Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Razrešen zločin od pre 17 godina ~ Austrijanac iskasapio Gordanu i njeno dete  (Pročitano 1253 puta)
25. Okt 2005, 00:06:26
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Razrešen zločin od pre 17 godina
 
Austrijanac iskasapio Gordanu i njeno dete

RUMA - Trebalo je da prođe bezmalo 17 godina pa da austrijska policija reši misteriozan nestanak Rumljanke Gordane Stanković (27) i jedno od njene dvoje dece, kćerke Dušice i sina Saše.

U avgustu ove godine, policija je na jednom gradilištu u Klagenfurtu pronašla u vreći za smeće skelet ženske osobe i dečiju nogu. Nakon nekoliko nedelja, na drugom gradilištu u ovom austrijskom gradu, pronađeni su, takođe u vreći za smeće, ostaci tela ženske osobe i deteta. Uz pomoć DNK analize je utvrđeno da se radi o Gordani Stanković i jednom od njene dvoje dece čiji je identitet još nepoznat.

Sumnja za ovaj monstruozni zločin pala je na austrijskog državljanina Vilhelma Polesniga, venčanog supruga Rumljanke Gordane Stanković, koji je nakon objavljivanja vesti o pronalasku leševa izvršio samoubistvo.

Gordanina majka Dušanka Stanković kaže da je njena ćerka u Austriju otišla sama 1987. godine, kako bi mogla kao udovica da izdržava svoje dvoje dece.

- Sve dok se nije udala za Vilhelma, često se javljala telefonom i slala novac za sina i ćerku. Posle udaje za Austrijanca, kući se javila samo dva puta. U početku je sve bilo u redu, ali sam prilikom druge posete Klagenfurtu videla kako Vilhelm tuče i zlostavlja Gordanu. Ove mučne scene ponavljale su se svakodnevno. Kada sam tamo otišla po treći put, Austrijanac me je „uveravao“ da je Gordana i njeno dvoje dece napustilo njegov dom, te da on „nema pojma gde se nalaze“. Bilo mi je jasno da je usmrtio moju kćerku i, bojala sam se, unuku -priča kroz suze Dušanka Stanković.

Gordanin rođeni brat Zoran Kostić za „Blic“ kaže:

- Pokojna sestra i njen monstruozni muž kod nas su boravili u dva navrata. Odmah sam primetio da je patološki ljubomoran. Gordani nije dozvoljavao da kontaktira sa mnom i drugim bratom koji živi u Vitojevcima. Mogla je da se druži samo sa majkom Dušankom i ocem Radetom. U to vreme Gordanina ćerka Dušica je živela kod nas, a sin Saša, u Dečijem selu u Sremskoj Kamenici. Morbidni Austrijanac je usvojio Gordaninu decu i mi smo mislili da zaista želi da preuzme brigu o njima.. Međutim, to je sve smišljeno radio jer je na osnovu Gordanine dece dobijao veliki dečiji dodatak u Austriji i proširenje stana.

Zoran kaže da su nakon Gordaninog nestanka 1989. godine, u više mahova alarmirali policiju u Klagenfurtu i Beču, kao i službu Interpola u našoj zemlji.

- Svih minulih 17 godina sam se tešio i verovao da su moja sestra i njena deca zaista napustila dom Vilhelma i da su otišli na drugo odredište. Kada su nam Austrijanci zvanično saopštili da su pronađeni skeleti moje sestre i jednog njenog deteta, ne mogu da se pomirim sa stvarnošću. Želimo da verujemo da je Austrijanac prodao nekome drugo sestrino dete i da je bar ono u životu - kaže Zoran.



Izvor: Blic \ S. Lalić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Skretničarska kuća krije tajnu ubistva žene i dece
 
KLAGENFURT - Po završetku analize DNK, porodica Gordane Stanković će preuzeti posmrtne ostatke njene ćerke i jednog deteta, ćerke Dušice ili sina Saše, koje je, kako je saopšteno, pre 17 godina u Klagenfurtu ubio suprug Stankovićeve Vilhelm Polesnig, austrijski državljanin. Najveća želja roditelja Gordane Stanković (27) jeste da se oproste od svojih bližnjih onako kako dolikuje i da ih sahrane u Srbiji.

U Klagenfurtu istražitelje muče brojna pitanja: gde su preostali delovi tela, kako je porodica ubijena, postoji li mogućnost da skretničarska kućica, u kojoj je Vilhelm Polesnig ubio ženu i verovatno jedno od njeno dvoje dece, krije još neke tajne?

CDC/MA
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Novi detalji o zločinu u Austriji

Često obilazio mesto gde je zakopao tela

RUMA, KLAGENFURT - Nakon što su u Klagenfurtu pronađeni delovi tela Rumljanke Gordane Stanković (26) i jedno od njeno dvoje dece, predstoji istraga u kući u kojoj su tela bila raskomadana kako bi primenom složenih hemijskih postupaka bili pronađeni tragovi krvi, piše austrijska štampa.

Brutalno dvostruko ubistvo dogodilo se krajem 80-ih godina u skretničarskoj kućici u Klagenfurtu, koja je pripadala Gordaninom mužu Austrijancu i železničaru Vilhelmu Polesniku (59), koji je osumnjičen za dvostruko ubistvo. On se ubio 7. septembra ove godine pošto su prilikom građevinskih radova u blizini njegove kuće otkriveni delovi tela. Austrijska štampa navodi da će policija u njegovoj kuća koristiti postupak koji omogućava da ostaci krvi postanu vidljivi čak i kada je podloga više puta premazivana bojom ili detaljno očišćena.

Austrijska policija za sada ne može da uđe u trag drugom Gordaninom detetu koje je nestalo kada i majka, ali policija pretpostavlja da je i ono bilo žrtva Polesnika. Objavljene su fotografije Gordane Stanković i njene dece Saše (6) i Dušice (7) i policija se nada da će neko od stanovnika Klagenfurta pružiti značajne informacije.

Reporter „Blica“ došao je do novih detalja o Vilhelmu Polesniku. Naime, Polesnik je posle Gordaninog nestanka brže-bolje, neuobičajeno za austrijsku sudsku praksu, dobio razvod braka za dve godine. Gordanina majka Dušanka Stanković priča za „Blic“ da je došla do saznanja da se Polesnik odmah po Gordaninom nestanku često muvao na lokacijama, gde su nađeni posmrti ostaci.

- Prokleti Austrijanac je često prigovarao ljudima koji su dolazili sa bagerom i proveravali teren, pitajući ih šta tu rade i njuškaju. Nakon udaje Gordanina deca Dušica i Saša bili su jako razočarani, nisu ga voleli, naročito Dušica koja je iscepala njegovu sliku sa venčanja - kaže Dušanka Stanković.

Prema saznanjima „Blica“, Vilhelm Polesnik se branio ćutanjem na informativnom razgovoru u policiji. Polesnik je pre venčanja s Gordanom Stanković iza sebe imao jedan propali brak, a posle njenog nestanka ponovo se oženio. Njegova treća supruga je u policiji izjavila da je Polesnik, dok je gledao emisiju na austrijskoj televiziji koja je detaljno prikazivala užasne slike u vezi sa pronalaskom iskasapljenih tela, dugo nemo sedeo u fotelji i ćutao. Odmah posle toga ubio se iz puške „floberke“.

CDC - Sima Lalić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.