Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:40:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rat protiv ISIS-a  (Pročitano 4281 puta)
21. Okt 2014, 14:31:35
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Nisam mogao vise a da ne postavim ovu temu ovde. Ceo taj haos oko Sirije i Iraka i ko tu koga sta i kako...
Uglavnom ima gomila ucesnika sto oficijalnih armija, sto raznih "milicija" i grupa.

Otvaram ovu temu i za pocetak stavljam video o neverovatnim kurdskim zenama ratnicima, mislim, da su to pravi borci za pravu stvar i herojski se opiru ovoj mahnitoj kugi od tzv "Islamic State of Iraq and Syria".

Kasnije cu pokusati da nabrojim sve moguce ucesnike, i nadjem odgovarajuce fotke, koliko je to moguce.
Ove zene i devojke pripadaju YPJ (kurdski : Yekîneyên Parastina Jinê, engl: Women's Protection Units) sto je u stvari zenska brigada u sastavu YPG (na kurdskom: Yekîneyên Parastina Gel) tj. armije Sirijskog Kurdistana. Inace sve kurdske organizacije koje se bore za svoju nezavisnu drzavu vec vise desetina godina, proglasene su za teroristicke. Sada su oni u stvari male mace za ove zalosno pomahnitale monstrume iz ISIS-a.
Konacno su Amerikanci pomogli jednu stvarno ugrozenu stranu - videcemo koliko ce to trajati. A Turci, ni prstom da maknu jer su njima Kurdi trn u oku.
Inace Kurada ima u Turskoj, Siriji, Iraku i Iranu, nisu imali svoju modernu drzavu (imali su svoje vladare i osnivace gradova u Kurdistanu, cak i srednjovekovne dinastije...),  a ima ih 30 milona  Smile Smile

Za razliku od njih neki drugi, dobre ulizice, olako dobiju priznanje nezavisnosti.

Naravno, mnogo je prljave igre ovde i nije mi namera da mi to ovde sada razmrsimo - tu je i sama istorija veoma kompleksna, vec samo da koliko-toliko osvetlimo situaciju sa vojne i tehnicke strane.

Pogledajte ovo, vredi, alal' im vera.  Smile
« Poslednja izmena: 21. Okt 2014, 14:41:23 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Koloko sam mogao do sada da razaberem postoji sledece:

Irak (abecenim redom):
- ? Al-Nusra Front (Jabhat al Nusra)
- Ashura Brigade
- FSA
- Hezbollah Brigada u Iraku
- Iracka vojska
- ISIL/ISIS/IS (Islamic State of Iraq & Levant/ Islamic State of Iraq & Syria)
- Kurdi :   - Peshmerga
              - PKK
              - YPG
- Moqtada al-Sadr's Shiite militia
- Sahwa
- Takfiri militants

Sirija (abecednim redom):
- Al-Nusra Front (Jabhat al Nusra)
- FSA
- ISIL/ISIS/IS (Islamic State of Iraq & Levant/ Islamic State of Iraq & Syria)
- Kurdi :   - Peshmerga
              - PKK
              - YPG
              - YPJ
- Sirijska vojska (SAA, SyrianArabArmy)
- Syrian rebels (Wolves of the Valley)

Ovo je verovatno nepotpun spisak, ko zna cega sve tu jos nema.  Smile



« Poslednja izmena: 21. Okt 2014, 22:42:25 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 38.0.2125.104
meni ovde nista nije jasno,ko je tu protiv koga i kakve su ovo sifre
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 32.0
meni ovde nista nije jasno,ko je tu protiv koga i kakve su ovo sifre
U suštini ISIS,Al Nusra front i FSA protiv svih... Smile

Citat
Moqtada al-Sadr's Shiite militia
Ova Sadrova milicija je Mahdi Armija,odnosno sada se zovu Brigade obećanog dana...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Evo ovde je sve lepo objašnjeno ko tu koga i zašto :

https://www.youtube.com/watch?v=WE7IRO-EhPk
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Stvar se zakomplikovala u Siriji tokom rata pobunjenika protiv rezima Bashar a el Asada. Tih pobunjenika i raznih grupa se nakotilo ko pleve, pa se cela stvar prelila u Iraq, i malo u Liban. Obzirom da nisu mogli srusiti Bashara, okrenuli su se bilo gde gde je bilo slabosti. Generalno postoje neke 4 celine : Sirijska vlast i saveznici, Opozicijska vlast i saveznici (tj. pobunjenici protiv Bashara), Kurdska samostalna administracija i saveznici, i ISIL (ISIS) i saveznici. Medjutim tu nista nije skroz stabilno, stalno se stvaraju nove grupe, mnoge sitnije grupe unutar vec oformljenih, dolazi i do prelazaka u druge grupe, ali ni ti prelasci nizu cvrsti. Grade se savezi ali se i raspadaju. U stvari je sve dosta haoticno i menja se u zavisnosti od situacije, no glavna karakteristika je obilje raznih milicija, grupa i brigada i shodno tome i haoticnost.

Koliki je to haos mozda cete sagledati ovde na spisku naoruzanih grupacija u Sirijskom gradjanskom ratu od 2011 pa do dnas:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_armed_groups_in_the_Syrian_Civil_War

ispod ovih spiskova skroz dole su i razni savezi koji postoje ili su postojali neko vreme - tu se jos bolje vide posebne male grupe i jedinice...  glava me je zabolela od tog ludila.

I na kraju tu je i mapa Sirije sa stanjem svega na terenu (ne pise u kom trenutku, ali mislim da je dovoljno aktuelna), koju cu ovde da postavim direkt.
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Syrian_civil_war_2.png
(912.38 KB, 2500x2066)
« Poslednja izmena: 22. Okt 2014, 02:56:51 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Da napomenem: lepo se vidi na mapi da je ISIL (ISIS, IS) dosta potisnuo Kurde i razdvojio ih nekako na dva dela. Ka juznom delu nisu bas mnogo napredovali - uglavnom su na podrucju Raqqa-Deir ez Zor (zalosno mi je kad ovo vidim, jer sam u tom podrucju proveo nekih 7 dana na putu za Irak daleke 1979 - interesantan predeo, ali sa suhom klimom tako da se velike vrucine daju izdrzati; pun arheologije...).  Logicno je da su se odatle strmoglavili ka Bagdadu, jer je taj deo od granice Sirije preko Ana-e, Haditha-e i Hit-a sve do Ramadi-a gotovo prazan sem tih malih gradova (neki cak lice na veca sela; doduse mozda se izgradilo nesto od 1979 Smile ).
Hocu da kazem da to i nije neka velika stvar osvojiti ih, pogotovo kad se Iracka vojska pokazala tako nesposobnom, bar za sada.

Videcemo kako ce se stvari razvijati - mnogo su se rasirili i moguce je da ce ih to i oslabiti. Tu prokletu zgadiju treba potamaniti bez milosti, efikasno i bez velike pompe, onako zgnjeciti i zatrti da se vise nikad ne ponovi. A i taj njihov radikalni islam, do k...a vise, pomahnitali idioti sa svojim bes,islenim srednjovekovnim zakonima i zatucanom religijom. Pobiti gamad za sva vremena - bes. mi sve ja bi da sam na mestu zapada, napravio svetsku koaliciu i invaziju ali sa totalnim osvajanjem, uzimanjem zemlje i podelom medju osvajacima, pa nek onda sviraju strini! Smile  Ovako ce ta ideja Islama koji je "kedini prava vera" konstantno praviti haos po planeti. A, jos bolje je poceti trositi druge vrste energije, a njihovu naftu odjebati, tako da se malo useru i Saudija i Emirati , jer oni su mislim, ispod zita pomagaci i investirtori te ideje. Uzurpirali su Alaha i suvise, bas suvise cesto  za svasta zazivaju njegovo ime, a zna se i receno je da to nije dobro. Nemaju oni veze sa Bogom nikakve!

Najgore je sto po hiljaditi put najvise stradaju civili, deca, zene, starci, nemocni. Treba smiriti te nasilnike jer su uvreda svemu dobrom sto u ljudima postoji - u pakao s njima!

Ovim ne mislim da i na drugoj strani nema krivaca, hladnih, prikrivenih, gadnih, koji stvaraju ratove da bi prodali oruzje - pa odakle ISIS-u oruzje? Da ga nisu sami napravili mozda? Strasna govnarija, strasna! Ne znam, da mogu, ja bih sve strane poapsio i bacio u neki smrad do guse.  Smile

Dosta, samo se nerviram, a vama oduzimam vreme.  Smile  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
meni ovde nista nije jasno,ko je tu protiv koga i kakve su ovo sifre

Tebi nije jasno...pa sve sluzbe sveta rade na tome...a ni njima nije jasno... Smile Smile Smile


Papalu...ta prica je fejk...nema nikakvog isisa...
« Poslednja izmena: 22. Okt 2014, 03:33:18 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Pa ko onda masakrira one ljude tamo?  Ko god da je i koji god da su treba ih utuci. Smile
Dobro, objasni mi u kom smislu je fejk  Smile

U medjuvremenu evo nesto fotki jedne od grupacija koja je na strani Bashara el Asada, to je
LAFA (Liwa Abu al-Fadl al-Abbas) st znaci  Brigada Abu al-Fadl al-Abbas-a,takodje poznata
kao al-Abbas brigade, koja broji nesto vise od 10000 pripadnika.

To je Shiitska grupa, vise odbrambena nego napadacka, nastala kao reakcij na skrnavljenje njihovih svetista i hramova od strane pobunjenika protiv rezima, tokom gradjanskog rata. Takodje, doslo je do rascepa zbog finansija u vrhu ove grupe - mnogi clanovi grupe koji nisu Sirijci su se odvojili u posebnu brigadu. Zbog napredovanja ISIS-a u Iraku, grupa je bila primorana da se vrati u Irrak, radi odbrane vlasti u Bagdadu, koju vode shiiti.  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Liwa_Abu_al-Fadhal_al-Abbas_SSI.svg.png
(24.33 KB, 464x421)
untitled33.png
(108.72 KB, 281x197)
untitled37.png
(164.6 KB, 250x314)
untitled44.png
(95.18 KB, 224x298)
Abu ‘Ajeeb (left), Abu Hajar (right).png
(137.65 KB, 300x225)
untitled45.png
(145.99 KB, 300x225)
untitled52.png
(128.16 KB, 300x200)
untitled53.png
(545.14 KB, 600x678)
untitled57.png
(135.67 KB, 300x225)
untitled60.png
(241.44 KB, 300x534)
untitled62.png
(153.14 KB, 300x348)
untitled63.png
(236.97 KB, 300x400)
untitled65.png
(157.32 KB, 300x225)
untitled67.png
(167.82 KB, 300x360)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Još jedna šiitska grupa je zanimljiva,a saveznik je Brigada obećanog dana,odnosno bili su nekad zajedno u Mahdi armiji,zovu se Asaib Ahl Al Hak ili "liga pravovernih",a Ameri tvrde da ime je vodja Kasim Sulejmani koji ima nadimak "komandant senka" komandos Iranske Revolucionarne Garde.Grupa je odgovorna za više od 6000 napada otkad su nastali,a ima ih manje od 10000



Grb



Kasim Sulejmani

IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:40:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.445 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.