Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Radiša Urošević postao je član Upravnog odbora PTT Srbije  (Pročitano 3566 puta)
21. Okt 2010, 22:56:16
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 5.0
mob
Alcatel 
Bio sam radio amater, mogu da odlučujem o PTT

N. Džodan - M. Đorđević    | 21. 10. 2010. - 20:00h | Foto: N. Pavlović    | Komentara: 70
Na predlog Jedinstvene Srbije, pevač novokomponovanih narodnih pesama Radiša Urošević postao je član Upravnog odbora PTT Srbije, tela koje upravlja značajnim javnim preduzećem. Urošević je, inače, jedan od optuženih u aferi „indeks”, a za sebe kaže da „nije neupućen” kad je u pitanju poslovanje PTT jer je bio radio amater, a ima i komunikaciju sa direktorom PTT u Kragujevcu.
„Moj sin ima radio stanicu, ja sam bio radio amater, a imam i komunikaciju sa direktorom PTT u Kragujevcu”
- Bio sam i u Upravnom odboru „Trudbenika”, ali to nije bilo toliko interesantno za novine. Mislim da imam veze sa telekomunikacijama, imam radio stanicu, odnosno moj sin, ja sam bio radio amater, imam komunikaciju sa direktorom PTT-a u Kragujevcu, tako da nisam baš neupućen. U svakom slučaju, ako moj glas bude odlučivao o bilo kom pitanju, to će sigurno biti u interesu Srbije - kaže Radiša Urošević za „Blic”.
Ovaj poznati estradni umetnik proslavio se brojnim hitovima poput „Jesen prođe, ja se ne oženih”, „Tuđa žena, tuga je golema” i drugih.
Kako je „Blic” već pisao, Urošević je u svojoj biografiji koju je dostavio PTT-u napisao da mu je zanimanje estrada, a pod stavkom želje, doslovce - „da budem član UO PTT”.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Pa otkad je potrebna strucnost za rad u upravnom odboru  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
јака ствар Smile
доста "уметника" дефилује политичким партијама...ето,и биљана србљановић је била члан лдп-а и кандидат за градоначелницу београда док се није посвађала са чедом око кокса Smile  а реално...нема разлике између дотичне и радише урошевића...овај пева шабанију,ова пише шабанију Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 5.0
mob
Alcatel 
Valjda je Biljana žensko? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
опет си трокирао перуђи Smile
шта ти није јасно у мом посту? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
bilo bi lepo da znamo i ko su ostali kandidati, možda je uspeo da se ubaci neki vranjanski trubač  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Kosmet je Srbija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3631
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Bosch pumpa
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.41
mob
Sony 
Dok ne dođe Radiša Miljković u neki odbor ova država nije propala.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Alcatel 
опет си трокирао перуђи Smile
шта ти није јасно у мом посту? Smile
Sve je jasno, jedini konstatujem da se ipak razlikuju Biljana i Radoša, ona je žensko , a on muško.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Alcatel 
Rado, bela Rado
Dragoljub Žarković | 25. 10. 2010. - 00:02h

Drvlje i kamenje obrušilo se na Radišu Uroševića, pevača, zato što je imenovan za člana upravnog odbora srpske pošte. Svima je jasno da Radiša, poznat i po pesmi koja je u naslovu ovog teksta, nije izabran zbog pevanja, kao što ne bi bio izabran ni da je glavom i bradom baš poštar, nego je izabran kao predsednik kragujevačkog odbora Jedinstvene Srbije.
Nije ga, dakle, pevanje kandidovalo za ovaj upravni odbor, mada ne vidim ništa loše u tome da jedan pevač narodnih pesama bude u upravnom odboru javnog preduzeća i to preduzeća one vrste koje dnevno komunicira s najširim slojevima građanstva i koje u većoj meri narodno nego što su neka druga.
Naprotiv. Radiša bi, kao pevač, mogao da pokaže više sluha za narodne poslove s poštom, i pošte s narodom, nego, recimo, neki japijevac nabildovan znanjem o opštim principima poštanskog saobraćaja, ali u poštu ne ulazi jer su tamo redovi običnog, priprostog sveta, leti je vruće, zimi hladno i sve je nekako „bljak”.
Pa nije taj Radiša imenovan da upravlja avionom pa da mu tražimo dozvolu i stručni ispit. Neće on, uostalom, da upravlja ni poštom. Ima onih koji su plaćeni za taj posao. A Radiša je tu da svojim glasom aminuje taj rad kad je u narodnu korist.
Otuda mi nije baš jasno zgražavanje nad činjenicom da je imenovan i tvrdnjom da pevač nije za poštu, ukoliko to zgražavanje nije povezano s Radišinom partijskom pripadnošću i funkcijom, pa se sve ovo ukazalo kao vrlo folkloran povod zgodan da se ponovo digne glas protiv jedne partiokratske države u kojoj ti samo pripadnost partiji garantuje društvenu promociju i, pride, nešto para za sedenje u upravnom odboru.
Odnosno, u konkretnom slučaju, mogao bi ti da budeš pevač i stotinu puta bolji i popularniji od gospodina Uroševića. Ali te ta činjenica, sama po sebi, neće kandidovati za bilo koji upravni odbor.
Ovolika sraslost stranaka i javnih poslova liči običnom svetu na kladionicu u kojoj neki od igrača unapred znaju rezultate. To izaziva gnev čak i kada taj običan svet pokreću niske strasti, puka zavist što i sami nisu imali priliku da se ugrade.
Opšte je uverenje da je budala onaj ko ne uzima kad može, a Vlada malo čini na jačanju institucionalnog okvira kojim bi se društvo, pa još u takozvanoj tranzicionoj fazi, privodilo pristojnosti. Ona, rekao bih, samo aminuje koalicione šeme koje su proizvele i Radišu za „člana biblioteke”.
Sigurno je povod mali za teške reči, ali situacija je takva da se moraju izgovarati, jer, i površna analiza pokazala bi da slučaj „službenika PTT” nije incident već je pravilo, a svima to odjednom bude smešno samo zato što je reč o pevaču.
Miloševićevoj eri, ma šta nam bilo ko o tome tumači, nije došao kraj zbog ratova koji su vođeni i izgubljeni nego zato što je formirao uniju egoista, što je ta vlast počela da liči običnom svetu na organizovanu kriminalnu bandu, uterivače dugova koji su stalno iznosili ponude koje se ne mogu odbiti.
Društvene institucije, uostalom, u demokratskim društvima definišu se, a ujedno se tako opravdava i njihovo postojanje i kad su papreno skupe, kao zaštita članova dotične zajednice od ponižavanja koje sobom donosi politička sila.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.