Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psiholozi savetuju žene nezadovoljne svojim izgledom  (Pročitano 1576 puta)
17. Avg 2006, 12:47:15
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Psiholozi savetuju žene nezadovoljne svojim izgledom

Osetite se lepšom

Ne užasavajte se starenja - dame u godinama su samosvesnije i smelije nego mlađe

Imate gomilu zamerki na račun svog izgleda? Nekoliko američkih psihologa vam otkriva recept za prevazilaženje ovakvog nezadovoljstva, onaj koji će vam sigurno pomoći da se osećate mnogo lepšom

Razumno sudite o svojoj pojavi
Razmišljajte o "profesionalnim lepoticama" kao o estetskom čudu (i genetskoj slučajnosti). Nipošto se ne poredite s njima. Uostalom, i te blistave devojke gube svest o sopstvenoj lepoti kada je odmeravaju prema nekome ko je još zanosniji. "Ja nikada nisam mislila da sam lepa", insistira Karol Alt, supermodel iz 80-ih. Ona za to pruža ovakvo objašnjenje: "Bilo je manekenki, poput Nikolet Šeridan, koje bi ušle u prostoriju i jednostavno zasenile sve ostale".

Preispitajte odnose sa okolinom, naročito one s ljubavnim partnerom
"Mi sebe posmatramo i kroz tuđe oči. To je sastavni deo ljudske prirode", kaže čuveni njujorški klinički psiholog Elen Makgrat. Ona naglašava da ljubavni partner ima posebno veliki uticaj na naše viđenje vlastitog izgleda. Dakle, ako verujete da niste atraktivni, pokušajte da procenite koliko je tome doprineo vaš dečko ili muž. Ako zaključite da je on taj koji vas čini nesigurnom, i to ne samo na ovom planu, skrenite mu pažnju na to. Ukoliko vas zaista voli i stalo mu je da vas zadrži, on će promeniti svoje ponašanje.

Ne bavite se isključivo sobom
"Kada se fokusirate na sebe, vi neminovno postajete samokritičniji", konstatuje Berni Karduči, univerzitetski profesor psihologije iz Indijane. On vam preporučuje da se približite ljudima iz vašeg okruženja i da vi njima pomognete da se osete željenim. Vaša nesigurnost će tada iščeznuti, tvrdi Karduči, dodajući: "Ako se na nekoj zabavi pojavite s grupom prijatelja, automatski ćete izgledati privlačnije. I drugima i sebi. Jer, takav dolazak sugeriše da umete da okupite društvo i da ga predvodite".

Mislite o telu kao o oruđu
Muškarci su ti koji više razmišljaju o njegovom funkcionisanju nego o izgledu i ovo je nešto u čemu bi trebalo da ih kopirate. Jer, kako kaže Stiven Franzoi, profesor psihologije na jednom univerzitetu u Viskonsinu, ako svoje telo počnete da doživljavate kao instrument, shvatićete da možete da ga oblikujete i transformišete. Taj novi stav će vas ispuniti osećajem moći i više vas neće mnogo interesovati da li drugi posmatraju i ocenjuju vašu "ljušturu".

Ne obraćajte se sebi na negativan način
Ne govorite, na primer, "moje odvratne, debele butine". Upotrebite neki neutralniji izraz, kao što je "moje pune, mišićave noge". Ovo je sugestija Džejmsa Rozena, počasnog profesora psihologije na Univerzitetu u Vermontu, koji vam daje sledeći savet: "Pažljivo razmislite o tome zašto se sviđate drugima. Da li zbog toga što oni poštuju vaše znanje i sposobnosti, ili je razlog možda to što smatraju da ste topla i zanimljiva osoba. Nikada ne gubite iz vida da su, na duže staze, ove osobine značajnije za nečiju privlačnost od fizičkog izgleda".

Pretvorite se, uz pomoć odeće, u jedinstvenu senzaciju
Pomenuti Berni Karduči, koji je danas društveni "dinamo", a nekada je bio stidljivko, ističe da mu je u ovakvom preobražaju pomoglo neobično oblačenje. "Kada ste u garderobi koja odražava vašu ličnosti, okolini je lakše da s vama komunicira. Stvar uopšte nije u tome koliko ste lepi, već koliko ste pristupačni", tvrdi ovaj profesor.

Prestanite da se užasavate starenja
Postaje pouzdani dokazi da, kako godine prolaze, ljudi postaju zadovoljniji svojim izgledom. Recimo, Lesli Goldman, saradnica mnogih američkih časopisa i autorka knjige "Zabeleške iz svlačionice", navodi da su starije dame čudesno samosvesne. "Nikada nisam primetila da se neka žena sa više od 60 godina sakriva da bi se presvukla ili da brzo skenira prostoriju pre nego što to uradi", naglašava Goldmanova.

Utuvite u glavu da lepota nije lek protiv svih bolesti
U proseku, lepe osobe nisu nimalo srećnije od onih za kojima se svet ne okreće na ulici. Optimizam i nada, ispunjenost vezama, kao i osećaj da život ima smisla mogu više da utiču na vašu sreću od izgleda. "Nemojte pogrešno da me shvatite - postoje trenuci u kojima uživam poseban tretman zbog svoje slave. Ali, i ja sam dobila svoj deo patnje. Razvedena sam. Izgubila sam oca i brata. Ne verujem da sudbina odlučuje šta će vam se desiti na osnovu vaše spoljašnosti", podvlači famozna Karol Alt.
Prevela S. Prokić
   


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
Lepota je uvek na dohvat ruke. Najlakse je biti uvek nasmejan (dobro, ne bas uvek) i prijatan prema okolini, zatim obuci se seksi (naravno, vazi za oba pola) ali prikladno i najtezi korak dici dupe i baviti se fizickim aktivnostima. Automatski stize i samopouzdanje.

Ovo se da primeniti na 99% populacije.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Свака је за некога лепа. Smile

Када себи нешто утуве у главу не помаже ни милион психолога. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Najlakse je biti uvek nasmejan i prijatan prema okolini, i najtezi korak dici dupe i baviti se fizickim aktivnostima. Automatski stize i samopouzdanje.
potpuno se slazem.
ljudi nisu ni svesni sta osmehom mogu da postignu, kod sebe prvenstveno (a i kod drugih naravno). osmeh vam donosi naklonost drugih, samim tim i zadovoljstvo sobom....

a fizicka aktivnost...
nema bolje stvari za nezadovoljnu zenu, kad se samo dostigne jedan odredjeni nivo sposobnosti.
mozda, u svari, ima jos jedna.... Smile
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
 Smile

nema tu neke velike tajne... nesto je dala priroda, a veci deo je stvar rada na sebi
iznutra jednako kao i spolja

a svaka zena moze da bude lepa  Smile
ili, sto neko rece, ne postoje ruzne zene- vec one koje se neguju i one druge...
nega tu podrazumeva mnogo vise od kremice i frizera... Smile vec pomenuti rad na sebi
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
a fizicka aktivnost...
nema bolje stvari za nezadovoljnu zenu, kad se samo dostigne jedan odredjeni nivo sposobnosti.
mozda, u svari, ima jos jedna.... Smile
 Smile

Cokolada ?
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
dabome  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
Al' samo ona za kuhanje...
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
146 plasticnih operacija ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Lepota je uvek na dohvat ruke. Najlakse je biti uvek nasmejan (dobro, ne bas uvek) i prijatan prema okolini, zatim obuci se seksi (naravno, vazi za oba pola) ali prikladno i najtezi korak dici dupe i baviti se fizickim aktivnostima. Automatski stize i samopouzdanje.

Ovo se da primeniti na 99% populacije.
prilicno realan i praktican savet..ako iko sebi ume da nadje razloga za kompleksiranost, onda sam to ja...danas imam veliko *upe, sutra usi, prekosutra isuvise kratke ruke, naksutra sam debela kao prase....i onda jednostavno stanem....samoj sebi postavim onu crtu i kazem e neces vise..imam neka dostignuca na kojima ogroman broj devojaka mog uzrasta moze da mi zavidi...i mozda ono sto ja ne volim neko drugi na meni ume da zavoli....i jednostavno dignem glavu gore i nastavim dalje..kamo srece samo da taj period ume duze da potraje Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.