Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:20:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Razumevanje nije dozvoljeno.  (Pročitano 5300 puta)
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
Nemam nikakvu teoriju i vrlo dobro znam da je zivot coveka ( kojeg posle smrti nema nigde )
kako znas ?
Citat
i da ne postoji dokaz da grobovi nesto osecaju.
ko je spominjao grobove ? mada ima neke energije na njima.
Citat
Koliko je coveku poznato, postoji samo jedan jedini svet i to onaj o kojem samo covek ima svest.
zavisi kom coveku.
Citat
Ti znas da ce svi koji su danas zivi ( ili se jos nisu rodili ) umreti ?
nego sta ce ?
Citat
"smrt je novi pocetak" ?!? pocetak cega ? o cemu pricas ?
o tome da smrt nije kraj.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7

Upravo zato ljudi i ne razmisljaju o svetu bez ego-a, posto u tom i takvom ego svetu osecaju neizmernu ljubav.
Zato Bog i jeste Bog, posto je stvorio coveka koji sav sretan i zadovoljan robuje do smrti Bogu i onima koji ce uzivati u plodovima onoga sto je Bog stvorio kroz te "sretne robove".
On je stvorio coveka kojeg boli briga za smisao zivota, nego mu je samo bitan trenutni osecaj, posto kada bi znao da robuje nekom drugom sigurno bi iz inata izvrsio samoubistvo, posto je neposlusnost covekova glavna osobina koja ga razlikuje od zivotinje, covek uvek pronadje nesto cemu ce biti neposlusan da bi imao osecaj
"slobode", posto ga drugacije nemoze imati.
kad sam rekao zaljubljenost u zivot mislio sam upravo na ljude koji su u stanju da dozive istinsku srecu i ljubav, a posto se ta retko nalazi, ti ljudi su najcesce ko melanholici, naizgled najnesrecniji na ovom svetu, posto oni znaju sta je patnja i bol i mogu da je podnose
na njih sam mislio, a ne na one koji uzivaju u zadovoljstvama a bez njih bi zavrsili ko ribe na suvo jer ne poznaju svoju sustinu
hm, na osnovu tvog teksta bas se sada pitam jesam li jedan od izabranih i trenutno nezadovoljnih, ili sam shvatio da sam mediokriteta koja robuje izabranima   Smile  Smile Smiley
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: gottago
kako znas ?
Pa isto kao i ti ili bilo koja druga svesna osoba.
Ti znas da si prisutan i znas da su drugi ljudi prisutni i da to znaju, jel' tako ?
Citat
ko je spominjao grobove ? mada ima neke energije na njima.
Pa ja sam spomenuo grob kao mesto gde se odlazu ostaci nekoga ko je bio ziv.
Kako se zove "nauka" koja meri energiju grobova ? religija ?
Citat
zavisi kom coveku.
Svaki covek koji ima svest ima kristalno jasnu sliku postojanju jednog jedinog sveta cije se objasnjenje postojanja tog sveta u toj svesti nalazi.
Citat
nego sta ce ?
Ono sto se nije desilo se ne zna. Ja ne znam sta ce da se desi sa svima koji danas zive, i znam da
niko to ne zna sem Gospoda Boga koji je sve kreirao.
Ti i svi drugi koji misle da ce svi da umru, mozete samo da to pretpostavljate a ne da znate.
Samo sto mi nije jasno kakvu neko ima korist od takve pretpostavke.
Citat
o tome da smrt nije kraj.
Ako smrt nije kraj zasto nam o tome ne prica neko ko je u grobu ?
Zivot je prica, kraj zivota, kraj price.
Citat: JAS!
kad sam rekao zaljubljenost u zivot mislio sam upravo na ljude koji su u stanju da dozive istinsku srecu i ljubav, a posto se ta retko nalazi, ti ljudi su najcesce ko melanholici, naizgled najnesrecniji na ovom svetu, posto oni znaju sta je patnja i bol i mogu da je podnose
na njih sam mislio, a ne na one koji uzivaju u zadovoljstvama a bez njih bi zavrsili ko ribe na suvo jer ne poznaju svoju sustinu
hm, na osnovu tvog teksta bas se sada pitam jesam li jedan od izabranih i trenutno nezadovoljnih, ili sam shvatio da sam mediokriteta koja robuje izabranima   Smile  Smile Smiley
Pa to i pokusavam da ti objasnim, ti smatras da je "istinska sreca i ljubav" vezana samo za ono sto tvoj ego smatra dovoljnim za osecaj "srece i ljubavi", a ono sto nije tvoj ego smatra kaznom.
Da li ti mozes da osetis "srecu i ljubav" kroz patnju i bol koji ti je nametnut ?
Sustina/definicija svakog coveka je duh/rec koja dolazi iz tela koje pripada bioloskim roditeljima.
Covek je um, osecaj koji taj um prepoznaje pripada telu, telo ima kontrolu nad umom a ne obrnuto.
Tako da tvoja misao o tome da li ce tvoja misao postati vecna ili ce se ugasiti nema nikakav znacaj.
Isus je rekao da ce u vecnost da predje onaj koji zna da ne postoji u materiji, da nema ego, Jovan 12:25
" Koji ljubi dušu "svoju" izgubiće je, a ko mrzi na dušu svoju na ovom svetu, sačuvaće je za život večni. "

Sto u tvom slucaju ne treba da bude alarmantno, posto imas mogucnost da toga postanes svestan.
Tvoj zivot je tacno kakav je morao da bude i o njemu se stara onaj koji ga je takvog stvorio, znaci da nemas razloga da budes nezadovoljan posto nemas nikakve krivice za ono sto se u tvom zivotu desava.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
Pa isto kao i ti ili bilo koja druga svesna osoba.
Ti znas da si prisutan i znas da su drugi ljudi prisutni i da to znaju, jel' tako ?
Smile
pretpostavljam da nemas nikakvog duhovnog iskustva. izgleda da nisi ni malo ekstrasenzitivan.
Citat
Kako se zove "nauka" koja meri energiju grobova ? religija ?
valjda ghrobologija. samo mislim da jos nije izmisljena.
Citat
Svaki covek koji ima svest ima kristalno jasnu sliku postojanju jednog jedinog sveta cije se objasnjenje postojanja tog sveta u toj svesti nalazi.
a ja mislim da svaki covek koji ima svest zna i za druge svetove.
Citat
Ono sto se nije desilo se ne zna. Ja ne znam sta ce da se desi sa svima koji danas zive, i znam da
niko to ne zna sem Gospoda Boga koji je sve kreirao.
Ti i svi drugi koji misle da ce svi da umru, mozete samo da to pretpostavljate a ne da znate.
Samo sto mi nije jasno kakvu neko ima korist od takve pretpostavke.
pa dobro.
Citat
Ako smrt nije kraj zasto nam o tome ne prica neko ko je u grobu ?
zato sto je duh/duša napustio/la telo.. rok upotrebe tela je istekao.

zasto covek nikad vise nece voziti ovaj auto ?


IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: gottago
Smile
pretpostavljam da nemas nikakvog duhovnog iskustva. izgleda da nisi ni malo ekstrasenzitivan.
Svaki covek koji ima svest ima duhovno iskustvo, posto svest jeste duhovno iskustvo, rec o onome sto covek vidi, kaze i uradi. Misao je duhovno iskustvo, a osecaj fizicko.
A imao sam viziju svog zivota koji se jos nije desio, pa se desio bas kao sto je vizija to predodredila, ali to nije nista sto ima neku vrednost.
Citat
a ja mislim da svaki covek koji ima svest zna i za druge svetove.
A koji su to "svetovi" sem ovog u kojem jedino imamo svest ?
Citat
zato sto je duh/duša napustio/la telo.. rok upotrebe tela je istekao.

zasto covek nikad vise nece voziti ovaj auto ?


Koji je molekularni sastav toga sto "napusta telo" koje se sastoji od svega sto cini telo ?

To nije auto, to je bio auto, covek "to" ne moze da vozi i ima jako puno automobila koji mogu da se voze a nemaju vozaca.
Citat
Citat
« Poslednja izmena: 30. Jan 2010, 21:35:43 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
A koji su to "svetovi" sem ovog u kojem jedino imamo svest ?
'ajde molim te objasni mi... zasto verujes kad ne verujes. mislim kako ? za tebe je smrt kraj, a verujes.  Smile
znaci samo ljudi koji budu fizicki zivi u trenutku (ponovnog) dolaska, imace vecni zivot?

Citat
Koji je molekularni sastav toga sto "napusta telo" koje se sastoji od svega sto cini telo ?
to  nije materijalno i ne moze da se izmeri molekularni sastav. kao ni hemijski. postoji samo neka prica da je tesko 27 grama.

Citat
To nije auto, to je bio auto,
e tako isto i za one koji su umrli. to vise nisu ljudi, to su bili ljudi.

Citat
covek "to" ne moze da vozi i ima jako puno automobila koji mogu da se voze a nemaju vozaca.
tako je! covek ne sedi u autu i ne ceka sudnji dan. on izadje i udje u drugi auto. slicno je i sa selidbom duše iz jednog tela u drugo.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


idemo daaaalje

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 333
Zastava Kotez
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Motorola a1200r
ako ti kazem da te lazem, da li te lazem ili  ti istinu kazem ?

ovaj naizgled trik stoicizam ukazuje na to da je jezik pun protivrecnosti, pa samim tim on nosi i nerazumevanje...
IP sačuvana
social share
Covjek je nerazuman, nelogican, sebican.
Nije važno, voli ga!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Bosch ima centrifugu
1 Mojsijeva 11:1 " A beše na celoj zemlji jedan jezik i jednake reči. "............
1 Mojsijeva 11:7 " Hajde da siđemo, i da im pometemo jezik, da ne razumeju jedan drugog šta govore. "

Ovaj forum je ocigledan primer medjusobnog nerazumevanja u kojem je ocigledno nepostojanje zajednicke svesti.
Ovde ljudi ne mogu da se razumeju oko osnovnih principa kao sto su stvarnost ili zivot.

Da li je moguce da se svi ljudi medjusobno razumeju i kako ?

Veoma jednostavo - da zaborave sopstveni ego i sve mentalne konstrukcije koje ih ubedjuju da su jedinka odvojena od Zivota. Da odbace definicije tipa "zdrav razum" i shvate da je upravo um gospodar kome robuju i koga obozavaju kao sto su jevreji obozavali zlatno tele umesto Boga.

Razum dolazi iz bica - jednog bica koga smo svi mi deo ne iz podeljenosti koju um lazno stvara.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: gottago
'ajde molim te objasni mi... zasto verujes kad ne verujes. mislim kako ? za tebe je smrt kraj, a verujes.  Smile
znaci samo ljudi koji budu fizicki zivi u trenutku (ponovnog) dolaska, imace vecni zivot?
Ja ne verujem, posto nemam tu mogucnost, nije mi jasno odakle ti zakljucak da ja verujem.
Nije smrt kraj samo za mene nego i za sve ostale koji to znaju, sve kojima je smrt uzela nekoga.
Tako je, da budem precizniji tako pise u prorocanstvima. Samo duhovno mrtvi mogu da vaskrsnu u duhu.
I ne radi se o nikakvom "ponovnom" dolasku.

Citat
to  nije materijalno i ne moze da se izmeri molekularni sastav. kao ni hemijski. postoji samo neka prica da je tesko 27 grama.
Da li mozes da objasnis kako "nesto" sto nije materijalno moze da ima tezinu i to ni manje ni vise nego 27 grama. Gde se proizvode vage koje mere tezinu nematerijalnog ?


Citat
e tako isto i za one koji su umrli. to vise nisu ljudi, to su bili ljudi.
Pa to sam i ja rekao.
Citat
tako je! covek ne sedi u autu i ne ceka sudnji dan. on izadje i udje u drugi auto. slicno je i sa selidbom duše iz jednog tela u drugo.
Covek je ziva dusa, " A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni;
i posta čovek duša živa. " Ziv covek = ziva dusa, mrtav covek = nista, ne postoji termin "mrtva dusa"
" Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti. "
Gde si uopste procitao da "dusa napusta telo" ?
Samo duh "napusta" telo, recimo Mocart je nestao ali njegov duh zivi u duhu svakoga ko slusa njegovu muziku koja je njegov duh
Citat: popmarko
ako ti kazem da te lazem, da li te lazem ili  ti istinu kazem ?

ovaj naizgled trik stoicizam ukazuje na to da je jezik pun protivrecnosti, pa samim tim on nosi i nerazumevanje...
Ako si mi rekao laz, pa si mi rekao da je to laz, onda si mi rekao istinu da lazes. Istina je rec o onome sto postoji u materiji, ako si lagao znaci da je istina da ti postojis kao lazov.
Ljudi su puni protivrecnosti, a ne jezik, jezik ne laze, ljudi lazu.
Citat: decky999
Veoma jednostavo - da zaborave sopstveni ego i sve mentalne konstrukcije koje ih ubedjuju da su jedinka odvojena od Zivota. Da odbace definicije tipa "zdrav razum" i shvate da je upravo um gospodar kome robuju i koga obozavaju kao sto su jevreji obozavali zlatno tele umesto Boga.

Razum dolazi iz bica - jednog bica koga smo svi mi deo ne iz podeljenosti koju um lazno stvara.
Kao sto vec rekoh JAS!-u ego ne sprecava coveka da razume svet oko sebe, nego svet u sebi.
Recimo religiozni ljudi koji imaju ego veci nego sto im je crkva se perfektno razumeju medjusobno, oni ne razumeju ljude sa egom bez religije ili ljude bez ega i bez religije.
Malko si pobrkao odnose, um je rob telu a ne obrnuto, kada telo kaze umu "zedan sam", um ce pre ili kasnije
da zesce robija da bi dosao do zadovoljenja svog gospodara. Mozak je deo tela, i on boli kao i svaki drugi deo tela.......
Najvaznija je krv, sve ostalo je irelevantno, krv coveka je nosilac svega. Bog je DJ koji miksa krv, da bi dosao do vecnog miksa, i onda je njegov DJ posao gotov.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
ovo prvo cu malo da iseckam. znaci nemoj da se uvredis.

Citat
Ja ne verujem, posto nemam tu mogucnost,
Citat
Nije smrt kraj samo za mene nego i za sve ostale
Citat
sve kojima je smrt uzela nekoga.
mislim da razumem. ok  necemo vise o tome.

Citat
Da li mozes da objasnis kako "nesto" sto nije materijalno moze da ima tezinu i to ni manje ni vise nego 27 grama. Gde se proizvode vage koje mere tezinu nematerijalnog ?

bila je emisija o tome. izmereni su ljudi sa sve krevetom. kada su umrli bili su laksi za 27 grama.
niko ne zna gde odlaze tih 27 grama.


ajde mi objasni tvoje vidjenje ovog dole citata:
Citat
Covek je ziva dusa, " A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni;
sta se desava sa tim dahom ili dušom, koju je Bog dunuo čoveku kroz nos i oživeo ga, šta se dešava kad čovek umre? gde odlazi taj dah? da li se raspe po etru ili se vraca u "maticnu bazu"?

da li Ti imas neko misljenje ili se samo pridrzavas biblije ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:20:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.