Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:31:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Radikala fotelja štiti od 12 godina robije  (Pročitano 681 puta)
21. Okt 2008, 14:26:53
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Alo! otkriva: Koliko poslanika od pojavljivanja pred sudom spasava imunitet
Radikala fotelja štiti od 12 godina robije
Utorak - 21.10.2008



Poslaničkim imunitetom od krivičnog i prekršajnog gonjenja u aktuelnom sazivu Skupštine štiti se šest parlamentaraca, kojima bi, da nije te povlastice, pretile visoke novčane, ali i zatvorske kazne.

Najdrastičniji je slučaj poslanika SRS-a Momira Markovića, tuženog za dela za koja je predviđena kazna i do 12 godina zatvora.

Imunitet štiti četiri poslanika SRS-a i po jednog Jedinstvene Srbije i G17 plus. Kako se navodi u zvaničnom dokumentu Skupštine dostavljenom našem listu, na poslanički imunitet su se, pored Markovića, pozvali i radikali Momčilo Duvnjak i Sulejman Spaho, koji su tuženi za uvredu. Njihova stranačka koleginica Marina Toman i poslanik JS-a Petar Petrović tuženi su i za uvredu i za klevetu. Za klevetu je tužen i poslanik G17 plus Branislav Jovanović, i to čak tri puta.
Radikal Marković je tužen zbog zloupotrebe službenog položaja po članu 359 Krivičnog zakonika Republike Srbije, koji predviđa da „odgovorno lice u preduzeću, ustanovi ili drugom subjektu“ može biti kažnjeno zatvorom i do 12 godina. Poslanički imunitet štiti ga i u postupku zbog krivičnog dela zloupotreba ovlašćenja u privredi po članu 139, koji se odnosi na narušavanje nepovredivosti stana, a zbog čega može biti kažnjen zatvorom do tri godine.
Šef poslaničke grupe SRS-a Dragan Todorović u izjavi za „Alo!“ kaže da su tužbe protiv Markovića „pokušaj političkog progona DOS-ovog režima i da datiraju još od 2003. godine“.

- To što pišete o Markoviću nije slučajno jer ovaj režim pokušava da na sve načine okalja SRS kako bi izašao u susret Tomislavu Nikoliću. Što ne pišete o imunitetu Borisa Tadića? Ja sam ga tužio još 24. juna, pa o njegovom imunitetu niko nije raspravljao - kaže Todorović.
Na našu opasku da je od tada prošlo nekoliko meseci, a Marković već pet godina izbegava pojavljivanje na sudu, Todorović kaže da Marković ne može dobrovoljno da se odrekne imuniteta, već imunitet može da mu ukine samo Skupština Srbije.
- Mi za tako nešto nećemo glasati jer nikad ne glasamo da se nekom poslaniku ukine imunitet - zaključuje Todorović.
U izjavi za „Alo!“, poslanik G17 plus Branislav Jovanović objašnjava da ga je, između ostalih, tužio bivši premijer Zoran Živković, a da je sudske pozive zaradio i zbog toga što je javno govorio o uzurpaciji hektara zemljišta u najužem gradskom jezgru Niša, koje je, kako kaže, školsko zemljište, a izdato je na 99 godina firmi „Acko kompani“ bez ikakve naknade.
- Sve što sam ja rekao je istina i to će biti dokazano, samo nemam vremena da se parničim i zato sam se pozvao na imunitet. Živković me tužio i u Beogradu i Nišu i ko zna gde još, ali on je dokon čovek, pa može da ide iz mesta u mesto i da se sudi, a ja nemam za to vremena - objašnjava Jovanović razloge zašto se pozvao na poslanički imunitet.
 
Kazne za klevetu i do milion dinara

Kazne za uvredu kreću se od 40.000 do 200.000 dinara, a ukoliko je izneta putem štampe, radija ili televizije ili na javnom skupu, osuđeni treba da plati između 150.000 i 450.000 dinara. Kazne za klevetu još su strože - od 100.000 do 400.000 dinara. Ako je kleveta dovela do teških posledica za oštećenog, učinilac će se kazniti novčanom kaznom od 500.000 do milion dinara.
 



G. S.

Izvor: ALO
« Poslednja izmena: 21. Okt 2008, 14:27:22 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
Što je više kleveta i laži - Tito nam je miliji i draži  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
A gde je na ovom spisku vrhunski vozač-profesionalac Todorović koji je usmrtio čoveka u saobraćaju a drugog obogaljio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:31:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.