Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:44:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ratne reparacije  (Pročitano 6958 puta)
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
I ko bi po vama trebao da dobije te reparacije?
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Ja!

Nikog nisam napala. Ni jedan zakon nisam prekršila. Svakom nevoljniku sam pomogla koliko god sam mogla. Uvek sam glasala za dobre momke. Svi su me pljuvali, nervirali, sekirali, izneverili. Na kraju su mi oštetili skoro svaku imovinu koju sam imala i niko ništa nije popravio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 311
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
Ja!

Nikog nisam napala. Ni jedan zakon nisam prekršila. Svakom nevoljniku sam pomogla koliko god sam mogla. Uvek sam glasala za dobre momke. Svi su me pljuvali, nervirali, sekirali, izneverili. Na kraju su mi oštetili skoro svaku imovinu koju sam imala i niko ništa nije popravio.

jel znas kako kazu: koi uradi ono sto moze, uradio je sve

cinjenica je da ce ta borba za imovinsku naknadu biti teska. nazalost ja mislim da ce u malom broju slucajeva biti nesto od toga... ali ne radi se samo o materijalnim reparacijama. pokrenuce se i pitanje spomenika na primer, a tek onda ima da krenu rasprave...
« Poslednja izmena: 27. Dec 2007, 23:24:29 od portalist »
IP sačuvana
social share
Podrzavam Simijon kao kandidata na predsednickim izborima 20.1.2008.

i zato Tomislav N. preventivno objašnjava kako, časna reč, nikoga ne mrzi – zna, vragolan, da mu to nemrzilaštvo do sada nije bilo ni među prvih hiljadu prepoznatljivih karakternih osobina, ni njemu, a kamoli stranci mu, u čijem vrhu ima pregršt takvih vedeta za kakve bi Džeri Springer Šou platio suvim zlatom. - Teofil Pancic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Ja!

Nikog nisam napala. Ni jedan zakon nisam prekršila. Svakom nevoljniku sam pomogla koliko god sam mogla. Uvek sam glasala za dobre momke. Svi su me pljuvali, nervirali, sekirali, izneverili. Na kraju su mi oštetili skoro svaku imovinu koju sam imala i niko ništa nije popravio.

jel znas kako kazu: koi uradi ono sto moze, uradio je sve

cinjenica je da ce ta borba za imovinsku naknadu biti teska. nazalost ja mislim da ce u malom broju slucajeva biti nesto od toga... ali ne radi se samo o materijalnim reparacijama. pokrenuce se i pitanje spomenika na primer, a tek onda ima da krenu rasprave...
Kojih spomenika recimo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 311
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
Ja!

Nikog nisam napala. Ni jedan zakon nisam prekršila. Svakom nevoljniku sam pomogla koliko god sam mogla. Uvek sam glasala za dobre momke. Svi su me pljuvali, nervirali, sekirali, izneverili. Na kraju su mi oštetili skoro svaku imovinu koju sam imala i niko ništa nije popravio.

jel znas kako kazu: koi uradi ono sto moze, uradio je sve

cinjenica je da ce ta borba za imovinsku naknadu biti teska. nazalost ja mislim da ce u malom broju slucajeva biti nesto od toga... ali ne radi se samo o materijalnim reparacijama. pokrenuce se i pitanje spomenika na primer, a tek onda ima da krenu rasprave...
Kojih spomenika recimo?

spomenik zrtvama
IP sačuvana
social share
Podrzavam Simijon kao kandidata na predsednickim izborima 20.1.2008.

i zato Tomislav N. preventivno objašnjava kako, časna reč, nikoga ne mrzi – zna, vragolan, da mu to nemrzilaštvo do sada nije bilo ni među prvih hiljadu prepoznatljivih karakternih osobina, ni njemu, a kamoli stranci mu, u čijem vrhu ima pregršt takvih vedeta za kakve bi Džeri Springer Šou platio suvim zlatom. - Teofil Pancic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


i love wolf

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3144
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia n73
a ko kome da se izvine to mi nije jasno ali sam ZA da se kuce i spomenici poprave  Smile
IP sačuvana
social share
nediraj vuka777 dok spava jer to rijetko radi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 311
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
a ko kome da se izvine to mi nije jasno ali sam ZA da se kuce i spomenici poprave  Smile

izvinjenja zrtvama ratova. nesto slicno kao sto je tadic uradio, ali izvinjenje drzavnika ima specificnu tezinu tek onda kada on zaista predstavlja drustvo koje se ne slaze sa ubijanjima, razaranima i slicnim stvarima.

sto se tice spomenika oni nisu nista manje bitni, oni nas zapravo podsecaju na zrtve i opominju za buducnost. takodje mnogima nisu nadjena tela, pa bi to na neki nacin bilo mesto gde bi se secali tih ljudi
IP sačuvana
social share
Podrzavam Simijon kao kandidata na predsednickim izborima 20.1.2008.

i zato Tomislav N. preventivno objašnjava kako, časna reč, nikoga ne mrzi – zna, vragolan, da mu to nemrzilaštvo do sada nije bilo ni među prvih hiljadu prepoznatljivih karakternih osobina, ni njemu, a kamoli stranci mu, u čijem vrhu ima pregršt takvih vedeta za kakve bi Džeri Springer Šou platio suvim zlatom. - Teofil Pancic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Portalisto postoje nekoliko načina kako se posledice rata mogu sanirati. Ako se dogovara izvinjavanje onda treba da se ustanovu za šta se izvinjava i da se izvine svi državnici ex Yu zajedno na jednom simboličnom mestu opšteg stradanja. Ako se dižu spomenici to moraju biti spomenici svim žrtvama. Ne sme se ni među mrtvima praviti diskriminacija. Najvažnije od svega treba napraviti tragični bilans ali ne dopisivanjem imena i falsifikatima pa da sutra bude sramota jer je sve umnogostručeno. A pre svega neophodno je da se postigne minimum sporazuma o miru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 311
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
Portalisto postoje nekoliko načina kako se posledice rata mogu sanirati. Ako se dogovara izvinjavanje onda treba da se ustanovu za šta se izvinjava i da se izvine svi državnici ex Yu zajedno na jednom simboličnom mestu opšteg stradanja. Ako se dižu spomenici to moraju biti spomenici svim žrtvama. Ne sme se ni među mrtvima praviti diskriminacija. Najvažnije od svega treba napraviti tragični bilans ali ne dopisivanjem imena i falsifikatima pa da sutra bude sramota jer je sve umnogostručeno. A pre svega neophodno je da se postigne minimum sporazuma o miru.

pa mislim da oko toga ne terba da bude mnogo rasprave. pa valda se izvinjavaju zrtvama? u svakom slucaju, jos jednom ponavljam, izvinjenje drzavnika ima specificnu tezinu tek kada postoji i drustveni konsenzus oko toga...

sto se tice spomenika obicno se na njima navodi i ko je bio dzelat a ne samo ko je bila zrtva. nije da se ovde ubijalo bas bez bilo kakvog motiva, glede nacionalne pripadnosti

a sto se tice dopisivanja zrtava slazem se nacelno sa tobom, ali me zanima na koja dopisivanja konkretno mislis? to je ipak ozbiljna stvar da se necije ime nadje na spomeniku, a covek je ziv.
IP sačuvana
social share
Podrzavam Simijon kao kandidata na predsednickim izborima 20.1.2008.

i zato Tomislav N. preventivno objašnjava kako, časna reč, nikoga ne mrzi – zna, vragolan, da mu to nemrzilaštvo do sada nije bilo ni među prvih hiljadu prepoznatljivih karakternih osobina, ni njemu, a kamoli stranci mu, u čijem vrhu ima pregršt takvih vedeta za kakve bi Džeri Springer Šou platio suvim zlatom. - Teofil Pancic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Portalisto postoje nekoliko načina kako se posledice rata mogu sanirati. Ako se dogovara izvinjavanje onda treba da se ustanovu za šta se izvinjava i da se izvine svi državnici ex Yu zajedno na jednom simboličnom mestu opšteg stradanja. Ako se dižu spomenici to moraju biti spomenici svim žrtvama. Ne sme se ni među mrtvima praviti diskriminacija. Najvažnije od svega treba napraviti tragični bilans ali ne dopisivanjem imena i falsifikatima pa da sutra bude sramota jer je sve umnogostručeno. A pre svega neophodno je da se postigne minimum sporazuma o miru.

pa mislim da oko toga ne terba da bude mnogo rasprave. pa valda se izvinjavaju zrtvama? u svakom slucaju, jos jednom ponavljam, izvinjenje drzavnika ima specificnu tezinu tek kada postoji i drustveni konsenzus oko toga...

sto se tice spomenika obicno se na njima navodi i ko je bio dzelat a ne samo ko je bila zrtva. nije da se ovde ubijalo bas bez bilo kakvog motiva, glede nacionalne pripadnosti

a sto se tice dopisivanja zrtava slazem se nacelno sa tobom, ali me zanima na koja dopisivanja konkretno mislis? to je ipak ozbiljna stvar da se necije ime nadje na spomeniku, a covek je ziv.
Definiši žrtvu. Da li je žrtva svako ko je patio ili je žrtva samo neko koga je pogodio metak. Postoji li opravdani geler ili su svi neopravdani. Čija je žrtva onaj ko je hteo da se preda jednoj strani, ili da prebegne, ali mu druga strana nije dozvolila. Ima tu mnogo pitanja na koja čak ni ja nemam baš sasvim jasan stav.

Svakako je žrtva dete koje je poginulo ali osim metaforički njemu se ne može izviniti. Međutim kako je rat bio građanski u mnogim mestima došlo je do odvajanja stanovništva pa su jedni pucali u druge, a drugi u prve, vršili odmazde i mučili zarobljenike.Tako da u istom mestu imaš žrtve sa svake strane. Znači svi su imali žrtve i svi su imali svoje dželate. Ako se dozvoli da se spomenici jednim i drugim žrtvama odvoje to je silovanje istine i za uvek ostaje izvor sukoba.

Falsifikovanje izveštaja o žrtvama rata je problem uvek. Ima slučajnih multipliciranja prijava, ima netačnih prijava kaad neko misli da je osoba nastradala, a ta osoba se odselila i krije se. Ima i upisivanja umrlih kao poginulih ili poginulih sa oružjem kao žrtava terora. Ima zločina koji nemaju svedoke i nikad neće biti razjašnjeni, a ima i ljudi koji su tako strasni da su spremni i da lažno svedoče.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:44:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.