Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:12:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Putovanja - low budget  (Pročitano 3870 puta)
15. Dec 2005, 12:07:35
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3i
Mnogi od nas vole da putuju! Ako vam se ukaze prilika (shto naravno zavisi od celokupnog sticaja okolnosti - na zalost tj. ako ste dobili vizu, pa josh full schengen, pa josh i imate neku crkavicu za putovanja) e onda verovatno zelite da vidite shto vishe! Kako? Pa ne znam ni sam najbolje ali cu vam dati primere lichnog iskustva! Brisel - Stockholm - Brisel avionom povratna 23.02 Evra. Ne verujete?! Pa posetite sajt www.ryanair.com i nadjite cenu karte od 0.01 Evra u oba pravca pa josh ako planirate put mesec i vishe dana u napred celokupna karta sa svim taksama i ostalim placanjima je bash tolika! Postovao sam jednu temu : Jeftine aviokompanije, najveci broj na jednom mestu gde sam naveo sve Evropske lowcost aviokompanije, ali i druge vidove prevoza (vozovi, naravno brzi)! Brisel - Keln - Brisel 22 Evra! Pa lepo, bila promocija, kupio karte, brzi voz ( http://www.thalys.com/be/en/ ) i u Kelnu za sat i po!

Kako dalje? Spavanje? Prijatelj, to je OK, ali ako ga nemate u tom gradu, ili mozda nije tu? E pa onda Hosteli tj. Youth Hostels. Lako se traze! U bilo kom pretrazivachu trazite hostele za taj grad! Ali ja sam mislio da ovo otvorimo kao jednu diskusiju oko hostela i putovanja na koje bi stavljali vashe predloge, iskustva i time pomagali buducim putnicima, ali i sebi chitajuci tudje predloge!

Moj prvi predlog: Stigao u Keln tachnije Koln HBF i otishao u Station Hostel koji se nalazi svega 300 metara! od Centralne zeleznichke stanice (koja je inache u centru) tj. Koln HBF. Cena 16 Evra spavanje sa doruchkom! Zajednichki WC recimo 3 sobe na jedan, ali sve je odvojeno! Higijena na nivou! U centru grada, blizu stanice! Da napomenem da hosteli uglavnom imaju 6 i 8 kreveta u sobi ali zato se i zovu Youth Hostels! Ima ih i sa vishe ali i sa manje!


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 12. Jul 2008, 14:20:39)
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3i
A ovo sam nashao! Nismo ni mi bez Hostela!

Ravnice Youth Hostel, Zagreb
 
Nalazi se pola sata vožnje tramvajem od centra grada, ali se isplati. Iz centra uzmite tramvaj 11, 12, ili 4 i siđite na stanici Ravnice, odmah posle parka Maksimir. Krevet je 15 eura po osobi, bez obzira da li spavate u sobi sa 10, 4 ili 2 kreveta, tako da obavezno rezervišite unapred. Hostel je nov, prijatno namešten, sa trpezarijom, kuhinjom, i velikim balkonom. Kod recepcije postoji i nekoliko kompjutera sa pristupom internetu, koji se plaća 4 kune na sat i koji radi samo do 10 uveče.

U hostelu vlada neprekidno dobra atmosfera, jer bekpekeri koji idu na jadransku obalu ili ka istoku prema Beogradu, Sofiji, i Istanbulu, obavezno se odlučuju da provedu po koji dan u Zagrebu.

Na pet minuta od hostela je i hipermarket Kaufland, jedan od jeftinijih u Zagrebu, mada imajte u vidu da je ovde sve mnogo skuplje nego u Srbiji, od kruha do vina. Ipak, naoružajte se hranom i pićem, jer kuhinja u Ravnicama je prava inspiracija.

Jedina mana je udaljenost od centra, jer ako zakasnite na poslednji tramvaj oko ponoći, ostaje vam ili skupi zagrebački taksi, ili najmanje sat vremena hoda.

Adresa: Ravnice 38d, 1000 Zagreb, + 385 1 233 23 25, http://www.ravnice-youth-hostel.hr

Three Black Catz, Beograd

Najpoznatiji beogradski hostel među bekpekerima, Tri Crne Mačke, nalazi se samom centru Beograda, u pasažu u Čika Ljubinoj ulici kod kafića Vrući gavran. Nedavno je renoviran, i iako ima samo deset kreveta nudi odlično zezanje.

U trosobnom stanu, od kojih su dve spavaće sobe, jedna sa šest, i druga sa četiri kreveta, nalaze se i velika dnevna soba i trpezarija, veliko zajedničko kupatilo i potpuno opremljena kuhinja.

Gosti besplatno mogu koristiti internet i mašinu za pranje i susenje veša. Na raspolaganju su i sigurnosni ormarići za odlaganje dragocenosti, i mapa Beograda.

Osoblje hostela tečno govori engleski i upućeno je u dnevna dešavanja u gradu.

Ukoliko je vreme loše, u dnevnoj sobi možete da pogledate neki film iz njihove bogate DVD kolekcije. Na hostelskom kompjuteru možete narezati muziku, fotografije sa svojih aparata, skenirati slike.

Cena smeštaja je 9 eura po osobi za noć. Adresa: Čika Ljubina 7/49.

Hostel Mostel, Sofia
 
Na pet minuta hoda od glamuroznog bulevara Vitoša, Mostel je možda najpoznatiji hostel u Sofiji, ali uz žestoku konkurenciju. U Sofiji postoji nekoliko odličnih hostela koji zadovoljavaju sve evropske standarde, a od kojih su, pored Mostela, najbolji Be My Guest Hostel (Ivan Vazov, 13, +359 2 989 50 92, www.bemyguest-hostel.com), i Art Hostel (Angel Kanchev 21/A, +359 2 987 05 45, www.art-hostel.com).

Ipak, Mostel nas je kupio ekstremno friendly atmosferom, i neumornom ljubaznošću domaćina Assena i njegove devojke. Ako se najavite, oni su spremni da vas sačekaju na železničkoj ili autobuskoj stanici, a tokom boravka će za vas organizovati izlete do obližnjih atrakcija kao što je manastir Rila.

U sobama sa šest ili osam kreveta spavanje košta 8-10 eura, s tim što u tim sobama možete prenoćiti i za 5 eura ako donesete svoju vreću za spavanje. Postoji i jedna dvokrevetna soba za 12 eura po osobi (leti 15). U cenu je uključen i doručak (možete da jedete koliko hoćete), kao i večera koja se sastoji od porcije špageta i čaše lokalnog piva. Korišćenje kompjutera sa brzim pristupom internetu je besplatno.

Adresa: Denkoglu 2, +359 889 22 32 96, www.hostelmostel.com.

New Backpacker's, Istanbul
 
New Bakpacker's se nalazi u ulici Akbiyik u kojoj je i većina hostela u istorijskom distriktu Sultanahmet. Neke od glavnih atrakcija u Istanbulu, kao što su Topkapi palata, Plava džamija i Aja Sofija, nalaze se na pet minuta hoda.

Postoje dvokrevetne sobe koje zadovoljavaju sve standarde, ali i jeftinije varijante, tipa osmokrevetna soba na 4. spratu sa gvozdenim krevetima na sprat i ne tako čistim WC-om. Kao i većina hotela u Istanbulu, i New Backpacker's se može pohvaliti krovnom terasom sa odličnim pogledom na grad i Mramorno more.

Sa železničke stanice Sikerci sedite na tramvaj nekoliko stanica do Sultanahmeta, odakle imate nekoliko minuta hoda. Ako dolazite autobusom, sa glavne autobuske stanice uzmite metro do kraja (Aksaray), a zatim tramvaj do Sultanahmeta.

Imajte u vidu da za razliku od Zapadne Evrope hosteli u Istanbulu ne moraju nužno da budu najjeftinija varijanta. Ako ste kratki s parama, uputite se u neki od mračnijih hotelčića na uzavrelom Aksarayu. Cene su znatno niže, ali je i higijena na nižem nivou.   

Adresa: New Bakpacker's, Akbiyik Cad. 14/1, Cankurtaran/Sultanahmet, +90 212 638 55 86, www.newbackpackers.com 

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

New Backpackers Istanbul.jpeg
(10.56 KB, 200x138)
Ravnice YH Zagreb.jpeg
(7.62 KB, 200x146)
Dinner Mostel Sofia.jpeg
(5.4 KB, 200x150)
Three Black Catz Belgrade.jpeg
(9.38 KB, 200x224)
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3i
Review!

Vratio sam se iz Shvedske - Stockholm juche!

Putovanje: Ryanair povratna karta 0.02 evra, sa taksama 19.98 evra
Smeshtaj: City Backpackers hostel - Stockholm cena 190 kruna na noc (oko 19 evra)

neke od pogodnosti:

FREE high speed Internet & WLAN 24h!
FREE pasta!
FREE morning sauna!
FREE fresh coffee & tea!

Savrshenstvo!
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54u1
ha ha ha ... bio u raznim ... ali brate ... sauna  Smile   o hoooo  Smile
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3i
jbg nije neshto preterano velika ali imaju saunu moze 6 ljudi komotno da stane

ujutru od 8-9 free za devojke a od 9-10 za momke!

stvarno!

a ovako je (kad nije besplatna) 2 evra (20 kruna)

pa trazilo se na netu!
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


zažmuri brzo i za tren ćeš videtikako izgleda mrak

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 25600
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Sagem vrrrrrr
e sledeci put cu vam napisati kako ja orgaznizujem putovanje... samo sada mi pobegao dokument
IP sačuvana
social share
ako neko ubije neciju zenu pa mu onda siluje cerku, a sina zivog saHrani u mravinjku. ako kod tog covEka dodJe nA veceru, ne moze biti iSKLjuceno da eventualno nece docN i do te teme. G

tu eres un pecado mortale
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:12:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.137 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.