Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 22. Okt 2025, 21:46:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ne sprečavati dečje svađe  (Pročitano 650 puta)
15. Feb 2006, 06:27:44
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Ne sprečavati dečje svađe

Žene uglavnom ne vole sukobe - naročito ne kada je reč o dečjim sukobima. To je sasvim normalno. Ko bi još želeo da vidi svoje detence kako se svađa s nekim drugim detetom i kako ta svađa eskalira u tuču? Situacija je naročito nezgodna ako se stvar dešava u vašem stanu, a vaše dete je dovelo kući druga ili drugaricu da se zajedno igraju - što znači da ste vi odgovorne i za to drugo dete, i ako mu se nešto desi dok je kod vas u kući, vi ćete kasnije morati da objašnjavate to roditeljima tog deteta. Zato i nije čudno da mnoge majke, čim njihovo dete počne da se svađa s drugim detetom, intervenišu i prekidaju svađu i, odmah ili kasnije, grde svoje dete i objašnjavaju mu da je svađa ružna i da ne sme da se svađa.

Mada je ovakav postupak savršeno razumljiv, stručnjaci se slažu da je pogrešan. Svako dete trebalo bi da nauči kako da razreši konflikte - zaista nije moguće da ceo život proživi a da nikada ni sa kim ne bude u sukobu - a kako može to da nauči ako ga majka momentalnom intervencijom spreči već na početku konflikta?

Da ne bude zabune, ovo ne znači da decu treba podsticati da se svađaju. Niti treba dopustiti da stvari odu toliko daleko da neko bude ozbiljno fizički povređen. Kada se deca posvađaju, treba ih pustiti da sukob razreše sama, kako znaju i umeju. Ako im baš ne ide, ili ako vi jednostavno niste u stanju da ne radite ništa, možete pokušati s ulogom moderatora, da navedete decu da sagledaju i gledište onog drugog i, ako nemaju nikakvu ideju kako da reše sukob, da im sugerišete nekoliko mogućih rešenja.

Ako ovako postupite, učinićete i svom detetu i sebi veliku uslugu. Detetu, jer će od malih nogu učiti kako da na miran način reši sukob, a sebi, jer ćete kasnije, kad dete krene u školu, znatno ređe morati da brinete o pozivima (ili prozivkama na roditeljskom sastanku) od strane učiteljice svog deteta jer se vaše dete sukobilo s nekim.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 22. Okt 2025, 21:46:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.