Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:22:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psu nije verovati  (Pročitano 3946 puta)
26. Sep 2006, 15:14:31
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Psu nije verovati

Svaki pas kog vlasnik izvede u šetnju trebalo bi da bude na povocu i da na njušci obavezno ima korpu

Pas bez korpe...
Beograđani ne vode računa o bezbednosti sugrađana kada izvode svoje pse u šetnju. Teško da ćete na našim ulicama videti vlasnika koji je svog psa "opremio" neophodnom pratećom opremom. Naime, svaki pas koji krene u šetnju trebalo bi da bude na povocu i da ima obaveznu korpu ili "brnjicu". Kako smo saznali u beogradskim pet-šopovima, cene ovih "stvarčica" nisu visoke, ali vlasnici pasa nerado se odlučuju da svom ljubimcu "navuku" korpu.
Ekipa Pressa tokom jučerašnjeg dana videla je nekoliko vlasnika koji svoje pse šetaju bez povoca i korpi.
- Svaki dan izvodim psa u šetnju bez korpe. Do sada nije bilo nikakvih problema, niti je bilo koga napao. Nije mi poznato da postoji zakon koji me obavezuje da svog psa moram u tako rigoroznim uslovima da izvedem u šetnju. Ako takav zakon bude donet, moraću da ga se pridržavam - kaže za Press Sanja Vidić, vlasnica pit-bul terijera Maze.
Međutim, postoje i Beograđani koji se plaše pasa, bez obzira na to da li je u pitanju čivava ili šarplaninac.
- Užas! Besni psi su me napali kada sam bila mala. Od tada imam strah kada vidim pse. Vlasnici bi trebalo da ih obezbede povocem ili korpom, a ne da ih puštaju da slobodno trče ulicama. Ako nisu opasni za njih, to ne znači da nisu i za druge - rekla nam je Nada Nikić.
Tatjana Živković, pomoćnik sekretara za inspekcijske poslove, kaže za Press da još nije donet zakon kojim su vlasnici obavezni da pse na ulicu izvode isključivo sa povocem ili korpom.
- Takvog zakona nema! Postoji nacrt o dobrobiti životinja na osnovu kojeg će se doneti zakon. Sigurno je da će kazne biti rigorozne. Biće doneta različita pravila i neće biti jednaka za sve pse. Što se tiče povoca, ne bi trebalo da bude izuzetaka - istakla je Živkovićka.
(LJ. A. - N. N.)

Cene

Kako smo saznali u beogradskim pet-šopovima, postoje razne korpe za pse, i to od kožnih do metalnih. Vlasnici su uglavnom emotivno vezani za svoje pse, pa i kada je neophodna metalna brnjica za "ljutog" ljubimca, oni se radije odlučuju da estetika bude ispred bezbednosti i kupuju kožne. Cene se kreću od 250 do 1.500 dinara. Kada je reč o povocima, cene su u rasponu od 100 do 2.000 dinara.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung J6
ja sam za potpuno postovanje zakona !

i sam sam imao vucjaka 8 godina koji je bio izuzetno pitom pa je ipak dva puta preskako ogradu box-a i napadao ljude,nije mi na pamet padalo da ga setam bez povodca ,nemogu da gresim dusu nisam mu stavljao korpu jer nije naviknut od malena pa sam imao problema sa namestanjem!

a da ne kazem za pitbulove i slicne krvoloke, do duse nisu zivotinje krive jer su one kopije vlasnika.
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 30
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Apsolutno se neslazem da psa treba izvoditi sa korpom Smile Neki put bi bilo pozeljnije staviti korpu neodgovornim ljudima,psi rade samo ono na sta su nauceni a napadaju samo izazvani Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli...

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 28108
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson X10 Mini Pro
Ne mislim da svaki pas mora nositi korpu. Zna se koji treba..
« Poslednja izmena: 26. Okt 2006, 17:03:17 od Pahuljica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


edit by cg_ac: bez linkova

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3768
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia c6
gazde koje ne znaju da dresiraju psa trebayu da nose korpu
IP sačuvana
social share


 Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli...

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 28108
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson X10 Mini Pro
Tacno, bifidus
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


..::U Srcu Zauvijek Dijete::..

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 9031
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
One vrste koje su po prirodi krvoločnije i razdražljivije, mislim da bi trebale nositi, jer nisu u pitanju samo drugi psi koji bi mogli biti napadnuti, već svako malo čitam u novinama da je pitt bull napao dijete...Ostali psi bi trebali na lajnu, barem po prometnom mjestu do parka, pa tamo nek trči do mile volje... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


-Dabre idu kobre. -Ko bre? - Da bre!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 394
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Siemens c 45
gazde koje ne znaju da dresiraju psa trebayu da nose korpu
ne, oni trebaju da nauce da dresiraju psa a ako nece neka ga ne uzimaju.
Zasto pas da ispasta zbog covekove gluposti!?

Inace u onom clanku pise da se zena plasi pasa jer je nju napadao vec neki. Mene je kod babe kad sam bio mali pas ugrizao  za vrat kod potiljka a ja sada pse obozavam. Poenta je u njenom karakteru.
IP sačuvana
social share
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.

Tvoj život je možda nečiji san
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Hoce li ovo nekada proci?

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3760
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
BlackBerry 
Znao sam da je ovaj retardirani text napisao press a jos nisam dosao do kraja gde pise izvor...
Uzas,ok,onda i ljudi neka stave korpe,pojedincima zaista trebaju...
IP sačuvana
social share
Ко рескира профитира... Србија Србима, Европа Европљанима...
Heart Breaker...

U kafileriji se neprekidno ubijaju psi i to ne agresivni,
već SVI.
Štenci stari mesec, dva, veliki, mali, mešanci i rasni, bez izuzetka, posle sedam dana biće ubijeni injekcijom otrova!
U proseku između 50 do 200 pasa ubiju nedeljno!
Više od 7 000 pasa ubiju godišnje u kafileriji u Beogradu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Koliko se ja secam, psi su zivotinje, a ne plisane igracke iz crtanog filma...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:22:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.