Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:38:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Raketna fregata Kotor  (Pročitano 27289 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung sgh-550i
Citat
delimichno si u pravu . jedna fregata (mislim da je 33) je vec isechena ,a sa druge je skinuto naoruzanje i prodato (valjda u libiju)
Seče se raketna fregata 32 (klasa Koni), raketna fregata 33 i 34 ostaju. Raketno naoružanje na njima je svakako zastarelo i nepotrebno je.   Veći je rizk za sopstvenu posadu nego za protivnički brod. 

ne izlupavaj se  Smile . inache na slikama koje si poslao se vide samo koni fregate (ss-2-b naopako ) ... poshalji slike kad pochnu da seku kotor ,jeste da je muchno gledati ali ipak ...  Smile
Zar nisu i na Koni fregatama SS-N-2C??
Znam da su na Kotor sigurno, mislio sam da su i na 31 i 32 takodje...
IP sačuvana
social share
Sivi soko, sivi soko, sivi soko, ću-ću-ću. Sivi soko, soko sivi, sivi soko, šubi-dubi-du!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Mi smo ih učili kao P-15, P-20, P-21...

Uglavnom P-15 su nosile Ose, P-20 su nosile RF-31 i 32, P-21 (22) su nosile RF 33 i 34...
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Rf-32 je , na žalost, završio karijeru...


RF-33 i 34 su otišli za Bar, za njima će i RF-31, najverovatnije u pratnji remorkera... tivatski Arsenal je prodat, to ste već čuli.

Za sličicu zahvalite marineru sa ABG foruma.
« Poslednja izmena: 17. Jan 2008, 22:52:51 od rade012 »
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Jel ista ostalo od mornarice? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Stavljeno je nešto brodova na prodaju (remorkeri, barkase, DJČ), topovnjače i RF su ostali - čine odred patrolnih brodova RM VCG... uz izvesne modifikacije na fregatama. Izgubiće atribut "raketna", pramčani top se menja topom od 57 mm, OSA se vadi i na njeno mesto dolazi helipad, protivbrodske rakete se demontiraju... Topovnjače će postati samo topovnjače... lepota Smile
Patrolce su još ranije dali MUP-u, a oni koje  MUP nije hteo prodati su privatnicima koji ih preuredjuju u turističke brodove.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
To mu dodje (uz helikoptere)kao neki Coast Guard mozda? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
To mu dodje (uz helikoptere)kao neki Coast Guard mozda? Smile
Nažalost tako nekako. Čak je planovima odmah nakon referenduma bilo planirano da se ukine RM a da se uvede Obalska Straža. Strašne stvari. I meni je teško sve to da gledam, a ne mogu da zamislim kako je tek Radetu. Ministar odbrane je polupismen čovjek sa diplomom magistra, koji se razumije u vojsku koliko li neko sa "Priroda ~ Ljubimci ~ Lepota ~ Zdravlje" dijela foruma. Dakle samo još jedan poslušnik male grupice ljudi koji imaju svoju privatnu državu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


nisam ljubitelj moderatora....grrrr

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson z1010
ja lepo pricam da vojska treba da preuzme kormilo... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma nema vojska potrebu da preuzima kormilo ako ima drzavu i drzavnike koji znaju da je vojska sastavni deo drzave. Vojska preuzima drzavni udar da spasi drzavu, ali ovde, cini se, da drzave nema vec je ona postala maltene privatna svojina grupe ljudi. Mnogo je takvih drzava i drzavica po svetu. Nije to nista novo. Dovoljno je da u jednom trenutku se ne zna sta je vazno i ode mas' u propas', sto kaze narod. Kad vojska nije napravila drzavni udar (rasprdila sve one politicare, pobacala u vodu do kolena, zavela red, samo radi zastite jedinstvene teritorije, ali uz istovremenu primenu slobode poslovanja, privatizacije i politcke demokratije tj. visepartijskog sistema - ali to JNA koja je bila partijski indoktrinirana, sto je i normalno jer je izrasla iz NOV-a, itd, da ne gnjavim sad tu) pred raspad Juge onda ga sada ni jedna nece napraviti.
Sada nema druge nego da neko pametan iz vojske odrzi sta moze, bude u dobrim odnosima sa tim mamlazima, jer imaju lovu. Treba sada lukav vojnik, u stvari vojnik-drzavnik, pa da ugleda sansu. Ne vladaju ti mafijasi, vec njihova lova ili lova iza njih.
Po meni u takvoj situaciji onaj ko je vojnik u datom pogodnom trenutku zaskace marionetu, uzima njenu lovu i resurse, tj zauzima njeno mesto. Pri tome mora dobro da proceni da ga gazda koji je na zapadu ne odluci da pukne po glavi vec da saradjuje s njim. Tada moze da razvija drzavu i vojsku kako zna i ume, a ako je patriota ucinice dobro za narod i drzavu. Ako ne, pljacka ce kao i do sada. Nevolja je sto i gazda tamo negde u stvari zeli da pljacka, tako da je polozaj bilo koga na vlasti u nasim zemljama nezavidan. U stvari te gazde spolja ulazu lovu i hoce da im se vrati, sjebu malo domacu privredu, ali ona nadje sebi mesta posle. Nevolja je sto domace vlasti pljackaju vise nego gazde, tj. ne ulazu a hoce da zarade - kradu. I jebe se njih za neku vojsku i drzavu.
Mozda je Dead_Eye u pravu, al ja bih prvo eliminisao mafiju. Ono: tap pojela noc.
Uh, jeb... odlepih i ja. Skroz sam otisu u off.

Jesu li ono jarboli "Jadrana" na fotki. Smile
« Poslednja izmena: 18. Jan 2008, 12:43:15 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


nisam ljubitelj moderatora....grrrr

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson z1010
na to sam i ja mislio..uletis mafiozama sa M84AB1 na gajbu i ima da se cesaju di ih ne svrbi... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:38:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.