Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Radiša Urošević postao je član Upravnog odbora PTT Srbije  (Pročitano 3567 puta)
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 5.0
mob
Alcatel 
...pa Malisu valjda?
a kakav bi Radisa postar bio na mopedu?
Kakv moped Radiša bi kao pravi srpski domaćin išao na konju, jer za bicikli još nije čuo. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 5.0
mob
Alcatel 
Nisam kosmonaut, ali nisam ni kokoška

A. Đ. - N. Dž.    | 25. 10. 2010. - 20:00h
Radiša Urošević, pevač novokomponovane muzike i predsednik Gradskog odbora Jedinstvene Srbije u Kragujevcu, podneo je danas neopozivu ostavku na mesto člana UO PTT Srbije.
- Ja nisam kosmonaut da bih proricao budućnost, a nisam ni kokoška da snesem jaje. Ali znam šta je mućak - rekao je kratko za "Blic" Radiša Urošević i dodao:
- Poslednjih dana se pisani i elektronski mediji bave mojim imenom u negativnom kontekstu i zbog toga sam odlučio da podnesem ostavku. Funkcije mi nisu prioritet i to nije suština mog postojanja. Za sebe lično smatram da sam uspešan porodičan čovek iza koga stoji 40 godina uspešnog rada i ne želim da to što sam godinama stvarao upropastim za nekih 35.000 dinara, kako se spominje u pojedinim medijima jer toliko mogu da zaradim za tri pesme. Mene je Vlada imenovala na to mesto, ali sam podneo neopozivu ostavku zato što vidim da se podigla ujdurma, što meni i mom karakteru ne odgovara - kaže Radiša Urošević.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Verujem da bi kao srpski domaćin Radiša u Americi bio predsednik upranog odbora NASE, ili neke slične institucije. Smile
Već mi je na vrh glave baljezganje o srpskim domaćinima i priča da neko ko uspešno vodi porodičnu firmu može isto tako da upravlja institutom u Vinči , ili EPS-om. Koje su to zamene teza od strane Velje Selje i sličinh tupadžija.
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3185
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
...covek ako ne zna sta jeste,zna sta nije!
¨....nisam KOKOSKA!¨    ...i ovo vam nije dovoljno,da covek bude u UO PTT-a?
                                                    jebte,kakve ste cepidlake?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Nokia 6300
Citat
- Ja nisam kosmonaut da bih proricao budućnost,
Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 5.0
mob
Alcatel 
Kosmonauti ianče proriču budućnost. Smile
To vam je domaćinska rečenica. Smile
« Poslednja izmena: 25. Okt 2010, 23:46:36 od Perudji »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
eh kad bi sve potkovane žabe bile izložene ovakvom pritisku onda bi poželela da imam novinare za prijatelje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.14
  Европска „светла“ у нашој балканској тами
   PDF    Штампа    Ел. пошта
Ђорђе Вукадиновић   
понедељак, 25. октобар 2010.

Није ли мало бласфемично писати о Јелени Карлеуши и Радиши Урошевићу у дану када смо званично постали „кандидат за кандидата“ за чланство ЕУ? Па, није. Јер Радиша и Јелена бар мало утичу на наше животе, док ова бриселска одлука, заправо, неће имати баш никаквог утицаја. Сем што показује да ће нас и убудуће чекати, развлачити и опструирати на свакој могућој тачки и препреци, а даље припуштати само на кашичицу и тек толико да се не баш прелије чаша српског евро-незадовољства. Али мислим да је то већ очигледно свакоме ко има очи, и нема интереса да пред том очигледношћу окреће главу.

Зато је много занимљивије – а и поучније – размислити о томе како је једна изразито немузикална турбо-фолк певачица преко ноћи постала нова звезда домаћих евро-реформских снага и такорећи неформални лидер „Друге Србије“. А један Јован Ћирилов, колатерално, дошао у позицију да мора да се брани од оптужби да је „анти-геј“, само зато што није баш „јасно и гласно“ подржао „параду поноса“ и што је имао неке примедбе на назив ове манифестације, као и на саму идеју парадирања својом сексуалном оријентацијом. То је она неподношљива лакоћа симплификације, које има на свим странама, али која напросто цвета у условима све површнијег образовања и све дубљих политичких страсти и социјалних фрустрација.

    Дакле, довољно је да подржите геј параду (или кажете да сте за НАТО) и да вас пољуби Чеда Јовановић, који, боже ме прости, као какав месија, пољупцем и додиром лечи и ослобађа свих претходних греха – и све ће вам бити опроштено.

Дакле, довољно је да подржите геј параду (или кажете да сте за НАТО) и да вас пољуби Чеда Јовановић, који, боже ме прости, као какав месија, пољупцем и додиром лечи и ослобађа свих претходних греха – и све ће вам бити опроштено. И турбо-фолк и необразовање и вулгарност и силикони, и мафијашки бекграунд. Ништа није важно. Па ни то што је пре само пар недеља ова новокомпонована хероина толеранције и људских права јавно вређала једног свог колегу са којим је нешто била у свађи и називала га „ћором“.

Не треба да нас чуди ова само на први поглед чудна коалиција између најнемузикалније од свих немузикалних певачица (чија фасцинантна немузикалност је овековечена чувеним инсертом на јутјубу) и најевропскијег од свих многобројних српских европских лидера. Као ни то што је, мимо свих правила професије, ова евро-дива добила прилику да у – обратите пажњу – једном истом дану своје филозофске погледе на свет и живот излаже у чак две главне политичке емисије на најграђанскијој од свих српских грађанских телевизија. Што је привилегија коју, ако ме сећање не вара, до сада нису имали чак ни председници и премијери ове државе.

Пример други: на предлог Јединствене Србије, Радиша Урошевић, фолк-певач, додуше, за разлику од ЈК, човек елементарно пристојан и музикалан, постао је ни више ни мање него члан управног одбора ПТТ Србије[1]. Проблем је, међутим, што Радиша од свих препорука за то место има само, по речима предлагача Драгана Марковића Палме, „животно искуство“ – а од образовања само ШУП, односно ону некадашњу чувену „школу ученика у привреди“. (Боже, па што бар не нађоше неког поштеног и заслужног поштара!?)

    Проблем је, међутим, што Радиша од свих препорука за то место има само, по речима предлагача Драгана Марковића Палме, „животно искуство“ – а од образовања само ШУП, односно ону некадашњу чувену „школу ученика у привреди“.

Замислите сад каква би се само бура дигла да је такав кадровски предлог својевремено дошао од Веље Илића и „Нове Србије“. Или, на пример, некадашњег СПС-а. Е, али пошто је господин Палма својевремено рекао да се „патриотизам не сипа у трактор“, онда може да прође и Радиша, може и жирафа, може и Бетовен и Шопен и све живо. Зато што је Палма, као и Карлеуша, херој „демократске“, „европске“ и „реформске“ Србије. Зато, узгред речено, од тог европског и реформског посла овде неће ништа бити и не би било чак и да су нам тамо у Бриселу наклоњенији него што јесу. И баш као што, да се не лажемо, ништа није било ни од оне старе „патриотске“ и „националне“ приче коју су, част изузецима, својевремено такође промовисали ликови сличног интелектуалног и моралног габарита.

Није наравно проблем у Палми, певачу и „певачици“. Они су на свој начин још и симпатични, или макар аутентични. На крају крајева, такав какав је, Палма је ипак из владиних буџетских ризница измузао понешто за своју Јагодину. А и ЈК пронашла начин да остане у центру пажње, иако чак и љубитељи те врсте музике ни под претњом смртне казне не би могли да се присете ни два стиха из њеног музичког „опуса“ (не рачунајући оно цијукање у поменутом видео-клипу). Елем, није проблем у њима, него у двоструким стандардима и лицемерном односу већине медија и владајуће политичке јавности, који су спремни да се баве трунчицама у туђем оку, а не виде и не сметају им сопствени „балвани“, само ако су окићени жутим звездицама на плавој подлози.

    То је оно лицемерје које је у стању да од једне трагикомичне естрадне појаве преко ноћи направи „феноменолога“ који Ћирилову и уреднику НИН-а суверено држи лекције о слободи медија и људским правима.

То је оно лицемерје које је у стању да од једне трагикомичне естрадне појаве преко ноћи направи „феноменолога“ који Ћирилову и уреднику НИН-а суверено држи лекције о слободи медија и људским правима. И које је већ једном од Аркановог „тигра“ Палме направило евро-манекена. И које у Србији генералишуће говори о „хулиганима“, док у извештајима из Француске опрезно и тактично говори о „демонстрантима“, „омладини и студентима“.

Раде ли они то из идеолошког уверења? Ма не. Због власти, драга господо. Власти и привилегија које уз то још увек иду. Палма је помогао да се направи влада. Карлеуша помаже да се још мало замути вода након догађаја поводом геј-параде и скрене пажња са других, важнијих и животних ствари.

А „постпарадна“ и „пострезолуцијска“ Србија полако тоне у познојесење сивило и сумрак. Хилари Клинтон је тријумфално прошла кроз Београд, Борис Тадић се спрема на пут у Вуковар, Александар Вучић већ традиционално најављује „ванредне изборе на пролеће“, број званично сиромашних се повећао за нових сто хиљада, а влада ужурбано припрема продају Телекома као, ваљда, свој последњи велики велики „реформски“ подухват...

Долази зима.

[1] По завршетку овог текста објављено је да је певач Радиша Урошевић поднео „неопозиву оставку“ на место члана управног одбора ПТТ-а, што само потврђује горњу тезу о његовој личној пристојности.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Alcatel 

Šta , nema žena poima sa pevanjem. Ne znaju ni naši političari da vode državu...pa. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.