IN < - Razgovarajte sa Burek kuvarima - >LO
(1/17) > >> :: Odgovori!
Autor: Oblachak :
"Kuhinja je umetnost slicna slikarstvu, vajarstvu ili muzici, samo je treba prihvatiti sa ljubavlju i zanosom. To je mesto gde se pruza prilika za nebrojene kombinacije dodajuci pri tome uvek i nesto svoga licnog, pruzajuci istovremeno zadovoljstvo stvaranja."


Ova tema je postavljena iskljucivo da bismo zajedno, uz prijatno caskanje, podelili male i velike tajne kuhinje, uz davno zaboravljenje mirise starih, ali i novih recepata. Ukoliko vam je potreban neki recept, ukoliko vam je potreban neki kulinarski savet, ukoliko imate neki svoj predlog, ukoliko zelite da nas pohvalite, ukoliko imate neku svoju kulinarsku dilemu... slobodno se obratite upravo ovde Burek kuvarima, rado cemo procaskati sa vama.

 

Autor: Uboje :
aj ja cu prvi , zna li neko neki nacin da spremim belo meso pa jedno 500g a da mogu da ga ponesem na posao mozda neki sos koji nije masan , sa kuvanim belim mesom
Autor: Oblachak :
Moj predlog je sledeci:

Pileci medaljoni

500 gr belog mesa
1 kasika ulja
1 kasika susama
1 kasika sitnog persuna
so, biber, malo origana

Belo meso isecite po duzini debljine 1 cm. Stavite u ciniju, pa dodajte persun, susam, so i biber po zelji, malo origana i kasiku ulja. Sve dobro promesajte i ostavite da odstoji 20 minuta. Puzasto (spiralno) uvijajte belo meso nastavljajuci jedan komad na drugi dok ne dobijete pogacicu veličine dlana. Napravljene medaljone ostavite u frizider da malo odstoje. Pecite ih na na tihoj vatri sa malo ulja, ili na rostilju. Prijatno uz tartar sos.

Autor: vrcomm :
Moj predlog je sledeci:
 
Da vi sve ovo lepo napravite, pa da nas pozovete na jedan rucak. 
Autor: nikola34 :
svaka čast pitama ali meni je ipak draži zubatac na žaru,pogle ovog što sam ga ulovio prošle godine na Braču.Šta kažete?
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana