2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ragbi-7 Svetsko Prvenstvo 9.9.2011- 23.10 2011  (Pročitano 7325 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 468
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.07.0






Subota 15.10.2011

10:00 Rugby World Cup: ½ Finale DIREKTNO






Nedelja 16.10.2011

10:00 Rugby World Cup: ½ Finale DIREKTNO


Последњи сусрети ривала у 1/2 СП:



« Poslednja izmena: 14. Okt 2011, 18:35:03 od rezist »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Nokia 
Pogledao sam celu ragbi utakmicu prvi put u zivotu pre neki dan, Francuska-Engleska su igrali. I nije lose, moze da se gleda  Smile Zanimljivije je od americkog fudbala jedno 6 puta.

Samo mi nije jasno nesto. Bas sam pre neki dan video negde da u ragbiju13 i nismo toliko losi, da smo valjda 6 na nekih listi u od Evropskih zemalja. Jel postoji i svetsko prvenstvo odvojeno za ragbi 13? Sta je popularnije u svetu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Samsung 
Pogledao sam celu ragbi utakmicu prvi put u zivotu pre neki dan, Francuska-Engleska su igrali. I nije lose, moze da se gleda  Smile Zanimljivije je od americkog fudbala jedno 6 puta.

Samo mi nije jasno nesto. Bas sam pre neki dan video negde da u ragbiju13 i nismo toliko losi, da smo valjda 6 na nekih listi u od Evropskih zemalja. Jel postoji i svetsko prvenstvo odvojeno za ragbi 13? Sta je popularnije u svetu?

Nisam narociti poznavalac, ali koliko znam ragbi 15 je dosta zastupljeniji i prvenstva su kvalitetnija. Trinaestica je u Australiji popularnija i to je manje vise to. Australijanci su osvojili skoro sva SP. Sto se nas tice, iz ne znam kojih razloga, trinaestica se bolje primila, od ove uobicajenije varijante ragbija. Kazu da je dosta brza i obicnom, neupucenom gledaocu, na prvi pogled zanimljivija. Ja nisam imao prilike gledati, pa nemam ni misljenje. A bilo sta porediti sa americkim fudbalom je nepotrebno i suvisno. To je smece, a ne sport.

Inace sam mislio da cu pogledati nekoliko utakmica na ovom SP, ali neredovni prenosi na Sport-Klubu, pritom jos rano izjutra, zbog vremenske razlike, su ucinili svoje. Jedine utakmice ragbija koje sam pogledao (dve il' tri, ne cele doduse) su bile na ovogodisnjem Kupu 6 nacija i poceo sam pomalo kapirati pravila, ali od zavrsetka tog takmicenja, nije ga vise bilo na TV-u, do ovog SP, pa i ono sto sam naucio zaboravih. Smile
« Poslednja izmena: 14. Okt 2011, 19:16:16 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 468
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.07.0
Ragbi 13 ima znatno manju konkurenciju u Evropi i Svetu, manje drzava igra. R13 je nastao odvajanjem od R15 krajem 19. veka i to na liniji radnici-aristokratija. Radnici sa sev. Engleske su osnovali R13. U tome je i razlog slabije ekspanzije tog koda ragbija sirom sveta.
Sto ce reci da je R15 popularniji. SP u ragbiju 15 je posle SP u fudbalu najgledanije SP.
Postoji SP u ragbiju 13. Australija jeste bila dominatna ali sada je tu Novi Zeland plus se ubaci Engleska.
Ragbi se u Srbiji nije primio, nema veze koji kod, zbog toga sto u komunisticko vreme neolimpijiski sportovi nisu bili na ceni, osim saha. Zato nigde u bivsem istocnom bloku nema jakih ragbi selekcija za razliku od olimpjiskih sportova(tek sada Rusi uz ogromno ulaganje izlaze na povrsinu a tu je i  njihov veliki rival Gruzija). Plus je ragbi savez izmesten iz Beograda u Splt za vreme SFRJ. Sto jasno govori o znacaju ragbija za komunisticke rukovodioce.
Drugi problem za slab razvoj je katastrofalni rad u ragbi savezu. Zato je i dosllo do podele 2001 na R15 i R13. R13 agresivnije nastupa i trude se da budu sto bolje organizovani.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 468
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.07.0
Nedelja 23.10.2011


10:00 Rugby World Cup: FINALE DIREKTNO

Могло би се рећи митска уткамица. Нови Зеланд је своју једину титулу до сада освојио пре 24 године на Новом Зеланду победивши у финалу Француску.


У међувремену су Французи редовно добијали Нови Зеланд иако су они увек сматрани за фаворита не само у том мечу већ и за титулу.


Неки статистички подаци:
-Прва међунаронда уткамица која је одиграла француска рагби репрезентација била је против Новог Зеланда 1. јануара 1906. и победио је Нови Зеланд(France 8–38 New Zealand). Од тада су одиграли 50 уткамица од тога 37 победио Нови Зеланд, 12 Француска а 1 једна је била нерешена.
Последњи меч је добио Нови Зеланд у групној фази СП(17 – 37). А, последња победа Француске 13. јуна 2009.





Биће то епска борба као и увек када се састану ова два тима. Па ко воли спорт нека погледа.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.