Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Razlike izmedju "Dual CPU" i "Single CPU" kod S60v3 telefona?!?  (Pročitano 9710 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Sigurno je to....  Smile
Nego , stvarno su počeli zvjerke od procesora da stavljaju u mobilne telefone. Dual core , 332 Mhz ..... E sad zašto , ima li realne potrebe za takvim zvjerima? Telefon je telefon. Šta li su naumili da urade sa svim ovim? Navođenje nuklearnih interkontinentalnih raketa? Nije im uspjelo na 220 pa će sad pokušati sa 330-356 Mhz...

Ne treba puno o tome razmišljati. Sve dok telefon radi brzo i zadovoljava sve moje potrebe... Baš me boli briga šta je u njemu...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Nokia N73 ima zaista Dual CPU na 220 MHz poput modela N77 - dodat je i taj podatak u specifikacijama: http://www.forum.nokia.com/devices/N73
...... Sve dok telefon radi brzo i zadovoljava sve moje potrebe... Baš me boli briga šta je u njemu...  Smile
Mexicanac, nemaš pravo glasa .... ti zamenio 6630 apsolutni šampion po brzini i još pričaš o zadovoljavanju potreba ... u stvari, nije ni čudo - lepo ti veliš da te baš briga šta je u njemu --> samo da je noviji, ha, da ima broj više u OS-u?!?

Hehe, ja sam ipak za promenu, ali ne samo u brojevima i oznaci operativnog sistema, već i hardvera.....
Moj prethodni telefon je imao procesor od 123MHz i 8MB RAM-a i to se osećalo u radu u odnosu na sadašnji N70 koji ima 220MHz i 32MB RAM-a, .... sugurno sledeći telefon neću kupiti koji ima 220MHz procesor(pa imao Symbian OS 111 verziju) ili još manje RAM-a od sadašnjeg ...
« Poslednja izmena: 29. Apr 2007, 14:56:06 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Nisam rekao : "Samo da je noviji, ha, da ima broj više u OS-u?!?"
Rekoh ... dok radi brzo i ispunjava moje potrebe...
E61 ne zaostaje u brzini za 6630 ni malo. Ja kad ti kažem....Pusti ti Indonežane , Ruse i ostale bjelosvjetske barabe po internetu.... Bez obzira na 206 Mhz procesor. E61 ima 26 Mb slobodne RAM memorije , a vidim da i tu ima dosta zabluda. Dakle u praksi E61 radi ko mina.  Smile

Ako je suditi po onom sajtu E61i ima dual core na 220 a E62 single core na 236 Mhz....E61 nisu napisali , sigurno je triple core ili sl.... sudeći po brzini... Smile
Sve što hoću da kažem da ni 95% ljudi u Nokiji ne zna koji se procesori ugrađuju u koje telefone. A pošto se u praksi N73 nije pokazala ni promila brže od E61... Džaba svi ti MHz i dul core procesori... To je sve pod znakom pitanja. I kao što se može vidjeti u praksi , apsolutno nema nikakve veze. Eto šta znači dual core u nazivu procesora. Razlog za klinčenje i hvalisanje. A brzina .... pogledajte 3D mark temu.  Smile

Kao što rekoh dok telefon radi brzo i zadovoljava sve moje potrebe...Baš me briga šta je u njemu.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
.... Eto šta znači dual core u nazivu procesora. Razlog za klinčenje i hvalisanje. A brzina .... pogledajte 3D mark temu.  Smile
Kakvo crno klinčenje i hvalisanje, kada niko nema pojma ni da se mogu aplikacije instalirati u ove telefone, već ih je pokupovalo zato što su oni "in" i imaju "cifru" od piksela u objašnjenju kamere ... da ne govorimo onda o hardveru istih i tome koliko ga neko poznaje! Smile

Ovde mi mlatimo praznu slamu i pokušavamo utvrditi šta je u stvari tu razlika i koji su to procesori i kojima se ništa nigde ne govori?!? Stvarno je čudno da iz vedra neba stiže vest o kojekakvim dual procesorima koji čukaju u ovim novim mob. telefonima sa OS verzijama 9.2 pa videsmo i 9.1, a ono imaju manjak RAM memorije u odnosu na prethodnike?!?
Ko je ovde lud a ko zbunjen i ko je mislio da je svega 20Mb slobodnog RAM-a dovoljno, a da nije dovoljan procesor na 330MHZ već mora Dual ma šta značilo?!?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Pa eto ti razlike u dual core i single core procesorima... N73 (dual core) i E61 (single core- to piše za e62 pa je i E61 najvjerovatnije) ....
Uzmi jedan pa drugi u ruke pa ćeš sve shvatiti. Tj. ništa ti neće biti jasno.  Smile

Zato i kažem da ne treba bubati glavom u vezi toga...

P.S. Znam ja poznavaoce hardvera koji su i na os 8 telefonu naopako ugurali mmc karticu u telefon. I kaže , neće da radi ... a smart fon.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zvezda je zivot, ostalo su sitnice!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6629
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia N900,N97mini,N95
mozda je glupopitanje... ali koliko Mhz i rama ima N93? Smile
IP sačuvana
social share
Mercedes 190D 2.0 75ks 1990 god.
Mitsubishi Eclipse 2.0 147hp 1996 god.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
mozda je glupopitanje... ali koliko Mhz i rama ima N93? Smile
Identičan telefon N95 modelu:

CPU:

Dual CPU
CPU Type: ARM 11
CPU Clock Rate: 332 MHz
3D Graphics HW Accelerator

Memory:

Max User Storage: 50 MB
NAND Memory: 128 MB
SDRAM Memory: 64 bytes
~22 Mbytes Free Executable RAM Memory
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zvezda je zivot, ostalo su sitnice!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6629
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia N900,N97mini,N95
Hwala  Smile
IP sačuvana
social share
Mercedes 190D 2.0 75ks 1990 god.
Mitsubishi Eclipse 2.0 147hp 1996 god.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
HTC One X
Jedno zanimljivo zapazanje... zanima me da li je kod 6630/6680/N70 procesor Single Core ili Dual Core na 220 MHz?

Taj podatak nisam mogao da nadjem, no pretpostavljam s obzirom na vreme izlazka ovih telefona (kada su Dual Core procesori i za PC bili retkost) da se radi o single core procesorima...

Procesor na N73/E61/E61i/E65/N80 i svim ostalim modelima koji rade na 220 Mhz je Dual Core, i ta informacija jasno stoji na Nokijinom sajtu.

Uzevsi u ozir sve to, ispada da su procesori na gore navedenim uredjajima ipak bolji u odnosu na one u 6630/6680/N70, bez obzira sto im je radni takt prividno isti Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 585
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC Sensation Z710e
Evo samo kao informaciju naletih da Nokia 9500 ima  CPU ARM-9 based TI OMAP 1510 dual-core RISC processor~ 150 MHz.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.