Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psi - najbolja zaštita od krpelja i buva?  (Pročitano 4792 puta)
10. Jun 2013, 00:11:36
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 46
Browser
Chrome 27.0.1453.110
mob
SonyEricsson C510
Za mog psa koristim Frontline Combo za od 20kg do 40kg (uvek je merim pre kupovine, uvek ima između 21kg i 22kg). Bez obzira što kažu da 8 nedelja štiti od buva, a 4 nedelje od krpelja, ipak joj uvek uzimam Combo. Kažu da je poslednja nedelja kritična (vlasnici pasa, ne i veterinari i veterinarski apotekari). Ne kupam je nikad za vreme dejstva fronta, već samo 24h pre, ne stavljam joj na vlažnu kožu/dlaku. Poslednja dva meseca su je napali krpelji tačno posle tri nedelje kako sam joj stavila. Jedan je već ujeo, tj. zalepio se, a drugog sam primetila kad se šetao po njoj i nameravao da se zalepi. Nekoliko veterinara mi je reklo da isključivo stavljam front ili Bajerovu ogrilicu (koja zvanično štiti 6 meseci, ali ipak je treba menjati posle 4 meseca). Mislim da najskuplja (zavisi od veličine vrata) košta oko 2.500 dinara. Neki vlasnici pasa tvrde da ne štiti dobro kraj tela, predele oko repa (to mesto često napadaju krpelji). Front plaćam između 1.200 i 1.400 dinara (zavisi gde pazarim). Za mog psa bi ogrlica koštala oko 1.800 dinara, a za taj period bih za front dala oko 6.000 dinara. Da li neko može da mi napiše svoje iskustvo sa Bajerovim ogrlicama? Da li rizikujem da joj se ne zalepi krpelj u predelu repa? I da li je neko imao iskustva sa Spot - onom (isto ampula kao front) Amigard (švajcarski proizvod), ako ima iskustva, kakva su? Jer je dosta jeftiniji od fronta, u pakovanju od tri ampule, cena je 1.800 dinara, a takođe jedna ampula važi 4 nedelje, ali verovatno štiti samo 3 nedelje. Molim sve koji imaju iskustva, da ih podele. Hvala. :-)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

308676_10151583605164486_1166647983_n.jpg
(129.8 KB, 960x643)
IP sačuvana
social share
''Osumnjičen sam za nežnost i proglašen sam krivim što ljubav ne gasim mržnjama, već novom, većom ljubavlju.'' Mika Antić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 86
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
ima u apoteci svasta da se nadje, sad oni prave jako koncentrisane preparate, tako da je sve u principu dobro.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 46
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.110
mob
SonyEricsson C510
Ok. Hvala. Probala bih npr. taj Amigard, jer je prilično povoljniji. Samo ne bih da rizikujem, jer ipak ima previše tih zaraženih krpelja, tih bolesnih i to je baš opasno. Značilo bi mi baš da čujem iskustva od nekoga ko je koristio baš taj preparat.

Minalakic, hvala još jednom na odgovoru. :-)
IP sačuvana
social share
''Osumnjičen sam za nežnost i proglašen sam krivim što ljubav ne gasim mržnjama, već novom, većom ljubavlju.'' Mika Antić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Spas iz svemira

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 331
Zastava U devojkama
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
LG G2
Vodi racuna o krpeljima da ti pas ne dobije krpeljsku groznicu (Babezioza) od koje pas moze da ugine ako se ne reaguje na vreme. Evo da ti napisem i za Bajerovu ogrlicu. Imam pudlu i kada je prestalo dejstvo front lajna video sam da je zapatio dve buve odnekle. Kupim mu ja ogrlicu i posle dva dana buve riknule. Evo nosi je mesec i kusur dana i nema nikakvih buva ni krpelja na njemu,nadam se da nisu presle na mene.  Smile Smile
« Poslednja izmena: 01. Jul 2013, 16:38:32 od Kuramidon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 46
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
mob
SonyEricsson C510
Hvala. :-)

Sutra prolazi tačno tri nedelje kako sam joj stavila front lajn. I odmah ću joj kupiti Bajerovu ogrlicu. I ja sam joj inače na glavi pre neki dan našla buvu. Pregledam je od tada svaki dan i za sada nema novih.

Inače, koliko je meni poznato, sa psa ne prečaze buve na ljude, ali sa mačaka da. Koliko je to tačno i zbog čega je to tako, ne znam.

Htela sam inače, da joj stavim front + ogrlicu i da onda samo posle četiri meseci stavim joj opet front i ogrlicu, ali vet. mi je rekao da je to previše hemije u istom trenutku i da može da smeta psu.
IP sačuvana
social share
''Osumnjičen sam za nežnost i proglašen sam krivim što ljubav ne gasim mržnjama, već novom, većom ljubavlju.'' Mika Antić
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

kocka do kocke kockica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 2
Zastava Klinika za psihijatrijske bolesti „Dr Laza Lazarević“
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
HTC Explorer
najbolja zaštita je neka koja nije u flaši,jer možete da prodjete ko moj stric,čovek bio malo pripit i uhvati otrov za buve umesto piva i nakrene,jest da je povraćao čelu noć,al sad je otporan na buve
IP sačuvana
social share
Judgement day is here ! Show your tits and I'll
judge 'em !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.