Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Raditi zato što se mora i/ili ono što se voli  (Pročitano 18483 puta)
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
не волим да радим али волем да путујем,волем компјутере,волем аутомобиле,волем велики тв па морам да радим Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Citat
Ja sam veliki protivnik volontiranja. Smatram da onaj ko volontira duže od 2-3 meseca i bez jasnih uslova samom sebi i nekom drugom oduzima plaćeno radno mesto. Isto tako sam protiv da ljudi posao za koji dobijaju platu rade ko preko qrca jer im nije mio. Nećeš da radiš, eno vrata, oslobodi nekom ko hoće da radi mesto. I veliki sam protivnik našeg radnog prava koje umesto zdrave konkurencije zagovara mrcvarenje sa obe strane.

Inače mi nimalo nije zadovoljstvo da perem i usisivam, pa opet to radim. Veliko mi je zadovoljstvo da radim u hemiskoj laboratoriji ali to ne mogu da radim više. Jbg to je život, ujedeš se za usnu i guraš najbolje što znaš.
Iskreno stvarno se ne razumem..Nemam radnog iskustva,tako da lupetam..
A sta znaci onda biti pripravnik u nekoj firmi ?
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.18
mob
HTC Sensation
Moj slucaj...radim ono sto volim i ono za sta sam se skolovao,imam tu srecu zaista,medjutim zelim u skorije vreme da zasnivam porodicu i kako vreme odmice ne znam da li ce mi ova plata biti dovoljna za normalan zivot. Ja nemam taj problem u glavi i verujem da kad bi mi dosao neki seljak iz prikolice i rekao mi: Sine,aj kod mene da radis,prodajes lubenice dacu ti 100 evra vecu platu nego sto sad imas na tom poslu.....ja bih pristao i verovatno bi bio jedan od obrazovanijih prodavaca lubenica u gradu(banalizovao sam pricu,razumete sta hocu da kazem)...
Nije meni dupe zinulo za tih (recimo) 100 evra,vec mi je stalo do toga sto cu znati da cu svaki mesec imati 100 evra vise za porodicu(jednog dana),a to je ono sto mi je najbitnije....u tom slucaju mi nije bitno ni zvanje,ni titula,ni godine ucenja...znam zbog cega bi to radio i koliko god to ne voleo,imam razlog zbog cega to radim i bicu srecan!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Well, ja sam trenutno volonter i to u državnoj službi. To, naravno, ima i dobre i loše strane. Evo nekog mog viđenja toga:

Dobre strane: stiče se iskustvo u struci, prvi koraci sa profesijom mimo onoga što se naučilo na faksu (kada se i obično shvati da je diploma samo ulaznica, nikako garancija uspeha, što mnogi vrlo teško prihvate), stiču se radne navike, proširuju se stručna znanja, ostaje se u toku sa aktuelnim dešavanjima u struci, uči se ponašanju u kolektivu, odnosu sa nadređenima, kolegijalnosti...

Loše strane: radi se za džabe, što zna biti vrlo, vrlo frustrirajuće, posebno za početnika kome je sve to strano, a materijalna nagrada ne postoji, radi se puno radno vreme, kao i isti poslovi koje rade i zaposleni (tako je kod mene makar), ne može da se sredi ni jebena makrica za prevoz (probala ja prošle nedelje, gospodin pukovnik me poslao u tri lepe i poslao me da se žalim Dinkiću Smile ).

Dakle, loše strane su samo i isključivo materijalne. Iako sam isprva bila vrlo frustrirana što ne mogu da radim, već samo da volontiram (inače je navlakuša za buduće volontere da mogu da dobiju posao u ustanovi u kojoj ''rade''... never happened  Smile ), malo kasnije sam uvidela da sam u stvari privilegovana, jer moje nezaposlene kolege konkurišu na pozicije prodavaca i promoterki, ja makar mogu ovo da izvedem.

Najveća motivacija mi je sticanje uslova za polaganje državnog ispita (kako bih dobila licencu) i sticanje iskustva, koje se kasnije vrlo ceni.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
LG 4X HD
Citat
neki rade zato što moraju,
Ja sam od ovih "nekih"  Smile

Stvari koje volim da radim se ne usuđujem da nazovem posao. Mislim, postoje stvari koje volim da radim a neki ljudi žive i od toga, ali u tim stvarima nisam dovoljno dobar kao ti ljudi ili mi iz drugih razloga te opcije nisu dostupne.
Tipa, ništa mi ne bi smetalo da budem test vozač u Ferariju ili profi igrač bilijara npr.
Ovako, radim ono što znam da radim i u čemu sam dobar a neko je spreman to da plati.

A kad ne bih morao da radim, ne bih ni radio, sve bi bilo iz čistog zadovoljstva i hobija. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia 

Iskreno stvarno se ne razumem..Nemam radnog iskustva,tako da lupetam..
A sta znaci onda biti pripravnik u nekoj firmi ?

Pripravnik je početnik koji je zaposlen privremeno i sa manjom platom ali mu za to vreme rada firma omogućava da unapredi svoja teoretska znanja u praktična. Tokom pripravničkog staža pripravnika stalno nadzire i mentoriše stariji kolega.

Pripravnički staž je obavezan samo u strukama za koje se polaže državni ispit, kao advokatura, medicina, školska nastava...

Posle završenog pripravničkog staža pripravnik može a ne mora postati trajno zaposleni u firmi ali tokom tog perioda on dobija platu, staž i sve socijalne prinadležnosti. Volonter ne dobija platu i socijalne prinadlčežnosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Ok,da znam da razlikujem..da ne ispadam glup u drustvu  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Qtek 小米
И дрогираној шимпанзи би било довољно 2-3 месеца волонтирања, а не две године приправничког волонтирања по државним установама.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Pa zar nije bolje volontirati u struci (ako se za to ima sredstava, jer danas je biti volonter u Srbiji privilegija) nego raditi u pekari i prodavati burek za 15.000 mesečno?  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Mitsubishi 111
Mora se. za leb zaraditi.
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.