Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:18:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Razumevanje nije dozvoljeno.  (Pročitano 5301 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: gottago
bila je emisija o tome. izmereni su ljudi sa sve krevetom. kada su umrli bili su laksi za 27 grama.
niko ne zna gde odlaze tih 27 grama.
Ali zato neko zna da su ljudi koji su napravili tu emisiju u svoje dzepove stavili mnogo vise od 27 grama neke konvertibilne valute. U SAD kazu " A sucker is born every minute " a pod "sucker" se ne misli na bebu koja sisa dojku.

Citat
ajde mi objasni tvoje vidjenje ovog dole citata:
Covek je ziva dusa, " A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni;
sta se desava sa tim dahom ili dušom, koju je Bog dunuo čoveku kroz nos i oživeo ga, šta se dešava kad čovek umre? gde odlazi taj dah? da li se raspe po etru ili se vraca u "maticnu bazu"?

da li Ti imas neko misljenje ili se samo pridrzavas biblije ?
Za sve sto je napisano u bibliji, objasnjenje se nalazi u bibliji.
Od jednocelijskog organizma preko zemlje uz pomoc vode evolucija/Bog je stvorila coveka koji je bio
blato/djubre kao i svaka dusa (zivotinja) ali kada je Duh/rec dospeo u covekov um, on je postao ziva dusa. Duh je coveku dao svest o postojanju duse i svega ostalog sto je tada nastalo kroz rec
u covekovoj svesti.
Reci "dunuo" i "nesto sto ulazi kroz nos" je nesto o cemu ne bi zeleo da pricam da ne bi bilo pogresno shvaceno, posto je vezano za supstancu koja je stvorena kada je poceo kraj covecanstva koje znamo i vezano je za termin "drvo zivota".
Dah predstavlja pocetak individualne duse, kada se covek rodi i udahne prvi dah to je pocetak te duse, a poslednji dah predstavlja smrt te individualne duse.
Znaci Duh je rec i nista vise i ima pocetak i kraj, a dusa ( zivot/osecaj prisutnosti ) nema ni pocetak ni kraj.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
Ali zato neko zna da su ljudi koji su napravili tu emisiju u svoje dzepove stavili mnogo vise od 27 grama neke konvertibilne valute.
mozda mislis na film pod nazivom "27 grama" http://www.imdb.com/title/tt0315733/   Smile
ja mislim na dokumentarnu emisiju koja je bila na exploreru ili historiju ili onom trecem zaboravih mu ime.

Citat
evolucija/Bog je stvorila coveka koji je bio blato/djubre kao i svaka dusa (zivotinja)
mislis da je dusa zivotinja ?
Citat
Reci "dunuo" i "nesto sto ulazi kroz nos" je nesto o cemu ne bi zeleo da pricam
hajde bas me interesuje. potrudicu se da shvatim ili objasni kako da shvatim.
Citat
a dusa ( zivot/osecaj prisutnosti ) nema ni pocetak ni kraj.
dakle, sta mislis? da li je dusa ziva ili ne ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
Ovde ljudi ne mogu da se razumeju oko osnovnih principa kao sto su stvarnost ili zivot.

//posmatrajmo dva coveka

To se desava zbog ubedjenja. Jedan je ubedjen u jedno, drugi je ubedjen u drugo. Nijedan nece da odstupi od svojih stavova vec tvrdoglavo tupi svoje. Kada bi taj jedan, makar na trenutak pokusao da misli glavom drugog i taj drugi glavom prvog, stvari bi bile znacajno lakse. Mozda problem ne bi nestao odmah, ispario, ali bi sigurno doslo do nekog "usaglasavanja".

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: gottago
mozda mislis na film pod nazivom "27 grama" http://www.imdb.com/title/tt0315733/   Smile
ja mislim na dokumentarnu emisiju koja je bila na exploreru ili historiju ili onom trecem zaboravih mu ime.
Ne, mislio sam na emisiju koja je u svetu u kojem je verovanje da "duh" ili "dusa" napusta telo izuzetno rasprostranjeno ( kao recimo SAD ) veoma cenjena roba za cije se gledanje baca sve iz ruku i daju se pare, samo da bi ti i takvi ljudi mogli da nekome kazu " eto sada imamo i dokaz za ono u sta verujemo " jedino sto nijedna religija nije uzela tu emisiju kao opravdanje za svoju dogmu.

Citat
mislis da je dusa zivotinja ?
Ne, nego da je covek pre nego sto je dobio rec/Duh Boziji bio identican sa zivotinjama koje su takodje
"zive duse" .... " Potom reče Bog: Neka vrve po vodi žive duše, i ptice neka lete iznad zemlje pod svod nebeski.
I stvori Bog kitove velike i sve žive duše što se miču, što provrveše po vodi po vrstama svojim, i sve ptice krilate po vrstama njihovim. I vide Bog da je dobro; Potom reče Bog: Neka zemlja pusti iz sebe duše žive po vrstama njihovim, stoku i sitne životinje i zveri zemaljske po vrstama njihovim. I bi tako. "
Kao "ziva dusa" se podrazumeva sve sto ima krv i dise, dok recimo jevreji za "ziva dusa" smatraju sve sto je
rodjeno od jevrejke, sto je mnogo gore od onoga sto je Adolf Hitler smatrao.
Citat
hajde bas me interesuje. potrudicu se da shvatim ili objasni kako da shvatim.
Kao sto rekoh nema potrebu da pricam posto moje ili tvoje shvatanje toga nema nikakav znacaj.
Citat
dakle, sta mislis? da li je dusa ziva ili ne ?
Kao sto sam vec u vise navrata rekao dusa jeste sinonim za zivot odnosno osecaj prisutnosti koji se nalazi izmedju
prvog i poslednjeg uzdaha ili pocinje sa prvim uzdahom koji se vecno ponavlja.
A duh ili rec je dala svest da to postoji, zato se "6 dana ili 6000 godina" Kreacije racunaju od prvog coveka koji je imao svest pa do poslednjeg coveka koji ce se roditi.
Ta famozna biblijska "Kreacija" je proces u kojem su stvoreni ljudi koji zive danas i koji nece umreti.
Sve sto vidis da je stvoreno je stvoreno zbog tih ljudi, posto groblja nemaju nikakve koristi od svega sto vidis.
Citat: The Philosopher
To se desava zbog ubedjenja. Jedan je ubedjen u jedno, drugi je ubedjen u drugo. Nijedan nece da odstupi od svojih stavova vec tvrdoglavo tupi svoje. Kada bi taj jedan, makar na trenutak pokusao da misli glavom drugog i taj drugi glavom prvog, stvari bi bile znacajno lakse. Mozda problem ne bi nestao odmah, ispario, ali bi sigurno doslo do nekog "usaglasavanja".
Tacno, ima i toga, ali glavni fokus ove teme je nerazumevanje izmedju onih koji znaju sta je stvarnost i onih
koji to isto znaju ali to namerno ignorisu.
Poenta je u tome da ljudi nisu mogli da imaju medjusobno razumevanje zato sto se ne bi medjusobno ubijali i covek bi nestao zbog prenaseljenosti, posto priroda to nikako nije mogla da izregulise, posto je covek u
tom procesu postajao sposobniji da se odbrani od prirodnih katastrofa i lanca ishrane.
i
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Eh, eh. Sta je stvarnost... To je druga prica. Pa mi i ne vidimo zapravo stvari onakve kakve jesu. Vec samo odbijene zrake svetlosti.

Stoga, nek ljudi imaju svoje stvarnosti, samo neka bude mira i postovanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Ako nam je Bog izmešao jezike da ne razumemo jedni druge, da li je onda učenje stranih jezika greh, pošto na taj način prkosimo Božijoj odluci? 
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Eh, eh. Sta je stvarnost... To je druga prica. Pa mi i ne vidimo zapravo stvari onakve kakve jesu. Vec samo odbijene zrake svetlosti.

Stoga, nek ljudi imaju svoje stvarnosti, samo neka bude mira i postovanja.

Stvarnost je osecaj koji telo coveka oseca i kroz rec je definise. Vidimo oblik, formu, situaciju.. osecamo miris, dodir, ukus, zvuk, enrgiju u raznim oblicima.. sve je to produkt osecaja prisutnosti koji je stvarnost.
Postoji samo jedna racionalna stvarnost, a subjektivno misljenje o stvarnosti je samo mogucnost koju covek ima.
Citat: Makros_Crni
Ako nam je Bog izmešao jezike da ne razumemo jedni druge, da li je onda učenje stranih jezika greh, pošto na taj način prkosimo Božijoj odluci?
Ljudi se ne razumeju i kada govore strane jezike koje nauce kao da su im maternji. Ne radi se o jezickom nerazumevanju nego o pozicijama koje su ti razliciti jezici kreirali. Da je bio samo jedan jezik ne bi bilo naroda, religija, drustvenih uredjenja, drustvenih ubedjenja  Smile itd..
Ako je objasnjeno u Pismu da ce Gospod Bog kada Dan njegovog pojavljivanja u javnosti zapocne oprostiti grehove onima koji su kreirani za vecnost, onda pitanje greha nije nista vise od ispiranja usta.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:18:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.