Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 35 36 38 39 ... 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Put u rat - Pronađen Kuran iz vremena pre Muhameda  (Pročitano 66171 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7009
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Šta stvara reči?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
dokle će ovo trajati  Smile
zavisi šta podrazumevaš pod tim ''stvara'', ali neka bude svest,mada nisam siguran da li svest stvara reči ili reči  stvaraju svest,ili istovremeno nekako  Smile ko zna, i to bi moglo da se podvede pod nešto apsolutno i potpuno nesaznatljivo..ali ajde,rekao bih pre svest da stvara,to mi nekako malkice zvuči logičnije mada ponavljam,nisam siguran.a zašto je to uopšte bitno?
« Poslednja izmena: 06. Nov 2015, 01:33:52 od abenaz »
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7009
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Trajaće onoliko koliko je potrebno.
Dakle, svest stvara reči.

Može li svest da stvara reči, ako svest ne postoji?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
skoro gluplje pitanje čuo nisam.
ne, ne može.
ne mogu ni da pretpostavim na šta ciljaš sa ovim ali znam da ćeš me NEKAKO zajebati kad-tad Smile xaxaxa careee careeee careee
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7009
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Smiri živce.
Dakle odgovor je ne.

Da li shvataš da si tim odgovorom dao rešenje pitanja da li postoji "prvenstvo svesti" ili "prvenstvo postojanja"?

Kako svest pre svega mora da postoji da bi mogla da funkcioniše, onda je "prvenstvo postojanja" temeljna istina koju više ne moramo dokazivati i sve gluposti koje ovde pišeš padaju u vodu.

Sad možeš da naučiš ili da nastaviš da se glupiraš.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
nisam uznemiren uopšte, samo doživljavam blagi transfer blama kada neki fanatik misli da pokušava da me ''zajebe''

Citat
Da li shvataš da si tim odgovorom dao rešenje pitanja da li postoji "prvenstvo svesti" ili "prvenstvo postojanja"?
ne nisam, pojmovi ''svest'' i ''postojanje'' su nerazdvojivi,jedno ne može da postoji (no pun intended) bez drugog.
aj sad se mani ovih kvaziintelektualnih nadmudrivanja i samo mi odgovori na najjednostavnije pitanje ikad:da li postoji nešto bez reči/svesti?
a- ''da'' i navedeš šta i lupiš se o čelo (ako imaš bar gram mozga)
b- ''ne'' i konačno shvatiš šta su pričali šopenhauer,berkli i ja
« Poslednja izmena: 06. Nov 2015, 01:58:51 od abenaz »
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7009
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Eto, znao sam da ćeš nastaviti da se glupiraš. Džaba tebe učiti.
nisam uznemiren uopšte, samo doživljavam blagi transfer blama kada neki fanatik misli da pokušava da me ''zajebe''
Možeš da lažeš sebe, ali ne i one koji čitaju šta pišeš.


] ne nisam, pojmovi ''svest'' i ''postojanje'' su nerazdvojivi,jedno ne može da postoji (no pun intended) bez drugog.
Svest i postojanje su nerazdvojivi samo zato što svest da bi funkcionisala mora da postoji, kako si sam i dokazao.

]
aj sad se mani ovih kvaziintelektualnih nadmudrivanja i samo mi odgovori na najjednostavnije pitanje ikad:da li postoji nešto bez reči/svesti?
Nisu ovo kvaziintelektualna nadmudrivanja nego si sam sebe kao i mnogi pre tebe doveo u ćorsokak, pa sad misliš da se etiketiranjem izvučeš.

Upravo potvrdjivanjem "prvenstva postojanja" koje si sam izveo, dokazao si, ma šta sad pričao, da stvari postoje nezavisno od svesti.

]
b- ''ne'' i konačno shvatiš šta su pričali šopenhauer,berkli i ja
Pozivanje na nečije mišljenje kada dokazi govore suprotno, a ti si sam nevoljno dokazao suprotno, je , ponovo, logička greška argumentum ad vericundiam.
« Poslednja izmena: 06. Nov 2015, 02:13:15 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
Citat
Svest i postojanje su nerazdvojivi samo zato što svest da bi funkcionisala mora da postoji, kako si sam i dokazao.
i ''samo zato'' što da bi postojanje postojalo mora da bude percepirano/mišljeno (odnosno da postoji neko ko će ga biti svestan).
brate nema postojanja bez svesti i nema svesti bez postojanja, nema tu nikakvog ''prvenstva'', šta je tebi tu jebeno nejasno?!?  Smile msm stvarno dosad nisam mislio da si baš..tupan;preograničen svakako ali baš da bih te mogao nazvati glupim..međutim,posle ovoga..  Smiley 1 Smiley 1


Citat
Nisu ovo kvaziintelektualna nadmudrivanja nego si sam sebe kao i mnogi pre tebe doveo u ćorsokak, pa sad misliš da se etiketiranjem izvučeš.

Upravo potvrdjivanjem "prvenstva postojanja" koje si sam izveo dokazao si, ma šta sad pričao, da stvari postoje nezavisno od svesti.
samo u tvom izopačenom, ispranom,fanatičnom mozgu sam ''doveo sebe u ćorsokak i dokazao da stvari postoje nezavisno od svesti''..
ne znam brate, ja bih na tvom mestu stao, dosta je blamaže bar za jedno veče,sutra opet jovo-nanovo moš da nastaviš  Smile mada naravno znam da nećeš zbog svog smrdljivog ega, kao i većina iracionalnih degenerika

i btw mnogo si ali mnoogo iritantan sa ovim pozivanjima na ''logičke greške'', ne znam kako nisi svestan koliko debilno i jadno to zvuči iako to siguran sam u tvojoj glavi izgleda na fazon ''bravo majstore al si mu šukno! pametnice moja :*'';ali veruj mi, sa strane izgleda mnogo mnogo MNOGO patetično

btw2 znači ne smeš da mi odgovoriš na ono pitanje? tako sam i mislio ^^
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7009
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
brate nema postojanja bez svesti i nema svesti bez postojanja, nema tu nikakvog ''prvenstva'', šta je tebi tu jebeno nejasno?!?  Smile msm stvarno dosad nisam mislio da si baš..tupan;preograničen svakako ali baš da bih te mogao nazvati glupim..međutim,posle ovoga..  Smiley 1 Smiley 1
Samog sebe demantuješ pre svega dokazom koji si sam potvrdio, a zatim onako oholim  upuštanjem u dokazivanje nečeg za šta sad tvrdiš da ne postoji. To je licemerje koje prikazuješ ovde.

ne znam brate, ja bih na tvom mestu stao, dosta je blamaže bar za jedno veče,sutra opet jovo-nanovo moš da nastaviš  Smile mada naravno znam da nećeš zbog svog smrdljivog ega, kao i većina iracionalnih degenerika
Nema ovde blamaže sa moje strane, samo nedostatka tvog obrazovanja, konstantnog plagiranja i na kraju, u nedostatku dokaza vredjanja i uličarskog govora.

i btw mnogo si ali mnoogo iritantan sa ovim pozivanjima na ''logičke greške'', ne znam kako nisi svestan koliko debilno i jadno to zvuči iako to siguran sam u tvojoj glavi izgleda na fazon ''bravo majstore al si mu šukno! pametnice moja :*'';ali veruj mi, sa strane izgleda mnogo mnogo MNOGO patetično
Demonstriranjem grešaka koje praviš ja pokazujem da ti ne umeš ispravno da razmišljaš i zaključuješ, što je osnova za dijalog. Naravno da te to iritira, ali šta ćeš?

btw2 znači ne smeš da mi odgovoriš na ono pitanje? tako sam i mislio ^^
Da si bolje mislio redje bi pravio logičke greške.
Inače, odgovorio sam ti, ali ti ne umeš da razmišljaš, pa ne vidiš odgovor.
« Poslednja izmena: 06. Nov 2015, 02:33:03 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
a ne kontam baš što nećeš da me ispoštuješ kad sam ja već tebe (tj šalim se, kontam,jer si pičkica haha);znači, baš kao što sam i ja tebi odgovarao vrlo koncizno i precizno sa ''da' ''ne'' isto bi i ti trebalo meni,dakle da probam zadnji put pa šta bude (ponavljam, samo ''da'' ili ''ne odgovori'',odnosno ako je odgovor ''da'',dodaš eventualno par stvari koje postoje bez reči,čisto kao primer/dokaz: da li postoji nešto bez reči/svesti?
a-da
b-ne
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 35 36 38 39 ... 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.