Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:04:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ''Ranjeni orao'' (2008)  (Pročitano 27604 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3881
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Brate samo si izneo misljene nista vise. Smile
Al ubise me sa ovim reprizama...            Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 242
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson P990
Iskren da budem, pratio sam seriju i uopste nije losa  Smile
Mozda je RTS malo preterao sto je odmah pustio reprizu i to u udarnim terminima, ali dobro... Sta je tu je...
Mozda je sve moglo sa tehnicke strane malo bolje da se odradi... npr skoro svaki eksterijer je ista zgrada (bez obzira na radnju i likove u sceni) i onaj hotel u Trebinju. Razumem da je trebala da se docara 30. i neka godina, ali sam siguran da po Srbiji postoje gradjevine iz tog perioda. Neke scene su po meni potpuno nepotrebne i razvucene. A i Sotra ne bi bio Sotra ako ne bi imao po neku gresku u snimanju  Smile
Sporedni likovi su mi totalno neuverljivi i neprirodni...

Ali kao sto rekoh, u principu jako dobra serija sa zanimljivom tematikom  Smile
IP sačuvana
social share
-Kyle: Wow! That's a lot of seamen, Cartman.
-Cartman: Yeah, I bought all that I could at this bank, and then I got the rest from this guy Ralph in an alley.
-Stan: That's cool.
-Cartman: Yeah, and the sweet thing is, the stupid asshole didn't even charge me money for it. He just made me close my eyes and suck on a hose.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 282
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma, kakvi najbolji glumci? Blago meni ako su Sloboda i Cetko nasi najbolji glumci.
IP sačuvana
social share
"Eto, 10 godina se tuzim sa drzavom da mi plati put preko njive, a sada kada vidim da se ne zna ni koj pije ni koj placa, uzecu stvar u svoje ruke, izvadicu stetu makar crko."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Ranjeni orao


Žanr: melodrama
Trajanje: 120 min.

Glavne uloge:   
Sloboda Mićalović, Ivan Bosiljčić, Nenad Jezdić, Marinko Madžgalj, Danijela Štajnfeld, Nela Mihailović, Dragan Nikolić, Nataša Ninković, Vojin Ćetković, Jasmina Avramović, Danica Maksimović

Scenario:   
Mirjana Jakovljević - Mir Jam (knjiga), Zdravko Šotra

Režija:   
Zdravko Šotra



SINOPSIS

Glavni lik je mlada pravnica Anđelka Bojanić, koju tumači Sloboda Mićalović. Ona se udaje za kolegu Tomu Đurovića, kog igra Vojin Ćetković. Na početku se sve čini bajno, ali samo se čini, jer Anđelka krije svoju prvu veliku ljubav, razmaženog i lažljivog bogataškog sina Gojka, kog tumači Nenad Jezdić.

O FILMU

"Ranjeni orao", sentimentalna melodrama Zdravka Šotre prema romanu Mirjane Jakovljević - Mir-Jam, nastala je po istoimenoj seriji. Film je napravljen od scena iz serije i od snimljenih delova koji nisu ušli u seriju, ali su zato montirani u film. Radnja filma, to jest suština cele priče, ostaje ista. Pevač Željko Joksimović napisao je jednu baladu specijalno za film.

O REŽISERU

Zdravko Šotra (reditelj i scenarista)
Svoju dugu i uspešnu karijeru započeo je 1961. Proslavio se velikim brojem TV serija, filmova i autorskih ostvarenja. Domaća publika ga posebno pamti po danas legendarnim serijama "Obraz uz obraz", "Glumac je glumac", "Više od igre" i "Priče iz majstorske radionice" s čuvenim Zoranom Radmilovićem u glavnoj ulozi. Godine 1979. režira svoj prvi igrani film - "Osvajanje slobode".

Šotra slovi za jednog od najplodnijih televizijskih reditelja u bogatoj istoriji TV režije na RTB. Svoju rediteljsku kreativnost dokazao je i opusom koji čine desetine igranih filmskih dela u kojima je pokazao svoje rediteljsko umeće. Slede filmovi "Držanje za vazduh", "Igmanski marš", "Braća po materi", "Šesta brzina", "Kosovski boj", "Dnevnik uvreda", "Lajanje na zvezde". Režirao je film "Zona Zamfirova", koji je sa 1.200.000 gledalaca najgledaniji domaći film svih vremena. Godine 2003. Zdravko Šotra režira film "Pljačka Trećeg rajha", a zatim "Ivkovu slavu".

Oficijelni sajt
Ranjeni orao (2008)

Premijera: 24. april 2009. godine, velika dvorana Centra "Sava" u 20.30 časova

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:04:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.