Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psihijatrija Industrija Smrti ( Psychiatry Industry of Death ) Prevedeno  (Pročitano 13544 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia zvrr
Ja odgledah prvih pola sata ovog video snimka. Smile

Šta znam, nisu rekli ništa što se ne zna - u ranija doba psihijatri su koristili prilično nehumane metode u liječenju. Ali takva nehumanost nije bila odlika samo psihijatrije nego i ostalih medicinskih grana tokom istorije.

Onda je bila priča o vezi eugenike i psihijatrije ( čak je i Radovan Karadžić u jednom trenutku bio prikazan Smile ) - tja.

Ne znam da li ću uspjeti da odgledam snimak do kraja, pa me zanima kako onda ovi prosvetitelji objašnjavaju nastanak psihijatrijskih bolesti?  Ne postoji biološki model u nastanku bolesti? A kako, zašto? S druge strane, ako su ovi psihijatri s ovakvim pristupom liječenju ustvari prevaranti i zloće  Smile , kako da se liječe psihijatrijski bolesnici?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
« Poslednja izmena: 28. Okt 2011, 23:55:32 od taxtex »
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
ja samo da se upisem
gledacu film sutra
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1

Prepisali su mi bensedin u trudnoci. Znate li da sada svaka trudnica od osmog meseca uzima bensedin?


Kakvi su to doktori  Smile Smile

Inace, nije tajna, psihijatrijske metode su koristene u Americi ali i u SSSR-u ranije, zasmetaju im ljudi pa ih bace na neku hemiju, posle setaju ko zombiji, i kad ih puste, reputacija im unistena a klinike, udjes lud izidjes jos ludji
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.0
Odgledala, bolje da nisam...Previse informacija.. Smile

Inace ne mislim da su psihijatri ubice, kao sto mislim da ima zloupotrebe kako u psihijatriji, tako u svim oblastima medicine.
Slazem se da psihijatrije ima u svakoj pori ovog drustva, pocev od decijih lekara, koji cas kazu za nemirno-zivahno dete da je hipearktivno i cas mu se propisuje neka terapija, i to je sve farmaceutska mafija.
Dalje... ja kao laik, al neko ko je obilazio psihijatrisjkog pacijenta, mogu da napisem da ti pacijnti su tuga i da nisu oni krivi sto su takvi, vec najpre njihova porodica, koja ih nije razumela, nije podrzala vec ih odvela na lecenje,a carobna kapsula ne postoji, vec ove kapsule koje o kojima nam govori i ovaj film.Vecina tih pacijenata su u nekoj depresiji, za koji ni vrhunski strucnjaci  nemaju formulu, sem da je neko hemijski balans u mozgu poremecen, i na osnovu toga, kao i na osnovu dobijene anamneze propisuju lekove, na koje svaki pacijent drugacije reaguje.Mislim da iskljucivo zato psihijatrisjki pacijenti prolaze kroz sve ove patnje, pocev od emotivnog do jakog neizdrzivivog fizickog bola...zato i postaju  biljke, koje zive samo na lekovima.
No, ja uvek okrivljujem porodicu, jer zmuri pred problemom..ili nema nikakve komunikacije u porodici, tako ni razumevanja, podrske, koja svakome potrebna.
Naravno, ako i uz podrsku, razumevanje clanu porodice ne bude bolje i negetivne misli ili ne znam sta sve mu pada na pamet, tu nije kriv niko,poserbno ne psihijatar, vec je preko potreban i bolje svi ovi lekovi nego da nekoga ubije ili izsvrsi samoubistvo.
Inace film je dosta surov, tako da sam se pokajala sto sam ga odgledala...jer sve to videti ovako slikovito, nije bas jednostavno bar meni.
Ne mogu,a da ne spomenem da su i ovde Srbe par puta spomenulu, najpre Radovana Karadzica, i naravno Slobodana Milosevica  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
пре пар дана сам на факултету доживела страшну непријатност и нисам дуго могла да се смирим, на шта ми је пришло неколико колегиница и понудило ме да попијем бенседин

Бо имја оца и сина

21 година и носе бенседине са собом

мада, кад мало боље размислим, мало је људи око мене који их не пију редовно, и то не у сврху учвршћивања сна, већ као редовну јутарњу терапију прописано од стране доктора

зато се сваки дан свађам са бабом, што је дозволила да је неки лекар убеђује да јој је потребан бенседин сваки дан

И она је само једна од особа старијих од 40 а да им лекар препоручује бенседин свакодневно
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Treba narod drzati smirenim, Bensici, opijum za narod  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Odgledala, bolje da nisam...Previse informacija.. Smile

Inace ne mislim da su psihijatri ubice, kao sto mislim da ima zloupotrebe kako u psihijatriji, tako u svim oblastima medicine.
Slazem se da psihijatrije ima u svakoj pori ovog drustva, pocev od decijih lekara, koji cas kazu za nemirno-zivahno dete da je hipearktivno i cas mu se propisuje neka terapija, i to je sve farmaceutska mafija.
Dalje... ja kao laik, al neko ko je obilazio psihijatrisjkog pacijenta, mogu da napisem da ti pacijnti su tuga i da nisu oni krivi sto su takvi, vec najpre njihova porodica, koja ih nije razumela, nije podrzala vec ih odvela na lecenje,a carobna kapsula ne postoji, vec ove kapsule koje o kojima nam govori i ovaj film.Vecina tih pacijenata su u nekoj depresiji, za koji ni vrhunski strucnjaci  nemaju formulu, sem da je neko hemijski balans u mozgu poremecen, i na osnovu toga, kao i na osnovu dobijene anamneze propisuju lekove, na koje svaki pacijent drugacije reaguje.Mislim da iskljucivo zato psihijatrisjki pacijenti prolaze kroz sve ove patnje, pocev od emotivnog do jakog neizdrzivivog fizickog bola...zato i postaju  biljke, koje zive samo na lekovima.
No, ja uvek okrivljujem porodicu, jer zmuri pred problemom..ili nema nikakve komunikacije u porodici, tako ni razumevanja, podrske, koja svakome potrebna.
Naravno, ako i uz podrsku, razumevanje clanu porodice ne bude bolje i negetivne misli ili ne znam sta sve mu pada na pamet, tu nije kriv niko,poserbno ne psihijatar, vec je preko potreban i bolje svi ovi lekovi nego da nekoga ubije ili izsvrsi samoubistvo.
Inace film je dosta surov, tako da sam se pokajala sto sam ga odgledala...jer sve to videti ovako slikovito, nije bas jednostavno bar meni.
Ne mogu,a da ne spomenem da su i ovde Srbe par puta spomenulu, najpre Radovana Karadzica, i naravno Slobodana Milosevica  Smile

To mi je malo bilo bzvz i mislio sam da isečem to ali sam ga na kraju ostavio jbg.

 Inače, po meni je najkvalitetnija -psihoterapija. Pacijent može polako da grene sa individualnom ili grupnom i da se lagano, tokom nekoliko meseci skine sa lekova a onda da jednim dobrim vodjenjem psihoterapeuta izleči namučenu dušu. Ali tu ima jedan problem a to je: Sazrevanje dolazi sa bolom.
 Mnogi pacijenti odustaju i idu linijom manjeg otpora nastavljajući sa istim onim neodgovornim ponašanjima koja ih i odvode u bolnice. Dakle, neko ko je na lekovima tj. ne može bez njih jer upada u razna stanja u kojima ne može da funkcioniše normalno, treba da ide na psihoterapiju i skine se sa istih dok od njega ne naprave čoveka koji će da hoda ko zombi gledajući širom otvorenih očiju dok mu bale ispadaju iz usta.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 

Prepisali su mi bensedin u trudnoci. Znate li da sada svaka trudnica od osmog meseca uzima bensedin?


Kakvi su to doktori  Smile Smile

Inace, nije tajna, psihijatrijske metode su koristene u Americi ali i u SSSR-u ranije, zasmetaju im ljudi pa ih bace na neku hemiju, posle setaju ko zombiji, i kad ih puste, reputacija im unistena a klinike, udjes lud izidjes jos ludji

Ginekolozi akuseri Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.