Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Radili - ne radili, fudbal mora da se gleda. Tačka.  (Pročitano 592 puta)
11. Jun 2010, 10:11:55
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Opšte je poznato da su građani Srbije veliki radnici. O tome svedoči i bruto domaći proizvod (BDP), rekordi u izvozu koje iz nedelje u nedelju obaramo, prosečna plata koja je među najvećima u regionu, ali i na Marsu, o prirodnom priraštaju i očuvanju okeana da i ne govorimo. Kad je teško - tu smo.

Pred svima nama je novi izazov: Svetsko prvenstvo u fudbalu koje počinje za nekoliko sati. Treba gledati sve utakmice, iz petnih žila navijati za Srbiju, raditi i pored mamurluka (ko ima šta da pije i ima neki posao), kladiti se, svađati se sa televizorom i svakim ko misli da se bolje razume u fudbal od nas.

Osim ljubitelja fudbala, Mundijalu se raduju i vlasnici diskonta, proizvođači raznoraznih napitaka, vlasnici kafića, kladionica, neverne žene koje će iskoristiti svaki trenutak nepažnje „životnog saputnika”.

Prodaja televizora u Srbiji je znatno porasla proteklih nedelja. Procenjuje se da će Svetsko prvenstvo u fudbalu u Južnoj Africi pratiti oko milion zaposlenih muškaraca u Srbiji. Utakmice će se igrati u popodnevnim (13:30 i16h) i večernjim satima (20:30h). Koju kvotu bi stavili da će 900.000 od ovih milion muškaraca gledati utakmice u radno vreme?

Mundijal neće ni najmanje štetiti javnom sektoru u kome se, prema podacima Unije poslodavaca Srbije, efektivno radi čak 3,5 sati dnevno. To je samo nekoliko stotina hiljada zaposlenih. Zaposleni u privatnom sektoru, moraće malo više da se pomuče od svojih kolega iz „javnog”, kako bi „uhvatili krivinu” i pratili utakmice tokom radnog vremena.

Pojedini stručnjaci upozoravaju da Mundijal može Srbiji da donese gubitke?!?  Svašta. Da ne gledamo „CNN”, ne bismo ni znali šta je kriza. Možda su mislili na produktivnost? Na primer, prosečan radni sat u Srbiji košta 200 dinara. Ako neko bude gledao utakmice tokom radnog vremena (2 sata u proseku) napraviće gubitak sopstvenom preduzeću od 400 dinara - puta 20 radnih dana, pa opet pomnožimo sa milion ljubitelja fudbala, sve to konvertujemo u najomiljeniju valutu posle Nemačke marke - evro i dolazimo do cifre od oko 80 miliona evra. Toliko će navodno Srbiju koštati podrška zaposlenih muškaraca najboljim timovima sveta. Da je 80 milijardi, pa da se neko možda i zabrine, ovako, šta reći... Pa mi jedan satelit iznajmimo za 45 miliona evra, pa ga ni ne koristimo.

Zaradili smo i može nam se.

U svakom slučaju, Mundijal će nam doneti mnogo uzbuđenja i lepih trenutaka, i greh će biti propustiti veći broj utakmica. Ko bude radio u vreme prenosa, neće mu preostati ništa drugo nego da smisli način kako da uživa u fudbalu. I naravno, originalnu ideju da podeli sa svima nama.



Izvor: SvetskoPrvenstvo
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.