Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:28:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Radijacija preti, Srbija bez plana!  (Pročitano 4943 puta)
16. Mar 2011, 00:35:01
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Samsung S7
Naša zemlja potpuno nespremna za nuklearnu krizu
Radijacija preti, Srbija bez plana!
Utorak - 15.03.2011
Eksplozija samo jednog od reaktora nuklearne centrale „Fukušima“ u Japanu u svetu će izazvati globalnu nuklearnu krizu, goru od Černobilja, a Srbija će je dočekati potpuno nepripremljena!

Šta treba preduzeti, ko je za šta nadležan i slični propisi u slučaju vanrednih situacija odbrane od jonizujućeg zračenja su kod nas nedorečeni i loši, nezvanično saznaje „Alo!“ od naših stručnjaka u iz Nuklearnog instituta „Vinča“ i Instituta za radiološku zaštitu „Dr Dragomir Karajović“.
Da Srbija može samo da se pomoli za vremenske uslove koji će usporiti prenos radioaktivnih čestica, potvrdio je i direktor UO Agencije za zaštitu od jonizujućih zračenja i nuklearnu sigurnost Srbije dr Ištvan Bikit. On navodi da nisu doneti neki od propisa za regulisanje vanrednih situacija i da nedostaje centralna koordinacija.
- Postoje onlajn sistemi za rano upozorenje i detektori koji su stalno uključeni i mere situaciju u vazduhu. Taj sistem funkcioniše i čak većinu podataka možete videti na sajtu agencije. Ipak, dešavalo se da kada sistem pruži neki od parametara, mi jednostavno ne znamo šta da radimo sa tim.

Naši kritičari su ipak donekle u pravu za neke propise u vezi sa koordinacijom u slučaju globalne nuklearne krize i mi smo spremni da pomognemo da se ti propisi donesu kako bi ta situacija bila bolje regulisana - kaže dr Bikit. Japanski inženjer Masashi Goto, koji je radio na dizajniranju zaštitnog omotača za reaktor nuklearne elektrane „Fukušima“ u Japanu, istakao je juče da dizajn nije dovoljno snažan da izdrži potres te jačine, a potom i cunamija, dok američki list „Njujork tajms“ tvrdi da će radijacija iz oštećene nuklearne elektrane curiti i narednih meseci. Ukoliko nuklearka ipak eksplodira, radioaktivne čestice bi do Srbije stigle za 48 sati, a njihova inhalacija bi dovela do nesagledivih posledica. U Srbiji je juče, međutim, zvanična vest bila da se incident u Japanu neće ni osetiti kod nas. Naime, naučni saradnik Instituta u Vinči Ilija Plećaš, izjavio je da ne treba očekivati da će radioaktivne čestice iz Japana stići do Srbije.

 
Ne izlazite napolje po kiši!

Eksplozije nuklearnih reaktora, prouzrokovane zemljotresom i cunamijem u Japanu, počele su da osećaju i po mernim stanicama u Evropi. Nivo radioaktivne kontaminacije vazduha u Minhenu, u Nemačkoj, od prve eksplozije u japanskoj nuklearki bio je 10-15 puta veći od normale. U Italiji je porodicama savetovano da ne izvode decu, niti borave napolju po kiši, odnosno padavinama koje mogu sadržati radioaktivnu prašinu.

M. L. - R. F.


IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Ja uopste ne razumem ovaj idiotski tekst(koji sam vec video na drugom podforumu).

Ne razumem... kako je to Srbija "nepripremljena"?

sta treba da radimo? Da sazidamo ogroman,20 kilometara visok zid oko zemlje? Ili da je opasamo veeeeeeeliiiiikiiim turbinama i,u slucaju da naidje ozraceni vazduh,krenemo da "duvamo" u njega?  Smile Smile Ili mozda da svi kupimo NBC odela i hodamo u njima nedelju dana?  Smile Ili da se mozda svi zabarikadiramo u kuce i bunkere na dve nedelje,sta...?  Smile

Mislim,stvarno ne razumem ova novinarska senzacionalisticka lupetanja.

Kad se desio Cernobilj,koji je samo 1000 km udaljen od Beograda,dosao je talas vazduha,rekli su lepo-taj dan nemojte da izlazite,nije se izlazilo mnogo,prosao je,i to je sve.

Ovaj je udaljen skoro 10.000 km.Da bi se napravila,da tako kazem,podjednaka opasnost,pa,morale bi da eksplodiraju sve nuklearke u Japanu,da ispuste to u atmosferu,i da onda naidje takav vetar,takva struja,koja ce sve to preneti bas tacno do Srbije,i to tako da se nista na putu ne "istrosi",i onda se tu ukrstiti sa kisom,i popadati na Srbiju.

Mislim...


Obozavam novinare.Strucnjaci su za sta-god-ti-treba.I nauku,i vojsku,i biologiju,i medicinu,i politiku... ma,za sve moguce...  Smile Svi drze celu Wikipediju u glavama.  Smile
Ali,jednu oblast nikako da savladaju...

zove se zdrav razum.

E,jbg,to nikako da im podje za rukom...  Smile
« Poslednja izmena: 16. Mar 2011, 01:13:21 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
E sad, Alo su senzacionalisticke novine ali sto narod voli da se pali...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2511
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
u sustini nas narod je oguglao na sva ta upozorenja za razne smakove sveta i slicno tako da je 90% ljudi u srbiji culo tu vest i vec u narednim minutima zaboravilo o cemu je rec vracajuci se svojim problemima. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Samsung S7
Citat
u sustini nas narod je oguglao na sva ta upozorenja za razne smakove sveta i slicno tako da je 90% ljudi u srbiji culo tu


I zato je jedna od posledica porasta karcinoma na nasim prostorima povecana sa 14,8% na 31.02% godisnje......toliko o tome koliko smo "MI" pametni.
« Poslednja izmena: 16. Mar 2011, 13:30:23 od Herros »
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Porast karcinoma je zbog bombardovanja.

A ne zbog nekog tamo oblaka,udaljenog 10.000 km odavde.

I bas ce taj talas,da se usmeri tacno na nas,i da prevali 10.000 km dovde,a da se pritom uopste nimalo ne istrosi.kako da ne...  Smile

Ko sto rekoh- Cernobilj - 1000km,Fukusima 10.000 km.

i sto kaze @Cvija na drustvenom forumu:

Znaci,eto,taj oblak se okomio bas na nas,zaobisao sve moguce "prepreke" na putu,i poptuno neistrosen dospeo/ce dospeti ovde.kako da ne...
« Poslednja izmena: 16. Mar 2011, 14:24:32 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Samsung S7
Merenje radijacije u Srbiji.....na svakih 30 min

http://www.srbatom.gov.rs/cir/images/stories/zracenje/index.htm
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 148
Zastava Uzice
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.133
Porast karcinoma je zbog bombardovanja.

A ne zbog nekog tamo oblaka,udaljenog 10.000 km odavde.

I bas ce taj talas,da se usmeri tacno na nas,i da prevali 10.000 km dovde,a da se pritom uopste nimalo ne istrosi.kako da ne...  Smile

Ko sto rekoh- Cernobilj - 1000km,Fukusima 10.000 km.

i sto kaze @Cvija na drustvenom forumu:

Znaci,eto,taj oblak se okomio bas na nas,zaobisao sve moguce "prepreke" na putu,i poptuno neistrosen dospeo/ce dospeti ovde.kako da ne...


izvini,ali ti si priglup,radijacija od ovakvih nuklarki kao sto je i ona sto je eksplodirala u Cernobilju ne utice na nas 2 sata i kao "ode dalje".Nasi ljudi iskreno i ne znaju posledice izlozenosti ovakvoj radijaciji.Posledice se osecaju godinama,mutacija celija,hromozoma,unosenje hrane koja je bila izlozena radijaciji,trovanja,oboljenja koze,karcinomi.Kada kazu da Srbija nije pripremljena na ovakav vidi katastrofe oni su u pravu totalno,u Srbiji nemas da kupis merac nivoa radijaciji,ljudi nemaju pojma sta da rade,nastace pravi haos.Ni jedna zemlja nije spremna na tako nesto,pa ni nasa.Ako se dogodi ovakva nesreca,posledice ce osetiti generacije koje dolaze,nazalost.
IP sačuvana
social share
But I see your true colors
shining through
I see your true colors
and that's why I love you
so don't be afraid to let them show
your true colors
true colors are beautiful
like a rainbow
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Vidi,,ja vec nekoliko godina unazad citam i knjige,i clanke o Cernobilju,i generalno radijaciji.   Smile A nekoliko puta sam dosad radio i radove na tu temu.  Smile Tako da bar znam o cemu pricam.  Smile Deo sam zaboravio,ali osnovnog se secam.

A da ti kazem onda jos nesto - Japan je na ostrvu,udaljenom 10.000 km odavde.
Izmedju nas i njega stoji preko hiljadu planina,vazdusnih frontova,jezera,mora,suma...

Reci mi,ako je za vreme Cernobilja,koji je udaljen svega 1000 km,gde je komora nuklearnog reaktora nedeljama stajala otvorena,dosao talas,i prosao,sa minimalnim posledicama po ljude,
na osnovu cega ti mislis da ce talas iz Japana,udaljenog skoro 10.000 km,biti ista opasniji?
Da ce,1.od svih mogucih pravaca,"izabrati" bas onaj ka nama,
2.da ce se kretati potpuno pravolinijski ka nama,
i 3.da se pritom nimalo nece "istrositi" tokom puta od 10.000 km?
« Poslednja izmena: 16. Mar 2011, 22:52:06 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 148
Zastava Uzice
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.133
Napisala sam da si priglup jer izvlacis zakljucke kao da si neki sa 8 razreda osnovne skole.Nisam ja kako ti kazes "moderna devojka" i ako si ti macko moderan majke mi  Smile Smile  taj avatar ti je bas sexy  Smile
nemoj sad da skaces molim te nisam rekla nista uvredljivo po tvoju malenkost u gornjem komentaru na koji si se ti ocigledno uvredio.Realno ne znas zbog ceka ja imam blago receno traume koje se bude na pomen reci radijacija,rodjak mi je zivi dokaz posledica Cernobilja...Necu o tome nije za forum,samo tako nesto nije za zezanje.


P.S. Mrzim kada me neko pogresno shvati... Smile
IP sačuvana
social share
But I see your true colors
shining through
I see your true colors
and that's why I love you
so don't be afraid to let them show
your true colors
true colors are beautiful
like a rainbow
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:28:31
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.