Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 07:42:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Raj na - zemlji !!!  (Pročitano 13374 puta)
24. Avg 2007, 17:54:59
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
VANKUVER NAJUDOBNIJI GRAD ZA ŽIVOT NA ZEMLjI

Kanadski Vankuver je, prema upravo objavljenom istaživanju londonskog časopisa „Ekonomist”, najudobniji grad za život na Zemlji, ispred Melburna i Beča koji je na trećoj poziciji.

Među prvih deset najudobnijih mesta za život na našoj planeti visoko su rangirani i drugi veliki australijski gradovi. Pert je na „Ekonomistovoj” listi četvrti, Adelaida šesta, a Sidnej sedmi.

Toronto je takođe visoko plasiran i zauzima peto mesto, dok su na začelju među prvih deset gradova evropski centri Kopenhagen, Ženeva i Cirih.

Zanimljivo je da se Vankuver već petu godinu zaredom nalazi na samom vrstu liste svetskih gradova u kojima je, na osnovu ankete poznatog britanskog nedeljnika za poslovni svet, najudobnije živeti.

Veliki svetski megalopolisi poput Njujorka, Tokija, Londona, Pariza i Hongkonga, nisu ušli u prvih deset gradova zbog rasta kriminala kome su poslednjih godina sve više izloženi, ali i stalne opasnosti od napada različitih terorističkih grupa, navode analitičari „Ekonomista”.

Uprkos tim opasnostima eksperti smatraju da navedeni centri i dalje pružaju mnogobrojne prednosti svojim žiteljima, pre svega u kulturi, obrazovanju i zdravstvenoj zaštiti.


Tanjug-Ekos
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
mob
Nokia 
a ovo ima veze sapolitikom zato sto.... Smile

da prodiskutujemo gde cemo ici na odmor kada udjemo u EU?

ako je tako, onda nije bas za ovaj forum. Smile
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kao što se iz informacije može zaključiti, kriterijumi za izbor najpogodnijeg mesta za život, utiču prevashodno geo-politički i ekonomski pokazatelji, kao i bezbednost za život, poslovanje ...

Mislio sam da, eventualno, prodiskutujemo o tome čemu mi dajemo prednost !?!

No, ako smatrate da temi nije ovde mesto, neka je moderatori maknu negde, ni sam ne znam baš gde, jer je ponajmanje reč o letovanju !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 838
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung ZV - 10
Мени је мој Рају у Србији!Често(сваке године) идем у Македонију и знам према томе да је и тек како Србија развијена земља!
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
mob
Nokia 
Мени је мој Рају у Србији!Често(сваке године) идем у Македонију и знам према томе да је и тек како Србија развијена земља!
e, jbg, aj da se takmicimo sa albanijom...vise se ni sa bugarima ne takmicimo jer smo i tu ispusili...

a da uporedimo hrvatsku i srbiju? ili sloveniju? ili francusku? ili Australiju? Smile

po meni je Australija raj na zemlji.
kum je u USA i tvrdi da bi meni tamo u Atlanti, a Rodbina je u Australiji...
za 2 nedelje dolaze i prijatelji odande na mesec dana i sa puta u Evropi.
ubedili su me da je Australija zemlja snova i u to ne sumnjam ni najmanje.
kada bih birao gde cu da zivim u evropi, prvo bih izabrao nemacku, pa francusku, pa holandiju..u UK nikada ne bih ziveo...radije bih ostao u srbiji...

inace, jos razmisljam da li cu da odem u USA da radm, ili u Australiju da zivim...

po meni, na svetu favoriti su:
Australoija,
kanada
Nemacka
USA
Francuska
Juznoafricka republika
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 838
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung ZV - 10
Мени је мој Рају у Србији!Често(сваке године) идем у Македонију и знам према томе да је и тек како Србија развијена земља!
e, jbg, aj da se takmicimo sa albanijom...vise se ni sa bugarima ne takmicimo jer smo i tu ispusili...

a da uporedimo hrvatsku i srbiju? ili sloveniju? ili francusku? ili Australiju? Smile

po meni je Australija raj na zemlji.
kum je u USA i tvrdi da bi meni tamo u Atlanti, a Rodbina je u Australiji...
za 2 nedelje dolaze i prijatelji odande na mesec dana i sa puta u Evropi.
ubedili su me da je Australija zemlja snova i u to ne sumnjam ni najmanje.
kada bih birao gde cu da zivim u evropi, prvo bih izabrao nemacku, pa francusku, pa holandiju..u UK nikada ne bih ziveo...radije bih ostao u srbiji...

inace, jos razmisljam da li cu da odem u USA da radm, ili u Australiju da zivim...

po meni, na svetu favoriti su:
Australoija,
kanada
Nemacka
USA
Francuska
Juznoafricka republika

ОК,укуси су различити.
Ја,наприме,Хитлерске земље не могу да смислим(Немачка,Швајцарска,Аустрија).Исто тако имам неку негативност према Француској.О САД-у и да не причам.
Аустралија,ЈАрепублика - немам мишљење.

Најбоље ми је са својим људима,где причају мој језик.Једноставно,овде сам навикао да живим,и то је то.
Чуо сам да у Немачкој излазе само суботом(евентуално недеља или петак,али и то је под знаком питања) и то најкасније до 11:30!А ми сваки да до зоре!

А што се тиче језика,ја само српски говорим течно.Не знам ни енглески.И психичко малтретирање и нервирање ми је кад нон-стоп слушам други језик.Једва сам ове године издржао у МК:
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 5610

inace, jos razmisljam da li cu da odem u USA da radm, ili u Australiju da zivim...


Само чекају да се одлучиш, и одмах ти дају држављанство, карту за пут и обезбеђен стан и храну.  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Dattebayo!!!!!!!! Ko razume shvatice!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1273
Zastava Denmark
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
.

inace, jos razmisljam da li cu da odem u USA da radm, ili u Australiju da zivim...

po meni, na svetu favoriti su:
Australoija,
kanada
Nemacka
USA
Francuska
Juznoafricka republika

Sto se tice USA ako mozes idi, ja sam bio u Rusiji, USA, Svedskoj, i najvise mi se svidelo u Amerikiji! Kad rintas, tamo, bar znas za sta rintas! Videces mnogo naopakih stvari, da ne kazem losih, ali videces jos vise pozitivnih! Spoljnja politika im je sranje, ali je unutrasnje uredjenje neverovatno dobro! Bitna stvar je, da se ne zajebes kao mnogi, da prodjes sto rigorozniji test jezika, jer ce za to najvise da te jebavaju, zive mnogo brzo, i nece da te cekaju da ti kontas kontekst! Daleko od toga da je raj na zemlji ili utopija, ali ljudi tamo znaju za sta rmbace!
PS. Budi spreman da "radis ko crnac"!

Svedska je OK, ali su ljudi malo morbidni!

A o Rusiji sam imao mnooogo visoko misljenje pre nego sto sam otisao tamo! Rusija je brate privatno vlasnistvo Putina, tamo ne idi ni slucajno, izuzev ako si krimos! U Rusiji za postenog coveka mesta nema! Mnogo sam se razocarao i u to sto ljudi, racunajuci odnos primanja i cena, dazbina, ostalih troskova, zive i gore od nas, u proseku! Moskva je zvanicno najskuplji grad na svetu!

Хорде емисара походе Панчево, рекламирајући своје државе. Сви би хтели да Марко буде њихов.  Smile Smile Smile

Mislis da je tesko dobiti vizu za bilo koju zemlju? Grdno se varas! Postoji par nacina kako da dodjes do vize relativno brzo, recimo mesec dana! 1. Indeks; 2. Diploma fakulteta, 3. honorarni rad za neku kompaniju preko neta u trajanju od godinu dana, i na njihov poziv viza stize za mesec dana, 4. Poznanstvo coveka koji je tamo, samo da taj izmisli da si mu neki brat; 5. Agencije, ali proverene velike agencije, koje imaju strogu proveru znanja jezika i ugovorom nedvosmisleno garantuju posao ...

Fora je mnogo, samo je pitanje volja!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2595
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Po meni je Francuska dosta dobra zemlja za "dosljake". Pariz je pun Marokanaca, Alziraca, Obaloslonovcane Smile itd

Ozbiljno, Francuska liberalnost i drustveno urednjenje pruza maximalnu podrsku siromasnima, recimo primer koji sam zapazila: kada "dosljaci" iz recimo Alzira, iznajme stan, uopste ne postuju ugovor i placaju stanarinu kad stignu, jer je drzava na njihovoj strani...ima jos mnogo primera.

Sto se tice Amerike, americki jug (Alabama, Florida, Texas, Novi Mexico...Amerika u pravom smislu te reci) je cist kapitalizam u "najsurovijem" obliku (tako da Kombi i kompanija-drz'te se dalje Smile ), radi se od jutra do sutra, ne postoji radno vreme (ali barem se i zaradi), dok severnije drzave vise podsecaju na Evropu i dosta su opustenije za zivot.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Мени је мој Рају у Србији!Често(сваке године) идем у Македонију и знам према томе да је и тек како Србија развијена земља!

Lepo što ideš u Makedoniju koja je svih ovih godina zajedno sa Crnom Gorom bila najnerazvijenija republika ex Jugoslavije. Probaj malo da posetiš Mađarsku, da vidiš kako je nekadašnja komunistička pustara prerasla u visoko razvijenu i dobro organizovanu državu. To treba da nam bude reper za poređenje i za ugledanje, a ne Makedonija.
« Poslednja izmena: 24. Avg 2007, 22:45:13 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 07:42:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.