Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 20:59:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rabin Elijahu potvrdio čudo!  (Pročitano 1459 puta)
24. Feb 2009, 01:24:10
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 414
Zastava Zabrđe
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6303

Izraelski vojnik prilikom jutarnje molitve na granici sa Gazom umotan u bijeli Talit(jevrejski šal za molitvu)


JERUŠALAJIM - Iako je prošlo više od mjesec dana od vojne akcije u Gazi još uvijek se u Izraelu priča o čudu koje se desilo u borbama izraelskih vojnika sa Hamasom. U zadnjim danima borbe kako tvrde vojnici izraelskih snaga koji su bili na terenu pojavila se jevrejska majka Rahela koja ih je upozoravala na mine iznenađenja, eksplozivne naprave i skrivene teroriste u Gazi.

Bivši glavni rabin Izraela Mordehai Elijahu, koji se smatra jednim od vodećih vjerskih autoriteta u Izraelu se nekoliko puta molio za sigurnost vojnika na grobu Rahele.

Priču je prvi javnosti obznanio rabin Lazer Brodi, rabin u gradu Ašdodu koji je svoje vrijeme posvetio širenju vjere po svijetu radeći u organizaciji ''Emuna misionarstvo''. Rabin Brodi je izjavio novinarima kako prima puno telefonskih poziva u vezi njegove misije a posebno vezano za ''čudo'' koje se desilo u Gazi. ''Čovjek me nazvao, jedan Izraelac koji je veoma dobro upoznat sa akcijama diverzantskih jedinica izraelske vojske, i evo šta mi je ispričao'':

"Moj sin u Givati brigadi i njegova jedinica su prečišćavali teren oko Gaza City, iza jedne kuće pojavila se žena u crnom i počela je vikati njima na čistom arapskom jeziku: Ruhu min huna 'bježite odavde, ovdje je opasno!!'. Vojnici su mislili da ona želi da zaštiti porodicu i nisu puno obraćali pažnje, komandir odjeljenja im je naredio da pređu na sljdeći objekat. Ali tamo također se pojavila ista žena i dala opet isto upozorenje. Vojnici su pomislili da je nekako došla kroz jedan od Hamasovih tunela i čak je jedan od vojnika zagalamio na nju.... nakon čega su odustali i presli da pretraže treću kuću i opet ponovo se pojavila ista žena, ali ovaj puta svi vojnicu su zanijemili. Vojnici su odmah otišli po pomoć iz Golani inženjerske jedinice čiji je zadatak bio da uništavaju kuće u kojima se nađu mine iznenađenja. Jedan od vojnika ih je obavijestio da pregledaju ove tri kuće i u sve tri kuće za koje ih je upozorila ova žena su našli mine iznenađenja.''

Priča nije bila potvrđena sa visokog nivoa i mnogi su je odbili sve dok nije rabin Samuel Elijahu glavni rabin okruga Cfati i sin bivšeg glavnog rabina Izraela na predavanju kojeg je održao u Jerusalemu na temu ''blagodati borbe na strani Izraela'' potvrdio ovako nešto. Na predavanju vojnicima i učenicima rabin je izmeđuostalog rekao:

''Neki vojnici su nam se obratili gdje kažu da ih je na nekoliko mjesta gdje su bili obavijestila žena da ne ulaze u određene objekte, odmah po prijemu ovih informacija obratio sam se ocu(rabinu Mordehai), ispričao sam mu priču iako me bilo strah jer nas uvijek odbija kada neko dođe sa ovakvim kazivanjima, i pitao sam ga trebamo li vjerovati u ovo je li istina? On mi je rekao: ''Da istina je'', tražio sam da mi objasni, i rekao mi je ovim riječima: ''Ja sam rekao Raheli, Rahela trenutno je rat, nemoj zaustavljat tvoj glas od plača Idi u ime Boga, moli se za naše vojnike, mi ih žrtvujemo za naciju Izraelovu, pomozi im da napadnu a da ne budu napadnuti''.

''Zatim sam mu rekao, trebaš znati da je ona stvarno to i uradila'', on me upitao: ''Je li spomenula da sam je ja poslao'''

Rabin Aviner: ove stvari trebaju potvrdu

Pored komentara koje je izazvala ova legenda, postoje ljudi kojima nije baš lahko da brzo povjeruju. Rabin Šlomo Aviner je komentarisao ovu legendu u svom video blogu gdje kaže ''govore nam 'budala će svašta vjerovat'.''

Prema rabinu Avineru, Rahela je uz jevrejski narod cijelo vrijeme, i nisu potrebni nikakvi dokazi da se ona ukazala nekome.

''Postoje dvije vrste ekstremizma'', nastavlja Aviner, ''Jedna vrsta ekstremizma je negirati čuda, a druga vrsta ekstremizma je povjerovati u svaki čudan događaj što vam neko prenese''

''Ponekad možda umišljamo. Ponekad osoba umisli stvari, normalna osoba. Ponekad je neko pod pritiskom, umoran, gladan i stvari koje vide one zapravo i ne postoje ali to mu se ureže u memoriju. Ovo se zove FMS- false memory syndrome, sindrom lažne memorije''

''Možda je bila neka dobra žena. Postoje također dobre arapkinje, nisu sve, ali postoji poneka''.

izvor www.ynet.co.il
IP sačuvana
social share
Pobjednik 20. tradicionalne "Lažijade", koja je preksinoć održana u organizaciji Lovačkog udruženja "Srndać" je Goran Maksimović, član "Srndaća" i mještanin Omarske.
Goranova priča o "odlasku u lov na kojem je sreo lovca Mirka koji je na konjskim kolima vozio nezagašeni kreč koji je nakon kiše proključao i rastjerao svu divljač" nasmijala je tročlani žiri koji je procjenio da Maksimović "najbolje laže" i da mu s pravom pripadaju titula lažova godine i novčana nagrada od 500 maraka.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Kecman jesi ti jevrej?
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 215
Zastava Rotterdam
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Ovo je tipicna cifutska propaganda da ojacaju taj njihov mit kao izabrani ljudi Boziji.
IP sačuvana
social share
You see the world black and white,
No color or light,
You think you'll never get it right,
But you are wrong... you might!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


sha nagba imuru

Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
pa treba im to, dok genocidiraju palestince bog je na njihov strani.

al te fore vise ne prolaze!
IP sačuvana
social share
I'm a man of wealth and taste.   
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Safari 1.0.154.48
Citat
bog je na njihov strani.
greska! priklonili su se zlatnom teletu. zbog toga su ...   ratuju sa arapima decenijama.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 20:59:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.