Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 39 40
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ratno Sarajevo - logor za Srbe  (Pročitano 68850 puta)
Jet set burekdzija


-.- Hello I'm Johnny Cash -.-

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8916
Zastava Sarajevo
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Ja samo sigurno znam da niko od politicara ili ratnih podrum-komadanata nije zadobio ni posjekotinu prilikom brijanja a kamoli da ih je neko maltretirao ili nedaj Boze ubio Smile Ako je neko i stradao, stradao je naravno obicni svijet ni kriv ni duzan ni za sta Smile
A sto se tice ovih logora, ja nisam bio aktivno ukljucen u rat (osim kao okupirani gradjanin Sarajeva), pa tako ni u ta zatvaranja ljudi, a i da sam bio kojim slucajem ukljucen sigurno to ne bih podrzao. Neznam koji je kriterij da se neko mjesto proglasi logorom (dali je svejedno jel tu zatvoreno 2 covjeka ili 2000 ljudi Smile), ali znam da su vecina tih lokacija koje si naveo bile pod kontrolom paravojnih (lopovsko-profiterskih) formacija ljudi koje sam ja vec spomenuo, a od takvih me nista nebi moglo zacuditi Smile. I takodjer vidim medju ovim prezimenima ljudi zrtava, da ima dosta Sarajevskih prezimena  i ja imam neke drugare koji se tako prezivaju, tako da je ocigledno da ta imena nisu tek tako nabacana i predocena javnosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Свега је било у рату.
Не знам шта квалификује неку локацију логором.Да ли мјесто гдје се људи задржавају и
колко толико имају нормалан третман или соба 2х2 гдје ставиш два човјека па се
иживљаваш над њима.
У Добоју (касарна Баре)је било мјесто гдје је био одређен број људи који су радили по
дану а увече ишли својим кућама.Радили су на фарми животиња није било живих
штитова и таквих глупости,а ја сам слушао својим ушима типа како говори да је то био
логор смрти.Пошто је то било у Добоју напао сам га лицу мјеста и рекао да лаже,а
што је најбитније (како бих ти појаснио)и момак иначе бивши борац АБиХ је стао на
моју страну и рекао оном кењцу да не измишља ствари јер све се зна.
Такође је била и локација гдје тај третман није био.Босанка (бивша фабрика) је била
мјесто гдје су се ломила ребра али не само муслимана или хрвата већ и оних који су
глумили пацифисте када није вријеме за то.Илузорно је говорити да он може бити
пацифиста (уствари сједи му се кући) а ја да му морам чувати гузицу.
Комисија која истражује злочине над србима и није навела да су све били логори
већ је рекла и приватни затвори по становима,подрумима,гаражама.(да те не лажем
чини ми се да су 4 или 5 поменута у виду "логора").
Зна се ко је могао и на какав начин изаћи из сваког града:паре или злато.
Други начин је био размјена цивила (чега је масовно било) и
трећи је размјена тијела.
Тих логора,затвора,подрума је било на све три стране и ја то никада нећу представљати
као појединци (знаш о коме говорим)ви сте нас мучили и убијали ми вас нисмо.
Шта је било било је људе треба наћи и сахранити и завршити са списковима за сва
времена.
« Poslednja izmena: 11. Jan 2010, 12:22:58 od yetyou »
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


-.- Hello I'm Johnny Cash -.-

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8916
Zastava Sarajevo
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
A toliko su nas zaokupili cinjenicama i ciframa iz rata da smo zaboravili i dobre stvari i lijepe geste koji su tada izlazili na vidjelo. Doduse, od gomile metaka, granata, krvi i ostalog vjerovatno nikom nije bilo do thi stvari, ali ljudi su bili puno blizi, recimo Muslimani protjerani sa Grbavice su obavljali neke svoje vjerske obaveze u Crkvama koje su im ustupile vjerske vodje u nedostatku dzamija, takodjer i oni koji nisu mogli doci do svoje crkve su dobijali dzamije za obavljanje svojih vjerskih duznosti, dijelila se kora hljeba i nije se puno pitalo jel necija nana bila Naida pa postala Nada (kao Spiriceva zena npr. Smile Smile) ili obrnuto, vec je svaki dan bio borba za goli zivot. E sad smo sve to zaboravili i gadjamo se ciframa, a naravno uvijek su samo jedni zrtve a drugi su za vrijeme rata pecali ribu i trcali maraton Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Људи и не људи увјек било увјек ће бити.
За себе знам врло добро шта сам био па моја дјеца не морају крити чија су. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1088
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Samsung G810
Ја сам имао ту срећу да се родим 17. октобра 1992. године у Сарајеву..
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Ја сам имао ту срећу да се родим 17. октобра 1992. године у Сарајеву..

Срећу или "срећу"? Smile
С обзиром на оно НБГ у загонеткама пишеш.Претпостављам да значи Нови Београд или? Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1088
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Samsung G810
Мислио сам "срећом". Ја сам дошао `94 са мајком у Београд, док је мој отац на једвите јаде изашао `95.. Ужас, када ми је причао како је све изгледало најежио сам се, мада морам рећи да није било неких људи из специјалне јединице БиХ ја можда не бих ни био жив. Они су ме водили и на вакцинацију и доносили топлу воду и свеће, док је отац дежурао у Клиничком центру (кардиолог). Страхота.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 39 40
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.138 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.