

Ko ih onda smislja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 23.0.1271.101
mob
Apple iPhone SE 2020
Zasto moraju da budu izmisljene?

Slicnih ima koliko hoces... samo sto ljudi kriju od porodice i prijatelja takve i slicne probleme...
To je ono sto se kod nas cesto zove "prljav ves", mada mi nikada nije bilo jasno zasto...

Ljudi se stide...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
fascinantno da covek ima toliko strahova i da uopste izadje na ulicu.
elem, cale ti se sigurno nece ubiti to ne moras brinuti. u principu, sam je pao neka se sam i podigne... Smile
keva ti je svetla tacka.
'prijatelji' ti nikad nisu ni bili prijatelji. budi srecan sto su otisli.
identifikovao si strahove...sad se suoci sa njima. primi batine i zahvali batinasima. obuci najgore krpe koje imas i idi ponosno ulicom, delta citijem, pickom materinom gde god. jesi ljudsko bice ili jebena lutka u izlogu? a i ne znam sto ti treba odobrenje DRUGIH da bi ziveo SVOJ zivot? veruj mi, ljude bas zabole za tebe..
+ ovo sto ti je Anea rekla...
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Baba i deda su sa caletove strane, pa ono, oni ce naravno u vecini slucajeva stati na caletovu stranu, ali naravno da ne povrede kevu i branice nju takodje.  Sto se tice kevinih roditelja, evo ukratko. . .  Iz hercegovine su oboje, tu su se i uzeli, kasnije su presli u nemacku zbog posla.  Po profesiji je metalostrugar ili tako nesto, ali naravno bavio se jos i elektrikom pa je bio i elektricar i znao je jos dosta poslova.  Eto na primer deda je montirao one antene na zgradi od ck, tj kod usca ona zgrada.  Dedina plata je nekad isla i do 10 hiljada maraka u to vreme.  Keva i ujak su rodjeni u berlinu gde su i odrastali, imali su lagodan zivot, keva je osnovnu i srednju skolu zavrsila kao vukovac i jaka je psihicki.  Keva i ujak su imali lagodan zivot i nisu imali stresa ni komplekse u porodici.  Deda je imao mnogo prijatelja i to bas velikih, na primer Dragan Malesevic Tapi, od njega ja imam 2 slike sa posvetom za mene to su labudovi i garaza.  Posle ubistva kevinih roditelja, pare koje su ostale od ustedjevine a bilo je oko 50 hiljada maraka, ako ne i vise, te pare su keva i ujak podelili.  Keva je pod pritiskom caleta dala novac da se vrate dugovi, ali on nije vratio sve, vec je i potrosio na kucu i automobile.  Cale je inace trgovao sa automobilima i tu je imao problema zbog kriminalaca i toga, cale inace ima dosta prijatelja koji su hteli da mu pomognu i da rese sve u 2 dana, da mu daju pare da vrati sve dugove, da oni malo zaprete kamatasima i da mu nadju dobar posao , da bi se dug vratio kroz godine, al cale nije hteo jer mu je bilo glupo da uzima tolike pare i da mu kriminalci kasnije ne diraju mladjeg brata zbog toga.  Keva posle ovih desavanja ostaje kod caleta i njegove porodice, a i ja ovde odrastam i onda kako se dugovi sve vise i vise povecavaju nastaju tenzije, gde ja celu pricu shvatam tek pre 2 godine, kada cale odlazi od kuce.  Keva je i dalje uz mene bori se.  Ovo je ukratko o kevi.  Ne znam stvarno kako ja psihicki ovo da izdrzim, jer se bojim da nemam zastitu, tu naravno opet ulogu igraju i drugari u koje imam velike sumnje.  

#Anea, razmisljao sam da pocnem opet nesto da treniram, ali kolektivno.  Sto se tice ovog oko para, ako se preselimo kod ujaka, mogu samo bolje da zivim i vise da trosim, jer keva nebi imala troskove oko babe i dede, pa bi samim tim i manje trosili, imali sta i da ustedimo, a i da potrosimo naravno.  Sto se tice ovo oko devojaka, mozda kasnije poslusam, ali trenutno ne, jer ne mogu da je izbacim iz glave, znaju muskarci kako to ide.   :D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 23.0.1271.101
mob
Apple iPhone SE 2020
Imao ili nemao para, nauci da skromno zivis...
Sad, to je malo tesko objasniti nekome tako mladom, ali... to je dobar put da jednog dana ne zavrsis sa tri uterivaca dugova na vratu...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:33:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.