Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:21:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psychiatry An Industry Of Death  (Pročitano 7542 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ja sam student, her, ne lekar.   Smile

edit: Nazad na temu...  Smile
« Poslednja izmena: 21. Maj 2008, 22:00:15 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 
Lekari su stvarno u lošem situaciji u svoju radu, oni prime novac za takvu ulogu, što ne ispriča ništa , osim to da je na hiearhiji su iznad od pacijentu. Zato nije glupo kod neki pravcima da zovu bolesnike kao klijent. Već taj hiearhija ruši terapiju. Inače i lekarima bi bilo lakše ako bi imali takvu osećaj da grade nešto, sad mislim na ljudski odnosima kod bolesnike.
A tu u srbiji gde je još patriahalnost hara, i gde su ljudi dresirani i na autoritarnost, još otežava situaciju. A po mene uopšte nisu krivi lekari. Da institucije toliko su igubili moralnost, zbog toga rat je kriv, i takve institucije koji još rade na tome da bude ovaj država za onima koji uvek osećaju sram, vidi hršćanske crkve. Pro fašisti plate za to da budu takvi slučaji u novinama gde su lekari neetički ljudi. Jer to za masu to znači da su totalno te profašisti gospodari, mislim sad ponovo na crkve.
Sve u svemu psihiatria ne bi bilo loša institucija, ako ne bi bilo u državi i pored toga anomia.
« Poslednja izmena: 21. Maj 2008, 22:25:41 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Jedna rec - Sajentologija...
Njihovi najveci neprijatelji su terapeuti, psiholozi i psihijatri jer im otimaju posao...
« Poslednja izmena: 22. Maj 2008, 00:31:25 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
Ohoho opet lov na vestice  Smile

Posao psihijatra je jako stresan, a nedovoljno placen, bar kod nas.
Da namernog zlostavljanja ima - ne verujem, a video sa pocetka me podseca na onu predizbornu reklamu kod nas koja je pripadnicima odredjenih socijalnih zajednica trebala da ispere mozak.

Psihijatar je pre svega duzan da pruzi potrebnu negu pacijentu, u smislu dijagnoze i lecenja poremecaja i bolesti.
Da, to nekad podrazumeva duzi boravak u bolnickim uslovima, nekad fiksiranje za krevet, ali verujte mi, svirepost tipa elektrosokovi, lobotomija kasikom su proslost, i svaka preduzeta mera, svaki propisan lek je za dobrobit pacijenta.

U praksi, iako postoji misljenje da kod psihijatra odlaze samo "ludaci", cekaonice u specijalizovanim ustanovama su pune, sto me posebno raduje, se neretko desava da ordinirajuci lekar ima poduzi radni staz, donekle mu je posao rutina, i sve sto uradi jeste da pacijenta "uvrsti" u neku grupu, i da mu terapiju.
Desi se da sama dijagnoza bude pogresna...
Da terapija bude pogresna...
Jedan psihijatar je detetu kog u zivotu nije video, a koje nikada nije bilo leceno napisao uput za observaciju u IZMZ... Smile
Ima slucajeva...
Ali vas uveravam da nijedan iole normalan lekar nece namerno ugroziti zdravlje i integritet pacijenta...kako u svakoj drugoj grani, tako i u ovoj.

Sto se tice privatne prakse mogu, a ne moraju da vaze ista pravila. Jedna seansa kod privatnog psihijatra kosta oko tridesetak eura, za kojih se on naslusa svega i svacega, a advokat za sastavljanje pravnog leka uzme desetak puta vise  Smile

Na kraju, ono sto me posebno iritira jeste komentarisanje psihijatrije u negativnom kontekstu, profilisanje nauke kao 'industrije smrti', i pljuvanje po kvalitetu terapije, uglavnom od osoba koje psihijatra nikada nisu posetile... Smile
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Mi jesmo ugrozeni...
Ali ne zbog viska i zloupotrega psihijatara, vec zbog manjka.
Samo dva doma zdravlja u Beogradu imaju razvojno odeljenje iako je broj dece sa raznim poremecajima u porastu.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 
trebalo bi pustiti ljude koji znaju lečiti...
a što se tiče scientologiju, potrebni su da zbog takvi slučajevi gde psihiatriju stvarno koristi iz cilja drugoga a ne lečenje.
Politička psihiatrija ovde kod nama i svugde na istoku, gde je bilo komunizam još je u praxu.
A scientologi što kažu o ljudsku dušu, potrebno saslušati, estetsko i egzistencialno je vrednost..i ponekad stvarno može na tom putu lečiti.
Mislim glavni problema je politika. Ja nikad ne postavom takvu pitanju da scientologiju ili psihiatriu. Jednostavno obe ima svoj značaj i vrednost. Još bi dodao da scientologi ako bi koristili na politički cilju svoje znanje, manje je štetno što političari naruče od psihiatrima.
« Poslednja izmena: 22. Maj 2008, 16:06:14 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ja nikad ne postavom takvu pitanju da scientologiju ili psihiatriu. Jednostavno obe ima svoj značaj i vrednost. Još bi dodao da scientologi ako bi koristili na politički cilju svoje znanje, manje je štetno što političari naruče od psihiatrima.

Tačno tako!

Jedna rec - Sajentologija...
Njihovi najveci neprijatelji su terapeuti, psiholozi i psihijatri jer im otimaju posao...

A flim sam okačio ne da bi pokrenuo raspravu Sajentologija VS Psihijatrija već zbog činjenica koje su u njemi iznete. Takođe ne mislim da je psihijatrija sama po sebi zlo, već je problem što se koristi u svrhe političke manipulacije.
IP sačuvana
social share
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Americki film... o Americi... u Srbiji... Smile
Nama to ne treba... mi nase mentalne bolesnike i dalje drzimo zakljucane u podrumu...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Americki film... o Americi... u Srbiji... Smile
Nama to ne treba... mi nase mentalne bolesnike i dalje drzimo zakljucane u podrumu...  Smile
Mogu ti reći ako se izvuku iz podruma odmah postanu lideri stranaka. Pa bolje da su u podrumima onda.

A sad ozbiljno, onaj ko nije imao prilike da posećuje bolesnika ua psihijatriskoj klinici ne može ni da zamisli koliko je taj posao za lekare i osoblje klinike težak. Neophodan je stvarno izuzetan psihički sastav da se rad tamo izdrži. Mislim da su od svih klinika te u najlošijem stanju i sa stalnim deficitom zaposlenih. A broj bolesnih je tako veliki da bi trostruko veći kapaciteti bili nedovoljni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Nekada su ljudi koji imaju potrebu da se ispovedaju išli po manastirima i masirali popove za mnogo manje para. Ko im brani da to rade i danas?

 

jedna moja prijateljica koju sam jednom prilikom pominjala na jednoj temi  Smile
upravo to cini... ima svog duhovnika koji je savetuje ili kome se ispoveda po pitanju svega i svacega. po nekim njenim komentarima, tacnije prepricanim njegovim recima, rekla bih da je cika odlican psiholog, onako, moderan popa  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:21:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.