Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Razbijanje SFRJ: srpski narod upao u klopku !!!  (Pročitano 8805 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Slao je decu bez municije na naoružane plaćenike iz legije stranaca.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
da je samo to. pa polovina te dece  nije imala ni oruzje jer im je TO Slovenije oduzela. Sramna bezanija voojnika JNA pred TO.
Stvarno zasto se KAdijevic javlja iz pacovskog legla  gde je boravio sve ove godine.
Kako ga nije sramota da sada  soli pamet svima i iznosi"istinu na videlo".
Sto onda nije samo postupio kao nacelnik Generalstaba i ne bi sve ovako bilo, ne bi bilo ovolikih zrtava.
Najlakse je sad optuzivati mrtva usta koja mu ne mogu odgovoriti a Mesic koji je potpisao da se JNa angazuje u Hrvastkoj to nikada nece potvrditi. Da li je lud da sam sebi skace u *upe. A tak dolumenat postoji. neka Kadijevic kazee i za to ako nije.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Prvo je sve vojnike koji nisu Srbi otpustio pa je našu decu poslao na klanicu. Sećamo se mi vrlo dobro koja je to smradina. I kao savetnik USA protiv Iraka samo je zapečatio čitavu sliku. I njega i majmunolikog bih lično obesila na Terazijama koliko god bila protivnik nasilja. Sad laje kad nema ni Tuđmana, ni Miloševića, ni Izetbegovića. A gde su dokumenta?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
A najzanimljivije od svega, Kadijević je jedan od retkih Titovih generala koji je završio američku višu vojnu akademiju, a ne sovjetsku, kako je bio ustaljeni običaj u ono vreme.

Sad još sere kako se on usprotivio Cimermanu i politici SAD. A i Cimerman je mrtav.

Potpuna je glupost i ova priča o hapšenju Tuđmana i Kučana, general Konrad Kolšek (komandant zagrebačke armijske oblasti, inače Slovenac) je nekoliko puta svedočio da je postojala takva ideja, ali je jednom razgovarao o tome sa Blagojem Adžićem i pitao je šta će JNA da uradi sa Miloševićem? Zar ne treba i njega uhapsiti? Adžić je momentalno zanemeo i posle nekoliko sekundi spustio slušalicu.
Nakon tog razgovora je vojni vrh odustao od hapšenja, jer su shvatili da bi time samo dodatno iritirali većinsko, nesrpsko stanovništvo Jugoslavije, ukoliko uhapse samo Tuđmana i Kučana, a na hapšenje Miloševića nisu smeli ni da pomisle. Milošević je saznao za njihove ideje, pa ih je ubrzo smenio, za svaki slučaj.. Smile

Znači, Kadijević i Adžić nisu bili sposobni da spasu ni svoje guzice, a o njihovom spašavanju Jugoslavije je glupo trošiti reči.
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Skoro sam naisao na nekom sajtu o tome kako je Mesic potpisao da JNA reaguje u Hrvatskoj da bi se odbranila celovitost SFRJ a kasnije da se referendumom republike izjasne koja je za ostanak u SFRJ a koja bi se izdvojila- sto im je Ustavom iz 1974. dato. I vracam se kroz istporiju sajtova koje sam posetio u zadnjjih desetak dana i nigde nema te informacije.
Izgleda da je skinuta pre no sto su mnogi stigli da je i procitaju. Aja sam napravio zajeb pa nisam kao sto cinim -kopirao ono sto je intereantno i sto mogu upotrebiti kao argumenat.
Ali nadam se da ce se pojaviti ponovo.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1544
Zastava Zagreb-Rijeka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Citat: zemunac2
Da zaključim, dobro je što se Jugoslavija raspala, loše je što se taj raspad odigrao na tako divljački, necivilizovani način.

Pogotovo Srbi ne treba da žale za Jugoslavijom, jer gledano istorijski preskupo smo je platili u dva svetska rata, a ništa dobro dobili nismo.

   Smile Smile Smile
-Slažem se ... mislim da ćemo svi živjeti bolje i cijeniti se, kao susjedi/komšije - nego kao familija, u nekom nazovi, propalom  braku

-Svatko, doslovce svi pojedinačno, od Vardara do Triglava, za sebe misle da su najgore prolazili u spomenutoj ...
 Još sto godina da razglabamo o tome, nećemo se složiti ko je u pravu

 "Pad Jugoslavije"   Smile Smile Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Da zaključim, dobro je što se Jugoslavija raspala, loše je što se taj raspad odigrao na tako divljački, necivilizovani način.

Pogotovo Srbi ne treba da žale za Jugoslavijom, jer gledano istorijski preskupo smo je platili u dva svetska rata, a ništa dobro dobili nismo.
A šta ce mo sa teritorijom koju su drugi na racun nas Srba neopravdano dobili?Posebno se odnosi na Hrvatsku koja je kao poražena fašisticka tvorevina dobila ono što joj ne pripada !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
Citat
Da zaključim, dobro je što se Jugoslavija raspala, loše je što se taj raspad odigrao na tako divljački, necivilizovani način.

Pogotovo Srbi ne treba da žale za Jugoslavijom, jer gledano istorijski preskupo smo je platili u dva svetska rata, a ništa dobro dobili nismo.
A šta ce mo sa teritorijom koju su drugi na racun nas Srba neopravdano dobili?Posebno se odnosi na Hrvatsku koja je kao poražena fašisticka tvorevina dobila ono što joj ne pripada !

To je drugo pitanje, ali i u Jugoslaviji ta teritorija (Krajina) je bila u Hrvatskoj, a ne u Srbiji.
Znači, i da je opstala Jugoslavija, Knin bi i dalje bio u Hrvatskoj. Prema tome, opet ne bi dobili ništa.
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Kad Ima Volje Ima i Načina

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 411
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Samsung d900i
Srbija uvek izvuče deblji kraj...
IP sačuvana
social share
Znam ko sam i ne tražim da budem shvaćen
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Njazalosnije sto se lideri nisu dogovorili oko stvarnih i realnih granica buducih drzva-granica po nacionalnim entitetima. A oni koji bi najvise izgubili nametnuli su uz pomoc zapada AVNOj-evske granice koje su crtane samo da bi se  isprekidale linije izmedju naroda odvojenih od drzava matica.
JBo ih sve AVNOJ i njegove granice.
da su samo malo svi bili pametniji ne bi bilo ovolikog krvoprolica. A sto je njavaznije rane i sve sto je napravljeno tim ratovima  se vuku jos iz II svetskog rata i samo su produbljene ratovima 90-tih. A rane takve prirode ne zaceljuju tako brzo. Ko zna koliko vremena treba da prodje da se nadju Hrvat i Srbin i musliman bez nacionalnog naboja i normalno bez foliranja???????
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.