Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:19:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rado ide Srbin u vojnike ...  (Pročitano 12068 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Samsung S7
@Jole mi zvuci kao neki ..........desetar  Smile Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 64
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Neko vreme sam bio odsutan, pa cu sad iskoristiti priliku i odgovoriti na prozivke:

ZA TUBBU
Ako ti mislis da si car sto si se izvlacio i zloupotrebljavao civ.vojsku to nek ti je na cast!
Zao mi je sto je sve u ovom drustvu srozano, a narocito moral. Nemam nista protiv civ.vojske, ali imam protiv zloupotrebljavanja iste, i to ne samo civilne vec i regularne. Te obaveze koje si ti iskrivinario je ipak neko obavio i voleo bi da vidim sta bi ti taj rekao sad.
Nikad nisam podnosio mangupe i neradnike koji gledaju samo svoju bulju i kako ce da izvuku istu!

Razmisli malo ovako, zamisli da si okruzen ljudima koji zele svaku svoju obavezu da prebace na drugog, a usput pricaju kako oni samo koriste prednosti sistema koji je los, kako treba ici odavde, jer ovde nema buducnosti... kako bi ti bilo?

Nije poenta ici u vojsku s oruzjem i  biti Rambo, vec gde god odes treba max da se angazujes, a ne da izbegavas svoje zadatke i kukas na los komandni kadar, uslove u zemlji i svetu, losu hranu, smestaj... Pa nisi ti sam tamo, kako je tebi tako je i ostalima.
Ja sam znaci komunista i paljevina sto sam svoj vojni rok shvatio kao ozbiljnu stvar??? Daleko od tog da sam Rambo i da sad svi vojnici sluze vojsku s puskom i da su casni, a civilni s metlom i da su pickice. Daleko od toga da je vojska velika skola, ali pokusavam da kazem jedno da zadatke ne treba izbegavati vec resavati. Niko se nece za nas izboriti, ako mi ti sami ne uradimo!



Jedino sta hocu da kazem je da da mi je muka od neradnika, kvaziintelektualaca, salonske aristokratije, "demokratskih filozofa"... sto se kriju iza laznih fraza i deviznih knjizica, koji stalno nesto drobe o tome kako treba da nam bude bolje, a ni kurcem ne mrdaju! Ciji je san strani pasos, i lep zivot tamo negde preko, jer ovde nema buducnosti.
Pa pitam ja njih: "Sta cete ovde na forumu? Ajd trk pred ambasade u redove za vize".
Inostranstvo place sto nema takvih kadrova!

I da, nisam rekao da su civ.vojnici manje ljudi od onih koji su bili u vojsci!

Sluzenje vojnog roka (kako u civilstvu, tako i pod oruzjem) treba poostriti, tacno definisati zbog zloupotreba...
Mozda ne bi bilo lose da se od civ.vojnika oformi nekakva, kao berza rada, da ih vojska iznajmljuje za radove i dobija za njih kintu od koje bi se finansirao obican vojnik. Tada civ.vojnici ne bi mlatili praznu slamu, nego bi radili i ne bi ih bilo previse po raznim organizacijama... Isto tako neke od jedinica u vojsci mogu da se komercijalizuju (npr. grade puteve i sl.)... Naravno i trosenje sredstava treba strogo kontrolisati (jedan mali Dinkic da pazi na sve Smile)
    Kakva su vasa razmisljanja o ovome?
IP sačuvana
social share
O DA.. tako malo hrabrosti treba .. a neki ni toliko nemaju..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Samsung S7
Citat
Mozda ne bi bilo lose da se od civ.vojnika oformi nekakva, kao berza rada, da ih vojska iznajmljuje za radove i dobija za njih kintu od koje bi se finansirao obican vojnik. Tada civ.vojnici ne bi mlatili praznu slamu, nego bi radili i ne bi ih bilo previse po raznim organizacijama... Isto tako neke od jedinica u vojsci mogu da se komercijalizuju (npr. grade puteve i sl.)...

 Smile Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 232
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Herros,odgovor za tebe,nisam bio desetar
u askari i nisam se uvlacio oficirima vec sam
sa ortacima gledao da nam vreme koje
moramo da provedemo tamo prode u zezanju
i nekim smesnim stvarima koje cemo prepricavati
Znas i sam kad zavrsis recimo srednju skolu
koliko zanimljivih stvari prepricavas kasnije.
Tako je i sa vojskom,napravis od toga jedno
kako da kazem prinudno zezanje.Tu si i sta sad!
Zezas se i cekas da prode vreme ali ne das nikome da
pokaze prstom u tvom pravcu i kaze da si los primer
ili da si alkos jer si PICKA i ne mozes da izdrzis jer
pucas u glavi.Zamisli kakva sam ja sve sranja prosao
99. kad su nas rokali?Nisam se nijednom uplasio ili
nasekirao da ce mi se nesto desiti.Mozda sam ja malo
vise ravnodusan ali ako opet bude rata ja idem.
IP sačuvana
social share
Srbija do Tokija preko Milvokija!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 da vam kazem ja jednu stvar o vojsci
: '99 poslednjeg dana rata sam video shta
je nasha vojska. kad su objavili da smo
pukli i da se vojska povlachi sa kosova ,
a narod ko blesav se raduje . i josh
kafana puna rezervista (pvo) i neki
oficiri sa njima, piju i deru se .
posle kad sam otishao u vojsku
video sam i sam. ako je i bio tamo
neko zainteresovan da bude dobar
podoficir ili oficir ,posle 6 meseci ili
je postao pijandura ili ga boli kurac i
za vojsku i za sve. a na moju srecu/nesrecu
za vreme vojnog roka bio sam u 3 jedinice i
sa josh 3 ishao na strazu tako da ne govorim
napamet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 19
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6600
"Razmisli malo ovako, zamisli da si okruzen ljudima koji zele svaku svoju obavezu da prebace na drugog, a usput pricaju kako oni samo koriste prednosti sistema koji je los, kako treba ici odavde, jer ovde nema buducnosti... kako bi ti bilo?"

Zivim u takvoj zemlji sa takvim ljudima vec 20 godina.



"Ja sam znaci komunista i paljevina sto sam svoj vojni rok shvatio kao ozbiljnu stvar??? "

To je 80% tako, a da li si ti ili nisi, ne znam. Ti znas. I ne moras da budes komunista da bi bio zatrovan njihovim vrednostima svega.




"Pa pitam ja njih: "Sta cete ovde na forumu? Ajd trk pred ambasade u redove za vize".
Inostranstvo place sto nema takvih kadrova!"


Pa cekam dok mi se ne sredi viza Smile




"Sluzenje vojnog roka (kako u civilstvu, tako i pod oruzjem) treba poostriti, tacno definisati zbog zloupotreba...
Mozda ne bi bilo lose da se od civ.vojnika oformi nekakva, kao berza rada, da ih vojska iznajmljuje za radove i dobija za njih kintu od koje bi se finansirao obican vojnik. Tada civ.vojnici ne bi mlatili praznu slamu, nego bi radili i ne bi ih bilo previse po raznim organizacijama... Isto tako neke od jedinica u vojsci mogu da se komercijalizuju (npr. grade puteve i sl.)... Naravno i trosenje sredstava treba strogo kontrolisati (jedan mali Dinkic da pazi na sve )"


Ovo je totalno korektno. Lepa ideja, stvarno.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 101
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6230i 2.0
E sad da ja vas starije "patriote" nešto pitam...

Moj otac je ratni vojni invalid, i prima invalidninu u iznosu od sramnih 20€!!! Je li zbog toga treba da ratuje naša omladina? Je li to otadžbina? To je ta država za koju treba da polože živote, pa da im posle porodice bukvalno umiru od gladi jer "otadžbinu" boli kurac! Za ideal koji više nije ni iluzija, nego sprdnja? Ne, ja zbog toga neću dati ovaj jedini život koji imam, neću ga ni rizikovati!
Kako da vam pojasnim moje mišljenje? Zabole me za takvu državu! U slučaju rata, branio bih svoju porodicu, a nikad ovu državu!

A sad glavna tema, služiti vojni rok, ili ne? Ja nisam, i nikad i neću! Činjenica je da su Beogradski srednjoškolci vičniji baratanju oružijem, nego većina ljudi koja odsluži vojni rok. I to ističem ne kao neki ponos, nego činjenicu zbog koje bi se svaki pametan čovek uhvatio za glavu i plakao! I onda nameće se pitanje, zašto ići na "obuku", kad me niko neće ničemu obučavati! (Osim besmislenim stvarima) Životna škola, da naučim kako život može biti jeben?

Veterani, dok ste vi u detinjstvu bili Titovi pioniri, i skupljali sličice, ja sam se igrao mecima i gelerima, bio u izbeglištvu, mesecima spavao u istoj prostoriji sa još 40 ljudi, tu jeo hranu mnogo lošiju od one u kasarni, otac mi je ranjen, i posle rata opet prinuđen da radi, jer mu je INVALIDNINA 20€, švercovao sam oružije Bosna-Srbija, radio na građevini zajedno sa ocem, i ipak upisao i fakultet u BG-u, koji ću i da završim, i da svoju porodicu odvedem iz ove posrane zemlje!
E hajde sad nek mi neko od vas kaže šta ću to da naučim u vojsci? Da je život težak? Kako izgleda puška? Kako da se čišćenjem WC-a branim od stelth bombardera? Kakve ću ja imati koristi od radova tipa "ti zakopaj-ti iskopaj rupu"? Naučiće me disciplini? Ja svoje ljeto provodim u CG, gledajući sa građevine kako se drugi kupaju, a novac dajem za školarinu, pa mislim da znam šta je to disciplina!
Zato sada, dajte mi razlog da odem i protraćim deo svog života?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
ma treba one koji služe civilno poslati na neke pustenjive da volovima i ralima rmbače čitav dan, pa će vojska onda moći da omogući hranu za vojnike. što se tiče penzija, ratova i invalida, nisu vojnici krivi, oni samo slušaju naređenja njihovih pretpostavljenih. kada su im devedesetih rekli: u boj, oni su išli; a sada kada im kažu: treba smanjiti oružane sange, oni će postupiti po naređenju. mislim da bi u srbiji dobro došao neki vojni puč, pa da vidimo kako bi se stvari odvijale.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:19:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.